سه شنبه, 30 آبان 1396  

جدیدترین مطالب

کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
فوتبال؛-ابزاری-برای-هویت-خواهی-جامعه-لر
  ابوالفضل بابادی شوراب/  تیم هایی همچون نفت مسجدسلیمان ، گهر دورود ،...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...
 

 
 

ناتوانی نمایندگان لر در دفاع از حقوق مردم خویش و حتی دفاع از حقوق فردی خود!

 

ایوب محمدی /

کدام نفع قانونی مردم لر را توانسته اید از تامین یک قرن نفت و گاز و اینک آب کشور تامین کنید؟ خود و خدای خودتان در این نه دوره که از مجلس در دوران انقلاب اسلامی می گذرد کدام  ...

 

 

نشریه فرهنگی و اجتماعی لور- ایوب محمدی (دبیر انجمن سرفرازی مردم لر)

-          حرکت ناشایست آقای پیر موذن نه تنها  توهین به نماینده ی خرم آباد بلکه توهین به مردم خرم آباد و لرستان بود.

-          کاهش چشمگیر بودجه ی عمرانی استان های محروم لرنشین نسبت به دیگر استان ها در بودجه ریاضتی سال 93 دولت صرفا بی محلی به نماندگان لر نبود بلکه توهین به مردم لر بود.

-          نادیده گرفتن حق لرستان در بهره گیری از آب های جاری و صدور دستور توقف پروژه ی سد معشوره توهین به نماینده ی کوهدشت نبود بلکه توهین به مردم لر بود. (و این فشار مردم بود که دولت را وادار به عقب نشینی کرد)

-          بازدید مسئولان اداری استان های دیگر از استان های ما بدون هماهنگی مرسوم اداری صرفا توهین به نمایندگان لر نبود بلکه توهین به مردم لر بود.

-          دست انداختن نماینده ی کهگیلویه توسط رسانه ها و دیگر نمایندگان در قضیه چماق لری و بی تفاوتی سایر نمایندگان لر توهین شما به مردم لر بود. آیا بهتر نبود تفکر هشیاری و قدرت لری را حمایت می کردید که کسی جرأت نکند اسم و امضای شما را جعل و حق موکلانتان را پایمال کند؟

-          پاسخ ها و بی تفاوتی مسئولین نسبت به حادثه ی گدار شهپیر و آوارگی های مردمروستاهای چند میلیون تومانی در کنار سدهای هزاران میلیارد تومانی توهین به شما نیست بلکه توهین به مردم لر است.

-          عدم حمایت شما از رحمانی نماینده الیگودرز بر سر پنهانکاری حقایق آب بری از لرستان(قمرود) توهین بزرگی به قوم لر بود که امروز ماحصل آن هجمه ی بزرگ برای خشکاندن کارون و  چهارمحال و بختیاری و خوزستان است.

کدام نفع قانونی مردم لر را توانسته اید از تامین یک قرن نفت و گاز و اینک آب کشور تامین کنید؟ خود و خدای خودتان در این 9 دوره که از مجلس در دوران انقلاب می گذرد کدام گل را به سر مردم لر زده اید که به آن افتخار کنید؟

نسل امروز دیگر آن نسل عشایر سلحشور، دلاور و  قانع نیست که از ناتوانی مسئولین بگذرد و هیچگاه از حقوق قانونی خود کوتاه نخواهد آمد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 حمید لطفی 1393-07-17 20:19
ایوب خان من میخام بااجازه شما مسئله رو ریشه ای تر نگاه کنم ببینید فرایند انتخابات علی الخصوص در لرستان یک فرایند معقول ومنطقی نیست یعنی من در تمام عمرم ندیدم یک انتخاب معقول ومنطقی داشته باشیم بدون رودربایستی بگویم نمایندگان ما از یک ارای منطقی وعقلانی بلند نشده اند و اکثرهم روی احساسات و عوامل قومی -قبیلگی به بهارستان تشریف بردند همیشه بقول کاربران دنیای مجازی جونشون به چند ترول بوده یا بهتر بگم چند نفر که خوب بلد بودند فضا رو به نفع یا علیه یکی تغییر بدهند من افراد بی شمار لایقی رو دیدم که چون به باندها وقبایل مرتبط نبودند حتی به اندازه انگشتان دستان دو نفرمون هم رای نیاوردند! وقتی سیستم در منطقه ما چنین باشد مطمئن باشید نتایج معقولی هم ما نخواهیم گرفت و همیشه خدا باید حسرت دیگران رو بخوریم که چرا فلان کس نماینده ما نیست! بنابراین تا زمانی که نگاه قومی -قبیلگی بر جامعه لر حاکم باشد چشمتان نباید اب بخورد که از این مطبخ دودی بلند شود و در نهایت حاصل کار افرادیست که حتی از حقوق سخنرانی وامورات مجلسی خودشان هم نمی توانند دفاع کند چه برسد به استان ومردمانشان! تغییر نگاه انتخاباتی در لرستان از جابجا کردن دو کوه سخت است کافی ست روزهای انتخابات فرا برسد تا ببینید چه جو وحشتناک ایلاتی بوجود می اید حال شانس بیاوریم که فرد مقبول کمی هم صلاحیت ودرایت داشته باشد وگرنه اب در هاون می کوبیم ...باتشکر از شما بخاطر پرداختن به این مسئله مهم .ممنون ایوب عزیز
 
 
#2 کدخدایی 1393-07-18 01:01
نگاهی طنزآلود به آزادی درانتخابات دربرخی مناطق کوچک وتاثیرآن برزندگی افراد

:ما شناسنامه هایمان را به آب دادیم وحق رای نداریم الحمدالله

فرزادعزیزی کدخودایی

در جاده شلمرود پلیس چند نفر بدون شناسنامه را در روز رای گیری دستگیر کرده است که جلوی ماشینشان نوشته بودند ما شناسنامه هایمان را به آب دادیم وحق رای نداریم الحمدالله

در زیر برخی از بازجوئی های آنها را آورده ام

1- شغل : آموزگار( قشری عمدتا زحمتکش با دریافتی نسبتا کم اما تاثیر گذار بویژه در شهرهای کوچک.)

- مامور:چرا شناسنامه ات را به آب انداختی؟!
 
 
#3 کدخدایی 1393-07-18 01:03
باآنکه سالهاازفرمایش امام (ره) میگذرد که"مجلس در راس امور است" اما عمق اثربخشی این سخن گهربار تابه آنجاست که امروز کسی نمیتواند منکر ان شود،ازطرفی بیداری مردمان عرب که شایداخرین مردمانی باشند که از خواب بیدار شده اند در جریان است که بدون تردید متاثرازانقلاب 57 می باشدبدون تردیدکنده شدن حکومتهای دیکتاتوری در منطقه یک روند برگشت ناپذیریک طرفه است اما سخت. عربستان(حجاز)که باید قلب جهان اسلام باشد ومکه ومدینه که بایستی پناهگاه مردمان محروم باشد به همت خادم الاغربیین تبدیل به لانه خائنین گشته است وشاهزاده های عرب بجای انکه دلیل سروری امروز خود را بدانند به فکرمتراژدشداشه ها وتعداد زنان و.. هستند از همه عجیبتر دهن لق انهاست که امروزه گزنده تر شده وبر علیه ما توطئه چینی میکنند وانتخابات ما را ناقص و.. می دانند
 
 
#4 کدخدایی 1393-07-18 01:04
درست است طی چندسال اخیر در برخی ازموارد اشتباهاتی داشته ایم که بعضا ممکن است به جمهوریت مان ضرباتی خورده باشدواین یک امر طبیعی دریک روند رو به رشد است اما واقعیت انست که کارنامه ما درخشان است البته همواره تعدادی کاسه لیس هستند که دانسته ویا ندانسته حرفهایی میزنند که چنان میخ اهنین بر سنگ به گوش کسی نمیرود.از طرفی همه ادیان الهی وقتی امده اند سعی درمحدود نمودن قدرت کرده اند بدون تردید رابطه زرتشت با کیکاووس فرعون وموسی ویهودیان وروم با عیسی وخاتم باقریش را میدانید که همه در برابرتمامیت خواهی بوده است. اما متاسفانه امروزه شاهدان هستیم تعدادی ازکاندیداها با تکیه بر نادانی ملت هر نوع نقد ومخالفت با خود را بر نمیتابند وان را مخالفت با نظام واسلام و...می نامنداما واقعا دیدگاه اسلام وبویژه مذهب شیعه درمورد رابطه مردم وحاکمان چیست؟
 
 
#5 کدخدایی 1393-07-18 01:05
شهید مطهری :عده ای در استدلالهای خود برای اینکه پشتوانه ای برای نظریات سیاسی استبداد مآبانۀ خود پیدا کنند به مسألۀ خدا چسبیدند و مدعی اند که حکمرانان(خردوکل ان) در مقابل مردم مسئول نیستند، بلکه آنها فقط در برابر خدا مسئول هستند.(مجموعه آثار ج1، ص 553)این سخن شهید برگرفته ازکلام مولاست که فرموده است
« حق تعالی با حکومت من بر شما برای من حقی بر شما قرار داده است و شما را همان اندازه حق بر عهده من است که مرا بر عهدۀ شماست. حق همواره دو طرفی است؛ کسی را بر دیگری حقی نیست مگر اینکه آن دیگری را هم بر او حقی است. و اگر کسی باشد که بر دیگران حق دارد و دیگران بر او حقی ندارند او تنها خداست و آفریدگانش را چنین مزیتی نیست، زیرا او بر بندگانش توانایی و قدرت دارد و قضای گوناگون او جز بر عدالت جاری نمی گردد» (نهج البلاغه، خطبه 207 )
 
 
#6 کدخدایی 1393-07-18 01:06
بااین وصف متاسفانه دیده شده است برخی ها با اظهار نظرهایی عجیب وبی ریشه خود را مبرا ازهرچه دانسته وبه محض انتخاب شدن به نمایندگی خود را صاحب حق می دانند! وبجای آنکه به فکر حل مشکلات مردم باشند درگیررقابتهای کسل کنند سیاسی شده اند که نتیجه ای جز کمک به دشمنان این ملت وسرزمین نداشته وندارد،امید است مجلس آینده مجلسی آکنده از افرادی باشد که مسئول به معنای واقی باشند ودر راستای اهداف انقلاب ویرافرازی ملت ایران گام بردارند.

فرزاد عزیزی کدخودایی
 
 
#7 لرنژاد 1393-07-24 17:31
نماینده همه جاها باعرضه باتعصب
نماینده های لر برای لرزبان ها لال و برای غریبه ها فعال
 
 
#8 لر 1393-11-29 15:47
اقای محمدی عزیزهمین که حرف دل مردم ازشماتشکرمیکنم حیف نیست یک خبرنگار بجای اینکه دغدغه مردم رابه اطلاع مسولین برساند بگویدفلان نماینده بارای قاطع رئیس مجمع نمایندگان شدنخیرمردم ازشمابهترمیدانن د مجمع دورای است وهر5ماه یک باریکی ازنماینده گان رئیس مجمع میشود ورای قاطع نمی خواهد چون قبلا باهم توافق کردن پس بیایدمثل امثال اقای محمدی ازحق مردم دفاع کنیم وخبرنگارمردم باشیم نه.....
 
 
#9 لور ناون 1394-10-04 19:23
با سلام نماینده شهرستان نهاوند 200 هزار نفر را تنها گذاشت و سفیر روسیه شد مردم نهاوند دو سال است که در مجلس نماینده ای ندارند تا از حقوقشان دفاع کند!!!