دوشنبه, 27 آذر 1396  

جدیدترین مطالب

کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
فوتبال؛-ابزاری-برای-هویت-خواهی-جامعه-لر
  ابوالفضل بابادی شوراب/  تیم هایی همچون نفت مسجدسلیمان ، گهر دورود ،...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

اجرای تونل‌های بهشت آباد و گلاب بختیاری را ویران می‌کند

 

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهرکرد گفت: اجرای تونل بهشت آباد و گلاب سبب ویرانی چهارمحال و بختیاری می‌شود.

به گزارش لور به نقل از تسنیم، حجت الاسلام امیرقلی جعفری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تونل گلاب هیچ مجوزی ندارد و وزیر نیرو نیز اعلام کردند که باید تعطیل شود.

وی با بیان اینکه اجرای تونل بهشت آباد و گلاب سبب ویرانی چهارمحال و بختیاری می‌شود، افزود: استان اصفهان بزرگترین تولید کننده فولاد کشور است ولی فولاد باید در کنار خلیج فارس باشد چراکه فولاد یک صنعت نیازمند به آب است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهرکرد گفت: توسعه شهرک‌ها و افزایش جمعیت در اصفهان سبب افزایش تقاضای مصرف آب شده است و این درحالیست که منابع آبی چهارمحال و بختیاری از 12 میلیارد مترمکعب به 6 میلیارد متر مکعب رسیده است.

وی افزود: مدیریت سد زاینده رود با استان اصفهان است و نباید به مردم به اشتباه گفته شود که مدیریت این سد به عهده چهارمحال و بختیاری است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهرکرد گفت: خروجی زاینده رود از چهارمحال و بختیاری با خروجی زاینده رود از سد زاینده رود مقدارش یکسان است.

حجت الاسلام جعفری تصریح کرد: در چهارمحال و بختیاری از آب زاینده رود از آن مقداری که از سد می‌آید کم نمی‌شود چراکه در استان ما زایش دارد و در طول این 62 کیلومتری که زاینده رود از استان ما می‌گذرد به آب آن اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: در باغبهادارن اصفهان نیز زاینده رود پرآب است ولی بعد از آن آب نیست، که دلیل آن این است یک پنجم این آب به مصرف صنعت در این استان می‌رسد و بخشی نیز صرف آبیاری بیش از 5 هزار شالیزارهای این استان می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهرکرد گفت: بخشی از این آب صرف آبیاری فضای سبز به ویژه چمن‌کاری این استان می‌شود این درحالیست که چمن دو بار در شبانه‌روز نیاز آبی دارد، ما مخالف توسعه فضای سبز نیستیم بلکه مدیریت درست مصرف آب زاینده رود در استان اصفهان را خواستاریم.

حجت الاسلام جعفری خاطرنشان کرد: 215 روستای چهارمحال و بختیاری فاقد آب آشامیدنی است و با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی افزود: با اینکه چهارمحال و بختیاری مرکز آب است ولی صنعت سیمان و فولاد این استان با تانکر آبرسانی می‌شود و بسیاری از دشت‌های این استان ممنوعه اعلام شده است.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه شهرکرد گفت: امیدواریم مسئولان استان اصفهان مشکل آب را صادقانه به مردم بگویند و این مشکل را به چهارمحال و بختیاری تعمیم ندهند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...