سه شنبه, 01 اسفند 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

بیرانوند: پرتاب هایم در فوتبال نتیجه بازی دال پلان است

  

در یک صحنه ۶، ۷ پرسپولیسی جلوی من ظاهر شدند تا به طرق مختلف جلوی پرتاب دست مرا بگیرند که اتفاقاً مزدک میرزایی هم در حین بازی به آن اشاره کرد.

 

به گزارش لور به نقل از بونگ نیوز؛ گفتگو با علی رضا بیرانوند و غلامرضا رضایی، گل زن و گل ساز نفت تهران برابر پرسپولیس...


غلامرضا، چرا به پرسپولیس گل زدی، شادی نکردی؟
من هفته اول هم که به پرسپولیس گل زدم، شادی نکردم. خدا را شکر که این بار هم همین‌طور شد، یعنی گل زدم و خوشحالی نکردم. وقتی با پاس خوب ایمان مبعلی موفق شدم گل بزنم، از گلزنی‌ام خوشحال شدم اما به احترام هواداران پرسپولیس شادی نکردم چون آنها را دوست دارم. هوادارانی که قبل از بازی هم کلی مرا تشویق کرده بودند.
‌ ولی عده‌ای می‌گویند چون می‌خواهی به پرسپولیس برگردی، شادی نکردی؟
اصلاً، نفت به هیچ بازیکنی اجازه خروج و پیوستن به تیمی دیگر را نمی‌دهد، به همین دلیل هیچ بازیکنی در نیم‌فصل از نفت جدا نخواهد شد.
‌ ‌ علیرضا؛ تو چندمین پاس ‌گلت را در این فصل به امیرارسلان مطهری دادی؟
من شروع مجددهای زیادی داشتم اما این شروع مجددها معمولاً مقابل تیم‌های بزرگ بیشتر به چشم می‌آید. پاسی هم که به امیرارسلان مطهری دادم، دومین پاس گلم بود که البته با ضربه پا می‌دادم.
‌ ‌ علیرضا، واقعاً در تمرینات روی پاس گل کار می‌کنی؟
من با محسن سیدی مربی دروازه‌بان‌های نفت خیلی تمرین می‌کنم، حتی روزهایی که تمرین هم نداریم، من با مربی دروازه‌بان‌ها کار می‌کنم. الان هم به شما بگویم اگر غلام و ارسلان گل نمی‌زدند، کار من به چشم نمی‌آمد، همان‌طور که در تیم امید هم پرتاب دست‌ها و پاس‌ گل‌هایی مثل الان داشتم اما از این پاس‌ها آن‌طور که باید و شاید خوب استفاده نمی‌شد.
‌ ‌ غلامرضا، دروازه‌بانی به جز بیرانوند به تو پاس گل داده؟
بله به من پاس گل از طریق دروازه‌بان داده شده است.
‌ ‌ چه دروازه‌بانی و به چه شکل به تو پاس گل داده؟
در فجرسپاسی که بودم، حسین آشنا از روی چند ضربه شروع مجدد به من چند پاس خوب داد البته نه با دست بلکه با پا ضربه دراپ می‌زد اما الان انصافاً هم علی بیرانوند و هم وحید شیخ‌ویسی شرایط خیلی خوبی دارند.
‌ ‌ غلامرضا، اصلاً می‌دانی که کدام دروازه‌بان‌ها در پرتاب دست یا کلاً پاس گل دادن تبحر دارند؟
روی پاس‌هایی که علیرضا پرتاب می‌کند، با هم از قبل هماهنگ می‌کنیم. پاس‌های علی‌آقا جادویی است و امیدوارم حداقل ۶، ۷ بار دیگر از این پاس گل‌های جادویی به من بدهد.
‌ ‌ غلامرضا، نگفتی چه کسی پاس‌های گل مثل بیرانوند در فوتبال ایران و یا اروپا می‌دهد؟
در فوتبال خودمان که فکر نمی‌کنم دروازه‌بانی داشته باشیم که مانند علیرضا پرتاب دست داشته باشد و پاس گل بدهد و در فوتبال اروپا هم من پاس‌های گل اولی نویر را خیلی قبول دارم و فکر می‌کنم بهترین باشد.
‌ ‌ علیرضا، دروازه‌بانی را در فوتبال‌مان دیده‌ای که بیشتر و بهتر از خودت پاس گل بدهد؟
اگر حمل بر خودستایی نباشد، باید بگویم فعلاً ندیده‌ام که دروازه‌بانی بیشتر و بهتر از خودم پاس گل بدهد. واقعاً روی این پرتاب‌ها کار می‌کنم. شاید باور نکنید وقتی دو دروازه‌ رودرروی هم می‌کاریم، پرتاب‌های من به قوس هجده قدم دروازه حریف می‌رسد. البته الان دستم را خوانده‌اند.
‌ ‌ چه دروازه‌بان‌هایی را خیلی در پرتاب دست بلند قبول داری؟
من فکر کنم پرتاب دست‌های عیسی اندوی که قبلاً در ذوب‌آهن بود، خیلی خوب بود. الان در پرتاب دست، حریف برای خودم ندیدم اما به لحاظ شروع مجدد با پا واقعاً نیلسون را خیلی قبول دارم چون او ضربات شروع مجددش با پا خیلی خوب است و توپ‌های پشت دفاعش حرف ندارد.
‌ ‌ خارج از تمرین فوتبالی چه نکته‌ای را در پرتاب‌هایت تأثیرگذار می‌دانی؟
در بازی محلی ما عشایر‌ها بازی محلی‌ای به نام «دال‌پلا» هست که آن را در لرستان خودمان انجام می‌دهند که ۴ آجر با فاصله معین می‌کارند و چهار آجر دیگر را هم جلوتر با فاصله مشخص جلوی آنها می‌کارند، افراد باید این سنگ‌های سنگین را به سمت آن ۴ آجر سنگی که در مقابل قرار دارد، بیندازند. این تمرین خیلی در قدرت و پرتاب دست به من کمک کرد چون پرتاب سنگ‌ها به فاصله دور بسیار سخت و دشوار است که کسی بخواهد آنها را به فاصله ۴۰ متری پرتاب کند.
‌ ‌ واقعاً تو گفتی پرتاب دست‌هایت از عابدزاده بلندتر است؟
من هیچ‌وقت چنین جسارتی نکردم چون انگشت کوچیکه آقای عابدزاده هم نمی‌شوم. اصلاً اگر الان هم خوب پرتاب دست دارم از آقای عابدزاده الگوبرداری کردم.
‌ ‌ غلامرضا، پاس‌های گل و پرتاب‌های دروازه‌بان‌تان شانسی نیست؟
پرتاب‌های علیرضا اصلاً شانسی نبوده، او واقعاً برای این پرتاب‌‌ها کار می‌کند و زحمت می‌کشد و به هیچ وجه پرتاب‌ها و پاس گل‌های علیرضا شانسی نبوده. پرتاب‌های بیرانوند جادویی است و لنگه ندارد.
‌ ‌ گل اولت به پرسپولیس خطا بود؟
به هیچ وجه خطایی انجام ندادم. من بدنم را انداختم جلوی دفاع حریف و الان هم با احترام به کارشناسان داوری می‌گویم من هیچ خطایی روی میثم حسینی انجام ندادم. سبک فوتبال من قدرتی است و اتفاقاً بعضی از داوران هم اعتقاد دارند که مانند فوتبال انگلیسی هر خطایی را نباید خطا گرفت.
‌ ‌ علیرضا؛ درباره پرتاب دست‌های تو، خاطره زیادی از زبان بچه‌های نفت شنیده‌ایم…
در تمرینات نفت هم زیاد پاس گل از روی پرتاب می‌دهم چون آفساید ندارد و اتفاقاً چند بار هم که دروازه روبه‌رو کاشتیم، وقتی پرتابم از دروازه مقابل گذشته، علی‌آقا به من هشدار داده کوتاه‌تر بیندازم.
جدا از این من می‌خواهم به یک نکته جالب دیگر هم اشاره کنم که در یک صحنه ۶، ۷ پرسپولیسی جلوی من ظاهر شدند تا به طرق مختلف جلوی پرتاب دست مرا بگیرند که اتفاقاً مزدک میرزایی هم در حین بازی به آن اشاره کرد.
‌ ‌ تو به برنامه ماه عسل رفتی و یک‌جورهایی بعد از آن برنامه خیلی محبوب‌تر شدی.
نمی‌دانم؛ اول فکر کردم کار خاصی انجام دادم یا اینکه چیزی اهدا کردم یا اصلاً باید چیزی اهدا کنم اما خوشحالم که در آن برنامه واقعیت‌های زندگی‌ام را مطرح کردم و از سختی‌های فراوان، جلوی باشگاه خوابیدن‌هایم و… حرف زدم. من ۹ سال است که در نفت هستم. شاید باور نکنید که یک سال دور میدان آزادی شب‌ها می‌خوابیدم. پس از آن مسئولان تیم نفت فهمیدند و جایی در نمازخانه به من دادند و یک تخت گوشه نمازخانه گذاشتند. الان هم هیچ ابایی از تکرار آن حرف‌ها ندارم و خدا را شکر که در راه رسیدن به اهداف اصلی‌ام قرار گرفته‌ام.
‌ ‌ غلامرضا، علیرضا در برنامه ماه عسل شجاعانه حرف زد، واقعاً تو هم این شجاعت و شهامت را داری که واقعیت‌های ناگفته زندگی‌ات را به زبان بیاوری؟
اگر نگفتم برای این است که کسی تا به حال از من نپرسیده اما حالا می‌گویم تمام فوتبالیست‌ها به سختی به اهداف‌شان رسید‌ه‌اند و شاید تعداد انگشت‌شماری فوتبالیست باشند که بگویند با زحمت نه‌چندان زیاد به بالاها رسیده‌اند. من در شیراز متولد شدم. در خانواده‌ای کاملاً متوسط و معمولی، پدرم بنّای ساختمان بود و ما سه تا برادر خیلی از روزها را برای کارگری و کمک به پدرم به سر کار می‌رفتیم. این‌ها را گفتم که بدانید من هم خیلی کارگری کردم و افتخار می‌کنم که پس از سپری کردن روزهای بسیار سخت حالا به سطح بالای فوتبال رسید‌ه‌ام و الان لذتش را می‌بینم. شاید باور نکنید؛ روزهایی می‌شد که پول نداشتم سر تمرین بروم و به ناچار پیاده مسیر طولانی را می‌رفتم و اینکه آرزو داشتم یک کفش خارجی داشته باشم و همیشه می‌گفتم اگر یک کفش خارجی داشته باشم، به لیگ برتر می‌روم و گل می‌زنم. اولین کفش خارجی‌ام را هم با پولی که از جوانان فجر گرفتم، خریدم. ۵۰ هزار تومانش را از تیم جوانان گرفتم و ۴۰ هزار تومان بقیه پولش را برادرم علیرضا که ستاره فوتبال ایران و اهواز بود، داد و من با همان کفش‌های کوپا بهترین بازی‌ها را انجام دادم. شاید باور نکنید علاقه زیاد و شدیدی به کفش دارم و به قول بعضی از دوستانم یک‌جورهایی کفش‌باز هستم!
‌ ‌ علیرضا؛ صحبت از قرار گرفتن مجددت در لیست کروش است، این بار که دعوت شوی، خط نمی‌خوری؟
دعوت به تیم‌ملی همیشه افتخار است اما بازیکنی نیستم که فقط دعا کنم دعوت شوم چون حالا آن‌قدر انگیزه دارم که می‌خواهم به تیم ملی کشورم خدمت کنم.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 محسن 1393-09-14 21:05
دروازه بان شماره 1 تیم ملی حق بیرانوند است