چهارشنبه, 01 شهریور 1396  

جدیدترین مطالب

ایرج-خوانی،-نماد-درخشان-بومیابی-در-شعر-و-موسیقی-لرستان
   ابراهیم خدایی /نه فقط در مقام کلام و موسیقی که در بینش نیز ایرج شباهتی...
لرستان-و-شبح-امیر-احمدی
   دکتر روزبه کلانتری / چند روز پیش در خبرها آمده بود که لانۀ قدیمی...
حماسه-قلعه-گلاب-و-غریبانگی-دختران-لر
   حمید لطفی / در تاریخ همواره زنانی ستایش می شوند که پا به پای مردانشان...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت
   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به...
زاده-ی-تهران،-متولد-لرستان-گذری-کوتاه-بر-لرهای-هداوند-استان-تهران
   مهدی محرابی /تنها موردی که بین همه طوایف این ایل مشترک است، با افتخار...
از-رسمیت-بخشیدن-روی-کاغذ-تا-پاسداشت-واقعی-زبان-لکی
   علی باجلان / در جغرافیای لُر نشین از شمالی ترین نقاط آن یعنی کلهری و...
  مادر زليخا از نوادگان عارف واصل و مروج تفكر تشيع، سيد علي سياهپوش در...
  کانال تلگرامی صدای ازنا / رامین دربندی ، هنرمند نامدار و با استعدادی...
ای-کاش-لرها-نسبت-به-منافع-سرزمین-خود-«بی‌طرف»-نبودند
  مهدی ویس‌کرمی/ چندی قبل بالاخره کابینه‌ی پیشنهادی دکتر حسن روحانی...
وزارت-حبیب-الله-بی-طرف-و-خطر-غیر-مسکون-شدن-خوزستان،-چارمحال-بختیاری-و-لرستان
   سامان فرجی بیرگانی / او نماد ساختار قومیت زده و تفکر قوم گرایانه و...
 

 
 

در کابینه جدید از آقای روحانی وزرای بختیاری می خواهیم

 

 علی منصوری /
 " این صدای نسل جوان وپیام روشن مردم بختیاری است "در کابینه جدید از آقای روحانی وزرای لُر بختیاری می خواهیم ...

وقتی کابینه روحانی را بلحاظ قومی و منطقه ای بررسی می کنیم، با عدم تناسب وتوازن عجیبی مواجه می شویم، برخی اقوام حضوری پر رنگ در کابینه دارند و اقوامی دیگر چون ما لُر ها هیچکس را درکابینه ندارند، برخی شهرها واستانها چندین وزیر و برخی شهرهای دیگر هیچکس را ندارند.
جای خالی برخی از بزرگترین اقوام کشور در کابینه ای که برای اعتدال و نفی تبعیض و محرومیت آمده است دیده می شود و زیبنده نیست برای دولتی که با هزار امید وآرزوی ملت ایران به پیروزی رسیده، کابینه ای تشکیل دهد که نماد وحدت وانسجام ملی نباشد.
قوم بختیاری و در مفهومی فراتر جامعه لرهای ایران علی رغم جمعیت 22 درصدی از کل کشور و علی رغم عقب ماندگی ها ومحرومیتهای زیاد و علی رغم منابع سرشار انسانی وجغرافیای وسیع ومنابع عظیم ، نمایندگانی از خود در کابینه ندارند و متاسفانه وزرا و اعضاء کابینه روحانی میان چند قطب قدرت همیشگی اصفهان/ تهران/ تبریز تقسیم شده است .
در کابینه اول روحانی اجحافی آشکار به برخی اقوام پیرامونی رفته است که جا دارد بزرگان اصلاح طلبی نسبت به ترمیم آن چاره اندیشی نمایند.
در آستانه تغییر و تحول دولت جدید و ترمیم کابینه دولت روحانی خوب است برادران و خواهران گرامی از چگونگی ترکیب کابینه اول روحانی بلحاظ قومی و منطقه ای مطلع باشند تا اینبار بتوانیم کابینه ای تشکیل دهیم که نماد وحدت ملی باشد.
از انصاف به دور است که جامعه بختیاری علی رغم جمعیت چند میلیونی و رای بالایی که به آقای روحانی داده است، فاقد نمایندگانی در کابینه باشد همچنانکه شایسته نیست مردم سیستان و بلوچستان نیز که رای بالایی به روحانی داده اند فاقد نماینده در کابینه باشند.

عدم توازن در ترکیب کابینه یکی از عوامل توسعه نامتوازن در کشور است و تازمانیکه ترکیب عادلانه ای از کابینه تشکیل نشود، عجیب نیست که برخی مناطق و اقوام صدایشان ناشنیده، مشکلاتشان نادیده و مردمشان محروم باشند.
عجیب نیست که سیل امکانات به سمت چند استان سرازیر و نقاطی بهره مند و نقاط دیگری محروم وغرق در فلاکت و عقب ماندگی باشند.
ما مردم بختیاری باجمعیت کثیری که در 6 استان مختلف کشور داریم باکمال احترام از رییس جمهور می خواهیم تا ضمن توجه ویژه به محرومیتها وعقب افتادگی های چند ده ساله مناطق بختیاری، از میان شایستگان این قوم وزرایی درد آشنا وتوانمند برگزیند تا با ماموریت ویژه به جبران سالها فقر و فلاکت و احساس محرومیت در این مناطق پایان دهند.

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 خرم آبادی 1396-04-03 21:53
ما لبنان و سوریه نیستیم که سهم خواهی قومی کنیم.
این را رسم نکنید.
رییس جمهور هرکس را بخواهد صرفا به واسطه شایسته سالاری نه مسائل قومی به عنوان وزیر انتخاب خواهد کرد.
 
 
#2 میرهاشمی 1396-04-16 23:45
مناسفانه تا ندای حق طلبانه ای بلند می شود خودمان از درون خاموشش می کنیم.چون ما لبنان وسوریه نیستیم پس نباید بگوییم از مدیریت کشور سهم می خواهیم؟یعنی فقط اصفهانیها و تبریزیها سهم از شایسته سالاری دارند؟
 
 
#3 پاسخ خرم آبادی 1396-04-23 00:06
دوست عزیز ایران کشوری کثیر القوم است و خواه نا خواه مسایل قومی و تباری بر تصمیمات مدیران ارشد تأثیر گذار است. مردمان لر به دلیل اینکه کسی را در هیعت دولت نداشتند به همین دلیل نتوانستند سهم خواهی کنند و توانمندی ها و پتانسیل های مناطق لر نشین را به خوبی به دولتمردان بشناسانند.
 
 
#4 غلام غیبی/کوهرنگ 1396-05-12 14:12
"خرم آبادی " خوب ،حضرتعالی نیت "میر هاشمی" را درک فرمودی با نظر اول خودت را نقض کردی! واقعیت این که اگر قومی در سیستم دولت کسی را نداشته باشد چبزی عواید آنها نخواهد شد.هزاران بار وبا نیت پاک که بفرمایی شایسته سالاری!!!!ولی بالا ها ثروت کشور را برحسب نفوذ پرقدرت اصفهانی هاو ..... توزیع می کنند و وقعی هم با ما(لرها) نمی گذارند.