یکشنبه, 02 مهر 1396  

لربلاگها و کانالهای تلگرام

  مادر زليخا از نوادگان عارف واصل و مروج تفكر تشيع، سيد علي سياهپوش در...
  کانال تلگرامی صدای ازنا / رامین دربندی ، هنرمند نامدار و با استعدادی...
  آتنا همت‌پور کودک روشندل خرم‌آبادی، عنوان ویژه جشنواره رضوی را کسب کرد....
  مجری برنامه بر لُر بودن آقای بیرانوند تاکید دارداما شوربختانه فرزند...
زه آسُن اَل گُدشتین شیرپیایل(از افق ها گذشتین شیرمردان مرد)وه افتوهم تنا...

مطالب اتفاقی

گزارشي-از-اردوگاه-اتباع-عراقي-در-ازنا-سی-و-پنج-سال-در-حسرت-یک-شناسنامه
    درختان تنومند اردوگاه نشان از قدمت طولاني آن دارد. اهالي مربوط به...
نام-نیک-اسدخان-را-خدشه-دار-نکنیم-برخی-اهل-قلم-بومی-هم-همان-روایت-های-رسمی-و-ظالمانه-از-تاریخ-لر-را-ترویج-می-دهند
  صفر محمدی / اسد خان بهداروند به هواخواهی حکومت لرهای زندیه، اطاعت...
نقش-نورمحمد-پاپی-در-خدمت-به-زبان-و-فرهنگ-لر-و-ایران
  دکتر کیومرث رضوی‌پور/ تاثیر شگرف نورمحمد در گویش و گفتار قوم لر بخصوص...
محسن-رضایی-قوم-من-قهرمان-مظلوم-تاریخ-ایران-است
  رضایی گفت: قوم من قهرمان مظلوم ایران است که باید تاریخ آن را زنده و...
از-کله-باد-تا-زله-باد-مباحثه-ای-درباره-تلفظ-صحیح-یک-واژه-در-ادبیات-بومی-لرستان
جهانبخش رشیدی و غلامرضا مهرآموز / بعضی  کلمات  هستند  که در زبان  محاوره...
 

توهین بازیکنان پرسپولیس به مردم مسجد سلیمان / واکنش مدیرعامل نفت

  

اگر ما در اين بازي  باخته بوديم، اکنون با اخلاق‌ترين تماشاگران دنيا را داشتيم.  خوشحالم که صادقيان دم از فرهنگ مي‌زند و مسائل فرهنگي براي او جا افتاده  ...

 

 

 

 

 

 

صادقیان: بی فرهنگ ترین تماشاگران ایران در مسجدسلیمان هستند

طرفداری- سرخ پوشان پیروزی 2 بر 0 را در آخرین دقیقه از وقت های تلف شده با تساوی 2 بر 2 عوض کردند و همانند بازی رفت نتوانستند از نفت مسجد سلیمان عبور کنند و 3 امتیاز شیرین را کسب کنند.

پیام صادقیان بازیکن  تیم پرسپولیس بعد از پایان بازی در مورد آن صحنه ها که از بازیکنان نفت تجلیل و قدردانی می شد کسل و بی حوصله به نظر می رسید اظهار داشت: "من اصلا و ابدا بی‌ حوصله نبودم. اتفاقا پر انرژی و آماده برای شروع بازی بودم. اما بدنم در حال سرد شدن بود و به محسن بنگر گفتم چرا برای دست دادن به تیم داوری و شروع مسابقه حرکت نمی‌ کنیم.

وی در ادامه افزود:" این مراسم تجلیل از پیشکسوتان نبود بلکه تقدیر از تیم‌ های پایه انجام شد.در این هنگام بدن بازیکنان به طور کامل سرد شد و در نهایت خود داور به همه ما بازیکنان اعلام کرد برای شروع مراسم ابتدایی حرکت کنند تا هرچه زودتر مسابقه آغاز شود."

در آخر پیام صادقیان در مورد فحاشی تماشاگران نیز گفت: "قطعا بی فرهنگ ترین تماشاگران ایران در مسجدسلیمان هستند و برایشان متاسفم.آنها  به همه فحاشی کردند.هر چه در توان داشتند گذاشتند و تا توانستند به همه ما فحش های رکیکی دادند.من خیلی بازی کردم و خیلی جاهای ایران را رفته ام.اما هیچ جای ایران اینطور نیست و من ندیده بودم.به هر حال متاسفم."

 

واکنش مديرعامل نفت مسجد سليمان به مصاحبه پرسپوليسي ها

مديرعامل باشگاه نفت مسجد سليمان گفت: خوشحالم که بازيکني مثل صادقيان از فرهنگ حرف مي‌زند که اين نشان‌دهنده کار فرهنگي در فوتبال ماست.

سعود رضائيان در گفت‌وگو با فارس، در مورد تساوي دو بر دو مقابل پرسپوليس گفت: اگر در اين بازي ما دو بر صفر از حريف پيش بوديم و بازي مساوي مي‌شد، بازنده واقعي بوديم، اما وقتي شرايط برعکس مي‌شود و ما حتي با يک بازيکن کمتر مي‌توانيم دو گل خورده را جبران کنيم و همه خوشحال هستند، خوب است هر چند که اين يک امتياز ما را در جدول خيلي تکان نمي دهد، اما از نظر شخصيتي و اعتباري براي تيم خوب است و به تيم نفت مسجد سليمان اعتماد به نفس مي‌دهد که 10 نفره توانسته بازي باخته را مساوي کند و براي امتيازآوري بازي‌هاي آينده خوب است.

مديرعامل باشگاه نفت مسجد سليمان در مورد گلايه‌هاي حميد درخشان از جو ورزشگاه و اينکه پيام صادقيان گفته مسجد سليمان بي‌فرهنگ‌ترين تماشاگران را دارد، گفت: قبل از هر چيز اين را بگويم من به عنوان مديرعامل يک باشگاه فرهنگي، ورزشي به هيچ عنوان از شنيدن الفاظ ناشايست در ورزشگاه‌هاي ايران خوشحال نمي‌شوم و اين کار را به هيچ عنوان تأييد نمي‌کنم، اما واقعيت آن است که تماشاگران و مردم وقتي عصبي مي‌شوند، به دنبال راهي مي‌گردند تا استرس دروني خود را تخليه کنند، بنابراين اگر بر فرض توهيني به درخشان يا بازيکنان پرسپوليس شده من از آنها عذرخواهي مي‌کنم، دوست ندارم شاهد شنيدن الفاظ توهين‌آميز در ورزشگاه‌هاي کشور باشم، ولي واقعيت اين است که باشگاه‌ها در اين مورد کاري نمي‌توانند انجام بدهند.

وي افزود: اما بايد ببينيم چه کسي چه حرفي را در چه موقعيتي بيان مي‌کند. پرسپوليسي‌ها بعد از آنکه بازي برده را مساوي کردند چنين حرف‌هايي را مي‌زنند و بايد ديد چرا اين حرف ها مطرح مي‌شود، اگر ما در اين بازي دو بر يک يا سه بر يک باخته بوديم، اکنون با اخلاق‌ترين تماشاگران دنيا را داشتيم. در ضمن خوشحالم که صادقيان دم از فرهنگ مي‌زند و مسائل فرهنگي براي او جا افتاده است، اين نشان از توسعه فرهنگي و آموزش در فوتبال ما دارد و جا دارد که از اين مسئله ابراز خوشحالي کنيم.

رضائيان در مورد اينکه درخشان و بازيکنان پرسپوليس از پرتاب سنگ به زمين خبر دادند، گفت: اگر ما در اين بازي بازنده مي‌شديم، هيچ انتقادي از پرسپوليسي‌ها نمي‌شنيديد، اما وقتي آنها با يک بازيکن بيشتر بازي برده را باختند، اين مسائل پررنگ مي‌شود. ضمن اينکه بازيکنان ما بدنشان مانند سنگ و آهن است و شايد وقتي بازيکنان پرسپوليس به آنها برخورد مي‌کردند چنين احساسي داشتند. بازيکنان ما تا دقيقه آخر جنگيدند و توانستند نتيجه را عوض کنند.

وي در مورد صحبت‌هاي بنگر مبني بر اينکه بهتر بود در اين بازي هفت‌سنگ بازي مي‌کردند، گفت: من سنگ‌ها را نمي‌شمردم، من گل‌هاي بازي را شمردم، اما شنيدم که بنگر براي مديرعامل باشگاه يعني من ابراز تأسف کرده است. براي بنگر حکايتي از سعدي مي‌گويم. سعدي روزي از بازار شهري عبور مي‌کرد که ديد غوغايي برپا شده است، از مردم علت را جويا شد که گفتند دو نفر در حال کتک‌کاري و دعوا هستند، يکي از آنها ديوانه است و ديگري عاقل و فرزانه شهر ما و سعدي در جواب آنها گفت من در ديوانگي آن فرد شکي ندارم، اما در مورد عاقل و فرزانه بودن فرد ديگري مشکوکم، چون اگر عقل داشت، دهان به دهان آن فرد ديوانه نمي‌گذاشت. آقاي بنگر! ما ديوانه شهريم و شما فرهيخته، پس بهتر است با من وارد مناظره نشويد.

مديرعامل نفت مسجد سليمان در مورد وضعيت کارلوس سانتوز بازيکن برزيلي تيمش گفت: اين بازيکن بعد از بازي با استقلال به ناگهان غيب شد که اين غيب شدنش مشکوک است، چون بازيکن خارجي نمي‌تواند بدون اجازه باشگاه از ايران برود، پس حتماً در يکي از هتل‌هاي شهر تهران مستقر است، ما از او و مديربرنامه‌هاي ايراني‌اش به فدراسيون فوتبال شکايت کرده‌ايم و مثل برخي هم توهم توطئه نداريم، هر چند به غيب شدن اين بازيکن مشکوک هستيم. با اين حال، مي‌گويم مردم مسجد سليمان نگران غيبت کارلوس سانتوز نباشند، چون اکنون کرملاچعب را داريم. بازيکن هجده ساله‌اي که متعلق به شهر است. کارلوس حتي اگر مقابل پرسپوليس هم بازي مي‌کرد، بازيکن شهر ما و ايران نبود، اما کرملاچعب سالها براي فوتبال ايران و نفت مسجد سليمان بازي مي‌کند.

 

 

 

در همین زمینه:

لرها بلای جان سرخابی ها؛ توقف پول دار های پایتخت پشت دیوار بیرانوند و نفت مسجد سلیمان/ گزارش تصویری

کیوان امرایی: نفت مسجدسلیمان در لیگ می ماند

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 میرهاشمی 1393-12-24 22:07
فکرکنم شایسته عنوان بی فرهنگ ترین تماشاگر همشهریان خود اقای پیام صادقیان هستند.البته خودوی هم دست کمی ازهمشهریهای پرتوقعش نداردوانگارعادت کردند همیشه حق بجانب باشند.
 
 
#2 لر بختیاری 1393-12-25 16:51
دم بچه های مسجد سلیمان گرم که حالشونو گرفتن ........... البته با پیروزیها وموفقیتمون جهنم رو بهشون هدیه میدییییییم.
 
 
#3 بختیاری 1393-12-25 21:02
اونایی که تو ورزشگاه اون حرکات رو انجام دادن، یه مشت استقلالی معلوم الحال بودن که الان هم تو همین سایت ها دارن با یه مشت اراجیف گفتن شخصیت و فرهنگ شهرمون رو بیشتر زیر سوال میبرن، هوادارای واقعی نفت چشماشون رو باز کنن، و به فکر موندن تیممون باشن
 
 
#4 sinasina 1393-12-26 19:26
در جواب آقای هاشمی گفته که صادقیان مثل همشهریانش بگم که واقعاً برات متاسفم که چنین تفکری داری.

حقایق همه چیرا نشان داده همچنین باید بگم که من به عنوان یه آذربایجانی و ایرانی هیچ توهینی را قبول نمیکنم و ما خودمون حتی صادقیان را قبول نداریم. صادقیان خودش چندین بار به ما آذربایجانی ها توهین کرده است.

این آقا مشکل روانی دارد.

امیدوارم شما سرور گرامی قبل از کامنت گذاشتن اول مطالعه کن و فکر کن بعد کامنت بزار تا کسی دل آزرده نشود و نسبت به بقیه اقوام بی اعتماد نکن طرف مقابل را
 
 
#5 sinasina 1393-12-26 19:29
ما خودمون وقتی شنیدیم صادقیان .......این حرف را زده ناراحت شدیم. چون بازیکن نباید در مورد حواشی حرف بزند.

ولی وقتی شما این حرفارو میزنیدآقای میرهانی هاشمی. ما هم نسبت به شماها بدبین میشویم.

امیدوارم که منطقی باشید و به دیگر اقوام توهین نشود.

در ضمن همین همشهریان بی فرهنگ صادقیان (تبریزیها) تا چندبار از مردم لر حمایت کردند و بازی های گهر دورود و حتی مسجد سلیمانی ها بازیکنان شما را تشویق کردند ولی کو چشم بصیرت.

همین کاراو میکنید که امثال این آقایان جرات این حرفا رو میزنند.
 
 
#6 میرهاشمی 1393-12-27 10:27
سینا خان سلام!مگر صادقیان تبریزلی ده؟سن بیلیرسن وقتی که مثلا" تیراختور باره سینده دانشاروخ کیانیه،ابراهیمی ه،ادینهویه و...که هاممی غیرتبریزلی ده لار دییروخ تبریزلی!من ده منظوروم او دیرده که پیام صادقیان تبریزلی ده چون اصلا"اونو بیلمیدم.بیزیم سایتیمیزه باش وور خوشحال اولاجیوخ/الاهه تاپشیریم
 
 
#7 لربختیاری مسجدسلیمان 1393-12-27 15:42
پرسپولیسیها عادت داشتن توی شهرستان و خانه حریف ها همیشه مورد تشویق قرار بگیرند اما توی مسجدسلیمان این خبرا نیست و بعلت بصیرت و خودباوری بالای مردمان ان خطه ، نه پرسپولیس و نه استقلال در برابر تیم شهر(حتی اگر ته جدول باشد) کوچکترین جایگاهی ندارند. برعکس در بسیاری از شهرها وقتی تیم های پرحاشیه تهرانی یعنی قرمز و آبی حضور پیدا میکنن بعلت عدم بصیرت و خودباوری مورد حمایت عده ای تماشاگر هستند.

در مورد اظهارات مربی و بازیکنان پرسپولیس در مورد پرتاپ ترقه و خمپاره و تیراهن در زمین بازی، همه ی ملت بازی رو از تلویزیون بصورت زنده مشاهده کردند ولی توی هیچ صحنه ای سنگی توی زمین بازی مشاهده نشد و فقط در اواخر بازی
 
 
#8 لربختیاری مسجدسلیمان 1393-12-27 15:43
و فقط در اواخر بازی یک ترقه بیرون زمین انداخته شد که در مقایسه با ورزشگاه های شهرهای دیگه یک ترقه آمار خوبی محسوب میشه.ضمنا با توجه به نزدیک بودن تاریخ این بازی به 4شنبه سوری و ازدیاد این ترقه ها در دست نوجوانان میشه گفت طبیعی بود.

اما بازیکنان و مربی پرسپولیس در توجیه نتیجه ضعیفی که در برابر تیم 10 نفره مسجدسلیمان گرفتند چاره ای جز فذافکنی و انحراف اذهان عمومی به مسائل حاشیه ای نداشتند.
 
 
#9 احسان 1393-12-27 15:49
چه تیتر بدی؟ لازم نیست چون لر هستین چشم بر واقعیت ببدین! همه دیدن چه چیزایی بر سر پرسپولیسیها انداختن!
 
 
#10 لر بختیاری 1393-12-27 16:40
احسان!! اتفاقا چون لریم چشممون به واقععععیت بازه باااااازه.امثال شما لازم نیست چیزی از واقعیییییییت به ما بگین.اتفاقات بازی نفت وتیم پیروزی یا همون شانسپولیس تو ایران یه چیز خیلی عادی ومعمولیه!! اینجا ایران است برادر!!یادمون نمیییییره اتفاقت توتبریز وتهران وانزلی و...رو.نکنه شما یادترفته جناب واقع بین؟؟!!! مگه یادت نیست توااصفهان هواداران سپاهان چشم سرباز مسجدسلیمانی رو کور کردن که تا مدتههههههها سوژه برنامه نود بود.جریان آبهای آلوده و...بماند!! بازم بگم؟؟؟؟!!!! توفکر کردی همه مثل خودت فراموشکار وبی انصاف و...هستن؟؟
 
 
#11 سیاوش 1393-12-29 12:43
بازیکن پرسپولیس حرف درستی زده با اون وضعیتی که تماشاگرای مسجد سلیمان درست کرده بودن امکان حضور بازیکنان پرسپولیس در کنار خطوط نبود کاش از تماشاگرای دورود یاد می گرفتن اگه اون ترقه توی چشم امید عالیشاه می ترکید کی میخواست جواب بده ؟ پایگاه لور شما پاسخگو بودی ؟
 

قوم لُر بختیاری و شاخه های درخت تنومند و ریشه دار هویت لُریاتی

 

ابوالفضل بابادی شوراب/

بختیاری ها سال هاست است که از هویت عشایری و چادر نشین عبور کرده و هویت روستایی و‌ شهری گرفته اند، عنوان ایل بختیاری زیبنده این اجتماع از لرتباران نیست ...

دالالا; اثری نو از حسین حسن زاده رهدار

 

 حسین حسین زاده رهدار /
دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا بتوانند کودکان خود را از ابتدا با زبان لری  آشنا کنند.

روز پزشک و یادی از پزشک افسانه ای لرستان

 

 رضا فرهادی /
 جریان زندگی، خصایص و مبارزات دکتر اعظمی شباهت کم نظیری با افسانه های  قهرمانان دارد، اما افسانه ای که در عین غیر قابل باور بودن حقیقت دارد، و این حقیقت ...

ایرج خوانی، نماد درخشان بومیابی در شعر و موسیقی لرستان

 

 ابراهیم خدایی /
نه فقط در مقام کلام و موسیقی که در بینش نیز ایرج شباهتی با بیشتر هنرمندان محلّی لرستان ندارد، او مخاطب خویش را نه یک فرهنگ سنتی که یک «هویت قومی» مُدرن می داند.

لرستان و شبح امیر احمدی

 

 دکتر روزبه کلانتری /
 چند روز پیش در خبرها آمده بود که لانۀ قدیمی امیراحمدی در حال ویرانی است؛  همان صیادی که آشیان‌های امن و گرم بسیاری را در لُرستان بر باد داد ...

حماسه قلعه گلاب و غریبانگی دختران لر

 

 حمید لطفی /
در تاریخ همواره زنانی ستایش می شوند که پا به پای مردانشان می جنگند و آنگاه  که پای حیثیت و آبرویشان در میان باشد از جان میگذرند و دختران قلعه گلاب چنین بودند ...

زاده ی تهران، متولد لرستان / گذری کوتاه بر لرهای هداوند استان تهران

 

 مهدی محرابی /
تنها موردی که بین همه طوایف این ایل مشترک است، با افتخار لُر خواندن خود است. با اینکه شاید حتی برخی از آنها نه تنها قادر به تکلم به زبان لری نیستند بلکه آن را متوجه هم نمیشوند!

از رسمیت بخشیدن روی کاغذ تا پاسداشت واقعی زبان لکی

 

 علی باجلان /
 در جغرافیای لُر نشین از شمالی ترین نقاط آن یعنی کلهری و لکی تا جنوبی ترین آن بسیارند خانواده هایی که با تصور این که زبان های بومی مانع رشد و پیشرفت فرزندانشان می شود از کودکی ...

ای کاش لرها اینقدر نسبت به منافع سرزمین خود «بی‌طرف» نبودند

 

مهدی ویس‌کرمی/

چندی قبل بالاخره کابینه‌ی پیشنهادی دکتر حسن روحانی رسماً به مجلس معرفی شد، که در این بین دو نکته جالب توجه به نظر می‌رسد، اول انتخاب حبیب‌الله بی‌طرف برای تصدی وزارت نیرو، و دوم حذف نام دکتر علی خاکی صدیق گزینه‌ی لرستانی وزارت علوم، از لیست پیشنهادی.

وزارت حبیب الله بی طرف و خطر غیر مسکون شدن خوزستان، چارمحال بختیاری و لرستان

 

 سامان فرجی بیرگانی /
او نماد ساختار قومیت زده و تفکر قوم گرایانه و دیگری ستیزِ حاکم بر وزارت کشور است، در دوران بیطرف انتخاب جهت دار مدیران درجه یک وزارت کشور از مناطق مرکزی در پروسه ی انتقال آب مناطق لُر نشین بی تاثیر نبوده است...

هزار و یک ترفند ضد مفاخر ملی جامعه بختیاری

 

 محسن حیدری /
سناریوی معمول و تکراری ترور شخصیت های ملی جامعه بختیاری همچنان ادامه دارد، بعد از سریال سرزمین کهن اخیراً نیز رمانی با عنوان «هزار و یک جشن» منتشر شده که همان راه را رفته ...

بازگشت حبیب الله بی طرف به وزارت نیرو، نشانه عزم دولت روحانی بر انتقال رودهای کارون و دز به کویر مرکزی

 

 سامان فرجی بیرگانی /
دولت های اصولگرا و اصلاح طلب همواره تحت یک سیاست مشترک ناقض  حقوق قومی / شهروندی مناطق لر نشین بوده اند.

لزوم حضور وزرای لُر در کابینه ی جدید + لیست پیشنهادی نخبگان بختیاری

 

 نشریه فرهنگی اجتماعی لور /
 این باور سال های اول انقلاب که هر فرد از هر جای ایران برخیزد وسعت دیدش دغدغه های تمام کشور را در سیر رفتار و عملکردش میگنجاند از قاعده تبدیل به استثنا شده ...

ماسه، نخل و برنو از سواحل لرنشین خلیج فارس می گویند

 

 محسن خواجه گیری لیراوی /
بلوکات پادریه به عنوان بخشی از جامعه لُر همواره در مسیر مبارزه با استعمار شرقی و رضاخانی کوشیده و برگ زرینی از افتخارات لُر و ایران هستند.

از بوم گرایی و هویت قومی تا توسعه ی لرستانات

 

 اشکان خورشیدوند /
 نخبگان ما تا چه حد در خصوص مرگ شهرام محمدی ، آدرینا کوچولو ، علی  دیناروند ، هانیه اکبریان ، مهدیه هراتی، مهدی مرادی ... نوشتند و به آنها توجه کردند ؟

آنچه که خوار آید روزی به کار آید / نادیده گرفتن زبان های لری در ایران توسط خبرگزاری رسمی مهر

 

 حسین زمانیان /
مشاهدات بیانگر وسواسی ست که در کجا و چگونه نام بردن لر از سوی دولتمرادن و رسانه ها بخرج داده میشود. در معدود برنامه هایی که از سوی دولت در خصوص اقوام ارائه داده شده است ...

مروری بر اقوام و مردمان لُر جنوب

 

 محسن خواجه گیری لیراوی /

 لرهای جنوبی به چندین گویش و لهجه های مختلف زبان لری سخن می  گویند، ساکنین استان های بوشهر، خوزستان ، فارس و کوهگیلویه و بویر احمد لرهای جنوبی هستند.

 

تازه ها

توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...
امامزاده-سیف-الدین-محمد-بابا-سیف-الدین   احمد لطفی /امامزاده سیف الدین محمد معروف به امامزاده بابا سیف الدین، مرقد مطهرش در ضلع شرقی دهستان ارمو و...

لکی

  هنی هم یه گِل سر بارئو دیارکدخدا مردون ، شیر لر تبارهماورد یل شهنامه...
مه بیمارم گنه حالم بپرسین؟حوالی ئی درمالم بپرسین؟منی نه تادمامردن...

بختیاری

«-دَم-دَمِ-صُو-»
    دَس وُ لَو قُلف وِ یَک  آرمونا لَوٍ گور  مُو هِدُم چی...
شعر-کارون-به-زوون-لری-بختیاری
  کارون ! تو دونی خوزیا نون کور نیدِن تا چه رسه ، اَوکوری و ُ رُ نون...

جنوبی

اقوام-و-تمسخر-قومیتی-از-دیدگاه-قرآن-لری-لیراوی
    محسن خواجه گیری /خداوند مئن قرآن ایفرمایه :  ای مردم شمانه وه یه زن...
خین-جگر
چه ایخوم سروسامون بگرم، سرنیسی             بال و پر، تا دمِ دالون بگرم، پر...

مینجایی

  سکندر ور پات , دولا بیهغرورش و دس تو آلا بیه د خرمآوه تا بختیاری...
باید قلم آورده و در خون جگر زدیکبار دگر دست به یک خلق اثر زدبا قوم لرم در...