راهنمای نصب فونت

از منوی Start مطابق شکل زیر ز قسمت Control Panel پوشه Fonts را انتخاب کنید:

 

 

 

 

 

اینک از سی دی «کتابخانه الکترونیکی سال لور» به پوشه Font-Narmafzar بروید، و پوشه Fontya  را باز کنید حالا فونتهای لری را به صورت کپی پیست به پوشه فونت کنترل پنل وارد کنید، اندکی صبر کنید نصب فونت به صورت خودکار پایان می پذیرد و شما مشکلی در دیدن و استفاده از آنها ندارید. فونتهای موجود در این مجموعه عبارتند از:

  Sepand-LOTUS-LURIAN

Sepand-NAZANIN-LURIAN

Sepand-YAGUT-LURIAN

Sepand-TAHOMA-LURIAN

Sepand-MITRA-LURIAN

دقت داشته باشید در برنامه های مخصوص تایپ (مانند Word) در ابتدای نام تمام این فایلها کلمه Lurian وجود دارد و در منوی فونتها به صورت Lurian-Lotus و Lurian-Tahoma و امثال آن ظاهر می شوند.

راهنمای صفحه کلید فونتهای لور  به صورت فایل پی دی اف (با نام luri-font-keyboard)   در داخل پوشه  font-nrmafzar موجود است، برای اطمینان از درستی نصب نیز می توانید این فایل PDF را با فایل وردی که در همان پوشه به همان نام موجود است مقایسه کنید.

:: نکته قابل توجه اینست که آنچه در رسم الخط لور کرسی نام دارد و همانطور که در قسمت «آموزش مختصر رسم الخط لور» می خوانید در شرایط مختلف آغاز، میان و پایان کلمات تغییر شکل می دهد در صفحه کلید با همان دگمه ای نوشته می شود که در صفحه کلید انگلیسی حرف q و در صفحه کلید فارسی حرف ض را تایپ می کند، این دگمه به صورت هوشمند مطابق قوانین خط لور در موقعیتهای مختلف اشکال متناسب را درج می کند.