دوشنبه, 27 آذر 1396  

جدیدترین مطالب

کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
فوتبال؛-ابزاری-برای-هویت-خواهی-جامعه-لر
  ابوالفضل بابادی شوراب/  تیم هایی همچون نفت مسجدسلیمان ، گهر دورود ،...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

توضیحات جانشین فرمانده نیروی انتظامی درباره حادثه اخیر گلپایگان؛ این حادثه نه با الیگودرز ارتباط دارد نه با داعش!

  

آنچه که در اصفهان اتفاق افتاده است، با موضوع خمین ارتباطی نداشته و به موضوع الیگودرز نیز هیچ‌گونه ربطی ندارد بلکه هر یک از این موضوعات به صورت جداگانه اتفاق افتاده است.

 

به گزارش لور، سردار حسین اشتری در جمع خبرنگاران اصفهان بر این مساله تأکید کرد که حادثه اخیر در استان اصفهان رخ داده است و هیچ ارتباطی با الیگودرز لرستان نداشته است.

اما ایشان در جای دیگری از سخنان خود به گونه ای مبهم اشاره کرده اند که: آنچه که در اصفهان اتفاق افتاده است، با موضوع خمین ارتباطی نداشته و به موضوع الیگودرز نیز هیچ‌گونه ربطی ندارد بلکه هر یک از این موضوعات به صورت جداگانه اتفاق افتاده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی هیچ توضیحی در این باره ندادند که آن چه به صورت جداگانه در الیگودرز رخ داده چگونه حادثه ای بوده است!

این در حالی است که مقامات انتظامی و ارشد استان لرستان از فرماندهی انتظامی شهرستان الیگودرز تا استاندار لرستان و نماینده مردم الیگودرز در مجلس همگی تأکید دارند هیچ حادثه ای از این دست در هفته های اخیر در الیگودرز رخ نداده است!

 

متن گفتگوی منتشر شده خبرگزاری ایسنا، با سردار حسین اشتری در زیر نقل شده است.

 

به گزارش ایسنا صبح امروز سردار حسین اشتری در جمع خبرنگاران اصفهان با تبریک امامت حضرت ولیعصر (عج) اظهار کرد: دستگیری مجرمان حادثه گلپایگان با یک کار علمی و پلیسی دقیق به سرانجام رسید و شامگاه گذشته دو برادر سارق مسلح که سه نفر از ماموران و دو نفر از شهروندان را کشته بودند، به دام افتادند.

وی با بیان اینکه این دستگیری با کار و پیگیری شبانه‌روزی صورت گرفت، اظهار کرد: شامگاه روز گذشته در شهرستان فولادشهر اصفهان مخفیگاه متهمان متواری شناسایی و در ساعت 23 ماموران فرماندهی استان اصفهان با برنامه‌ریزی و اجرای یک طرح دقیق و بسیار هوشمندانه که توسط تیم‌های عملیاتی این پلیس انجام شد، به مخفیگاه وارد شدند که در این درگیری یک نفر از متهمان به هلاکت رسید و نفر دیگر که برادر او بود، دستگیر شد.

وی به کشفیات از این گروه سه نفره اشاره کرد و گفت: تعداد سه قبضه کلاشینکف، بیش از هزار فشنگ جنگی و سه قبضه نارنجک جنگی از این افراد کشف شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: متهم دستگیر شده در تحقیقات صورت گرفته اقرار کرد که علاوه بر حادثه خمین و گلپایگان، 10 فقره سرقت مسلحانه توام با قتل طی سال‌های گذشته در اصفهان، زرین‌شهر، مبارکه، شهرکرد و لردگان داشته‌اند.

اشتری در تشریح فعالیت‌های این گروه از شش دی‌ماه تا به امروز گفت: بامداد شش دی‌ماه بود که ماموران ایست و بازرسی شهرستان خمین به خودرویی مشکوک و به آن فرمان ایست می‌دهند اما این خودرو علاوه بر آنکه نمی‌ایستد، به سمت ماموران تیراندازی به اطراف متواری می‌شوند.

وی اضافه کرد: سپس فرماندهی ناجای کل کشور استان‌های همجوار را آماده‌باش می‌کند و به دو استان اصفهان و مرکزی دستور اجرای طرح مهار را می‌دهد سپس متهمان وارد گلپایگان شده و با یک خودروی تیبا که متعلق به یک استاد دانشگاه بوده را دزدیده و از گلپایگان خارج می‌شوند. در همین حین جانشین فرماندهی گلپایگان که در شهر حضور داشتند متوجه این موضوع شده و خودرو را تحت تعقیب قرار می‌دهند، اما به دلیل اینکه نیروی انتظامی در هر مکانی نمی‌تواند تیراندازی کند، ماموران ما در شهرستان گلپایگان مجبور می‌شود که در مکانی مناسب تیراندازی کنند که در همین گیر و دار یک نفر از گروه باند مخوف و سه نفر از ماموران ما به شهادت می‌رسند. سپس آنها به فولادشهر اصفهان متواری شده که نیروهای ویژه نیروی انتظامی استان اصفهان با یک عملیات ویژه که مانند یک جنگ کوچک است، درگیری را شروع می‌کنند. در این درگیری یک نفر کشته و یک نفر از این باند، سالم دستگیر می‌شوند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به مجرمان کل کشور گفت: کسانی که خلاف قانون عمل می‌کنند و می‌خواهند امنیت و نظم کشور را به چالش بکشند، عاقبتی جز دستگیری و کشته شدن ندارند و آنچه که در اصفهان اتفاق افتاده است، با موضوع خمین ارتباطی نداشته و به موضوع الیگودرز نیز هیچ‌گونه ربطی ندارد بلکه هر یک از این موضوعات به صورت جداگانه اتفاق افتاده است.

اشتری درخصوص آخرین وضعیت نیروی انتظامی برای مقابله با چنین باندهایی گفت: راهبرد نیروی انتظامی این است که نیروهایی چابک، زبده و حرفه‌ای تربیت کند و روزانه تعداد زیادی مجرم دستگیر می‌کنیم. بیشتر این اقدامات پیش‌دستانه است و قبل از وقوع جرم انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: آمادگی نیروی انتظامی ایران، خوب است اما هنوز با ایده‌آل‌ها فاصله دارد و باید تجهیزاتمان را هر روز به روزتر کنیم، اما یک نکته قابل اشاره است که شرایط نیروی انتظامی در هر استان و آمادگی نیروها بستگی به شرایط همان استان دارد، برای مثال استان‌هایی که شرارت بالایی دارند، نیروهای زبده و چابک‌تری نسبت به استانی که از امنیت بالاتری برخوردار است، وجود دارد.

وی تاکید کرد: آنچه که تا به امروز در سال جاری اتفاق افتاده و تمام نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند، وضعیت امنیتی در کشور و احساس امنیت در میان مردم وضعیت خوبی دارد و در اصفهان نیز با توجه به اقداماتی که انجام می‌گیرد وضعیت بسیار مناسب‌تر است.

اشتری به تعداد شهدای خود در سال جاری اشاره کرد و گفت: در حال حاضر آماری از شهدای نیروی انتظامی در دست من وجود ندارد اما آنچه که من می‌دانم، اکثر شهدای نیروی انتظامی اغلب به دلیل درگیری با قاچاقچیان موادمخدر شهید می‌شوند و استان‌های شرقی ما نیز بیشتر درگیر قاچاقچیان موادمخدر می‌شوند اما باید در کل گفت با توجه به وضعیت منطقه و کشورهای اطراف، آنچه که در ایران اتفاق می‌افتد، نشان می‌دهد که یک امنیت خوبی و حتی بسیار خوب در کشور وجود دارد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی درخصوص مرزهای کشور گفت: مرزهای کشور امروز در بالاترین امنیت خود قرار دارد و هیچ‌کس نمی‌تواند مرزهای ایران را به خطر بیندازد، اما آنچه که ما آمار می‌دهیم به دلیل این است که سعی کرده‌ایم با مردم و رسانه‌ها صادقانه عمل کنیم؛ البته ممکن است در جایی اطلاعی ندهیم تا مجرمان از دستمان فرار نکنند اما اگر در برابر خبرنگاران قرار گرفتیم و راجع به موضوعی صحبت کردیم، قطعا چیزی را کتمان نخواهیم کرد و آن را به صورت شفاف به همه توضیح می‌دهیم.

وی درخصوص همکاری ارگان‌ها و دستگاه‌های دیگر کشور گفت: همه دستگاه‌های با نیروی انتظامی به خصوص دستگاه قضایی هماهنگ هستند اما باید گفت که هرکه به هر اندازه‌ای که می‌تواند باید کمک کند اما دستگاهی نباید در کار نیروی انتظامی کارشکنی کند بلکه باید همکاری‌ها را با ما بیشتر کند.

اشتری درخصوص اعتماد مردم به نیروی انتظامی گفت: ما به دنبال منافع خاصی نیستیم، وظیفه خود می‌دانیم که نظم و امنیت در کشور برقرار باشد و همین موضوع باعث شده که مردم به نیروی انتظامی اعتماد بالایی داشته باشند، اما آنچه برخی مواقع در کار ما اخلال ایجاد می کند، آن است که برخی می‌خواهند اصل موضوع را به حاشیه ببرند که این کار برای ناجا، چه خواسته و چه ناخواسته مشکل ایجاد می‌کند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: باز هم تکرار می‌کنم، آنچه در گلپایگان و فولادشهر اتفاق افتاده است، هیچ ارتباطی به الیگودرز ندارد و اصلا هم با داعش مرتبط نیست.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...