دوشنبه, 03 مهر 1396  

جدیدترین مطالب

جایگاه-قوم-لُر-بختیاری-و-درخت-تنومند-و-ریشه-دار-هویت-لُریاتی
  ابوالفضل بابادی شوراب/ بختیاری ها سال هاست است که از هویت عشایری و...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز
  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر...
روز-پزشک-و-یادی-از-پزشک-افسانه-ای-لرستان
   رضا فرهادی / جریان زندگی، خصایص و مبارزات دکتر اعظمی شباهت کم نظیری با...
ایرج-خوانی،-نماد-درخشان-بومیابی-در-شعر-و-موسیقی-لرستان
   ابراهیم خدایی /نه فقط در مقام کلام و موسیقی که در بینش نیز ایرج شباهتی...
لرستان-و-شبح-امیر-احمدی
   دکتر روزبه کلانتری / چند روز پیش در خبرها آمده بود که لانۀ قدیمی...
حماسه-قلعه-گلاب-و-غریبانگی-دختران-لر
   حمید لطفی / در تاریخ همواره زنانی ستایش می شوند که پا به پای مردانشان...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت
   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به...
زاده-ی-تهران،-متولد-لرستان-گذری-کوتاه-بر-لرهای-هداوند-استان-تهران
   مهدی محرابی /تنها موردی که بین همه طوایف این ایل مشترک است، با افتخار...
از-رسمیت-بخشیدن-روی-کاغذ-تا-پاسداشت-واقعی-زبان-لکی
   علی باجلان / در جغرافیای لُر نشین از شمالی ترین نقاط آن یعنی کلهری و...
 

 
 

نشست خبری رئیس‌جمهور با خبرنگاران لرستان/ برای پاسخ‌گویی، وقت نداریم!

 

دولتی که حاضر نیست وقت و زمان کافی برای برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی با خبرنگاران استان لرستان بگذارد، چگونه خواهد توانست مشکلات عمیق‌تر این دیار هم‌چون بی‌کاری و محرومیت را برطرف کند؟!

 

به گزارش لور به نقل از هومیان نیوز، براساس اعلام برنامه‌های رئیس‌جمهور به اصحاب رسانه گفته شد ظهر پنج‌شنبه ۲۹ خردادماه در فرودگاه خرم‌آباد حاضر شوند تا یک برگزاری نشست خبری، حسن ختام سفر دو روزه‌ی رئیس‌جمهور به لرستان باشد.

مینی‌بوس‌های خبرنگاران استان به همراه اعضای تیم حفاظتی رئیس‌جمهور راهی فرودگاه خرم‌آباد شدند تا پرسش‌های خویش درباره‌ی موضوعات گوناگون استان را با رئیس‌جمهور تدبیر و امید در میان بگذارند.

آن‌هنگام که خبرنگاران رسانه‌های استان در سالن ویژه‌ی نشست خبری در فرودگاه خرم‌آباد حاضر شدند بانویی از اعضای تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور با لحنی تحکم‌آمیز خطاب به خبرنگاران گفت: «رئیس‌جمهور فرصت ندارد بنابراین چهار نفر به انتخاب خودتان انتخاب کنید و هر نفر نیز فقط و فقط باید یک سؤال از رئیس‌جمهور بپرسد.»

همین ابتدای نشست خبری بود که خبرنگاران شوکه شدند و دهان به دهان با هم گفت‌وگو می‌کردند که چرا رئیس‌جمهور برای مصاحبه با خبرنگاران استان وقت کافی اختصاص نداده است؟ مگر خبرنگاران استان ارزش و شایستگی این را ندارند که زمانی به اندازه‌ی لااقل یک ساعت درباره‌ی موضوعات گوناگون استان از رئیس‌جمهور پرسش کنند؟!

بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور خطاب به خبرنگاران استان ادامه داد: «این چهار نفری که خودتان انتخاب می‌کنید فقط هر کدام باید یک سؤال از رئیس‌جمهور جویا شوند.» چهار نفری که با چانه‌زنی‌های فراوان بالاخره به ۵ نفر ارتقا یافت.

جالب این‌که بیش از ۷۰ رسانه در لرستان داریم که طبیعی است برگزاری نشست خبری با رئیس‌جمهور می‌طلبید در بین برنامه‌های سفر جناب رئیس جمهور، فرصتی ۹۰ دقیقه‌ای نیز به نشست خبری با خبرنگاران استان اختصاص داده شود.

داستان قرعه‌کشی!

با تأکیدات تحکم‌آمیز بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور، بالاخره اصحاب رسانه به‌زحمت متقاعد شدند ۵ نفر از بین خویش به قید قرعه انتخاب کنند تا پرسش‌های خویش از رئیس‌جمهور  با دولتی را که شعار حمایت از رسانه‌ها می‌دهد در میان بگذازند.

متولی قرعه‌کشی که از اهالی رسانه‌های استان بود به همراه بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور قرعه‌کشی را انجام دادند و نام ۵ رسانه بیرون آمد.

اما نکته این است که این قرعه‌کشی با مخالفت برخی دیگر از اصحاب رسانه مواجه شد؛ زیرا معترضان اعتقاد داشتند در قرعه‌کشی اساساً نام رسانه‌ی آن‌ها در بین آن‌هایی که باید قرعه‌کشی می‌شدند نوشته نشده است!

روند امور نشان می‌داد تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور می خواهد هر طوری شده یک نشست خبری هر چند بی‌کیفیت در فرودگاه خرم‌آباد برگزار کند؛ نشستی که به‌صورت زنده از تلویزیون نیز پخش می‌شد.

به هر حال قرار شد دیگر خبرنگاران استان پرسش‌های خود را به ۵ خبرنگار به قید قرعه انتخاب شده بدهند (توجه به داستان قرعه‌کشی)؛ هنگامی که خبرنگار اول پشت میکروفن قرار گرفت همان بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور مدام بغل شانه‌های وی تکرار می‌کرد: فقط یک سؤال!

او به تداوم می‌گفت: رئیس‌جمهور می‌خواهد پرواز کند و فرصت مصاحبه ندارد! این جمله به این معناست که دراین سفر دو روزه کوچک‌ترین برنامه‌‌ریزی درست و حسابی  برای پاسخ‌گویی به دغدغه‌ها و پرسش‌های خبرنگاران رسانه‌های استان درنظر نگرفته شده بود؛ زیرا اگر این روند به‌درستی برنامه‌ریزی می‌شد اساساً چرا نشست خبری رئیس‌جمهور باید آن‌هنگام که رئیس‌جمهور می‌خواهد پرواز کند تنظیم شود و نه وقت مناسب دیگری که «وقت نشست» در شأن خبرنگاران لرستان باشد!

به هر ترتیب و با شتابزدگی ناشی از تحکم بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور هر ۵ خبرنگاری که پشت میکروفن رفتند به‌سختی توانستند حتا یک پرسش خویش را به‌درستی مطرح کنند و شاید سخت‌تر از آن، دو پرسش را مطرح کنند و بسیاری از پرسش‌های خبرنگاران استان در رسیدن به پاسخ ناکام ماند و در نتیجه بسیاری از خبرنگاران استان، دست خالی از فرودگاه خرم‌آباد به محل کار خود بازگشتند.

با این رویداد تلخ، شاید مشخص شد دولتی که رسانه‌ها را ناظر می‌داند خود از برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی در سفر به لرستان ناتوان بوده است و همین موضوع البته که نارضایتی خبرنگاران استان را در پی داشت.

گفتنی این‌که صبح چهارشنبه ۲۸ خردادماه نیز خبرنگاران استان توسط اعضای تیم حفاظتی وی مطلع شدند که به فرودگاه خرم‌آباد نخواهند رفت! که این برخورد با خبرنگاران استان که همگی کارت معتبر دریافت کرده بودند با اعتراض دسته‌جمعی خبرنگاران استان روبه‌رو شد و نهایت کار، ترک مینی‌بوس ویژه‌ی خبرنگاران توسط آن‌ها و تجمع خبرنگاران مقابل استانداری لرستان، باعث تجدید نظر متولیان حفاظتی ستاد ریاست‌جمهوری شد.

پرسش این است: دولتی که حاضر نیست وقت و زمان کافی برای برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی با خبرنگاران استان لرستان بگذارد، چگونه خواهد توانست مشکلات عمیق‌تر این دیار هم‌چون بی‌کاری و محرومیت را برطرف کند؟!

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...
امامزاده-سیف-الدین-محمد-بابا-سیف-الدین   احمد لطفی /امامزاده سیف الدین محمد معروف به امامزاده بابا سیف الدین، مرقد مطهرش در ضلع شرقی دهستان ارمو و...