دوشنبه, 30 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

نشست خبری رئیس‌جمهور با خبرنگاران لرستان/ برای پاسخ‌گویی، وقت نداریم!

 

دولتی که حاضر نیست وقت و زمان کافی برای برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی با خبرنگاران استان لرستان بگذارد، چگونه خواهد توانست مشکلات عمیق‌تر این دیار هم‌چون بی‌کاری و محرومیت را برطرف کند؟!

 

به گزارش لور به نقل از هومیان نیوز، براساس اعلام برنامه‌های رئیس‌جمهور به اصحاب رسانه گفته شد ظهر پنج‌شنبه ۲۹ خردادماه در فرودگاه خرم‌آباد حاضر شوند تا یک برگزاری نشست خبری، حسن ختام سفر دو روزه‌ی رئیس‌جمهور به لرستان باشد.

مینی‌بوس‌های خبرنگاران استان به همراه اعضای تیم حفاظتی رئیس‌جمهور راهی فرودگاه خرم‌آباد شدند تا پرسش‌های خویش درباره‌ی موضوعات گوناگون استان را با رئیس‌جمهور تدبیر و امید در میان بگذارند.

آن‌هنگام که خبرنگاران رسانه‌های استان در سالن ویژه‌ی نشست خبری در فرودگاه خرم‌آباد حاضر شدند بانویی از اعضای تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور با لحنی تحکم‌آمیز خطاب به خبرنگاران گفت: «رئیس‌جمهور فرصت ندارد بنابراین چهار نفر به انتخاب خودتان انتخاب کنید و هر نفر نیز فقط و فقط باید یک سؤال از رئیس‌جمهور بپرسد.»

همین ابتدای نشست خبری بود که خبرنگاران شوکه شدند و دهان به دهان با هم گفت‌وگو می‌کردند که چرا رئیس‌جمهور برای مصاحبه با خبرنگاران استان وقت کافی اختصاص نداده است؟ مگر خبرنگاران استان ارزش و شایستگی این را ندارند که زمانی به اندازه‌ی لااقل یک ساعت درباره‌ی موضوعات گوناگون استان از رئیس‌جمهور پرسش کنند؟!

بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور خطاب به خبرنگاران استان ادامه داد: «این چهار نفری که خودتان انتخاب می‌کنید فقط هر کدام باید یک سؤال از رئیس‌جمهور جویا شوند.» چهار نفری که با چانه‌زنی‌های فراوان بالاخره به ۵ نفر ارتقا یافت.

جالب این‌که بیش از ۷۰ رسانه در لرستان داریم که طبیعی است برگزاری نشست خبری با رئیس‌جمهور می‌طلبید در بین برنامه‌های سفر جناب رئیس جمهور، فرصتی ۹۰ دقیقه‌ای نیز به نشست خبری با خبرنگاران استان اختصاص داده شود.

داستان قرعه‌کشی!

با تأکیدات تحکم‌آمیز بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور، بالاخره اصحاب رسانه به‌زحمت متقاعد شدند ۵ نفر از بین خویش به قید قرعه انتخاب کنند تا پرسش‌های خویش از رئیس‌جمهور  با دولتی را که شعار حمایت از رسانه‌ها می‌دهد در میان بگذازند.

متولی قرعه‌کشی که از اهالی رسانه‌های استان بود به همراه بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور قرعه‌کشی را انجام دادند و نام ۵ رسانه بیرون آمد.

اما نکته این است که این قرعه‌کشی با مخالفت برخی دیگر از اصحاب رسانه مواجه شد؛ زیرا معترضان اعتقاد داشتند در قرعه‌کشی اساساً نام رسانه‌ی آن‌ها در بین آن‌هایی که باید قرعه‌کشی می‌شدند نوشته نشده است!

روند امور نشان می‌داد تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور می خواهد هر طوری شده یک نشست خبری هر چند بی‌کیفیت در فرودگاه خرم‌آباد برگزار کند؛ نشستی که به‌صورت زنده از تلویزیون نیز پخش می‌شد.

به هر حال قرار شد دیگر خبرنگاران استان پرسش‌های خود را به ۵ خبرنگار به قید قرعه انتخاب شده بدهند (توجه به داستان قرعه‌کشی)؛ هنگامی که خبرنگار اول پشت میکروفن قرار گرفت همان بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور مدام بغل شانه‌های وی تکرار می‌کرد: فقط یک سؤال!

او به تداوم می‌گفت: رئیس‌جمهور می‌خواهد پرواز کند و فرصت مصاحبه ندارد! این جمله به این معناست که دراین سفر دو روزه کوچک‌ترین برنامه‌‌ریزی درست و حسابی  برای پاسخ‌گویی به دغدغه‌ها و پرسش‌های خبرنگاران رسانه‌های استان درنظر نگرفته شده بود؛ زیرا اگر این روند به‌درستی برنامه‌ریزی می‌شد اساساً چرا نشست خبری رئیس‌جمهور باید آن‌هنگام که رئیس‌جمهور می‌خواهد پرواز کند تنظیم شود و نه وقت مناسب دیگری که «وقت نشست» در شأن خبرنگاران لرستان باشد!

به هر ترتیب و با شتابزدگی ناشی از تحکم بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور هر ۵ خبرنگاری که پشت میکروفن رفتند به‌سختی توانستند حتا یک پرسش خویش را به‌درستی مطرح کنند و شاید سخت‌تر از آن، دو پرسش را مطرح کنند و بسیاری از پرسش‌های خبرنگاران استان در رسیدن به پاسخ ناکام ماند و در نتیجه بسیاری از خبرنگاران استان، دست خالی از فرودگاه خرم‌آباد به محل کار خود بازگشتند.

با این رویداد تلخ، شاید مشخص شد دولتی که رسانه‌ها را ناظر می‌داند خود از برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی در سفر به لرستان ناتوان بوده است و همین موضوع البته که نارضایتی خبرنگاران استان را در پی داشت.

گفتنی این‌که صبح چهارشنبه ۲۸ خردادماه نیز خبرنگاران استان توسط اعضای تیم حفاظتی وی مطلع شدند که به فرودگاه خرم‌آباد نخواهند رفت! که این برخورد با خبرنگاران استان که همگی کارت معتبر دریافت کرده بودند با اعتراض دسته‌جمعی خبرنگاران استان روبه‌رو شد و نهایت کار، ترک مینی‌بوس ویژه‌ی خبرنگاران توسط آن‌ها و تجمع خبرنگاران مقابل استانداری لرستان، باعث تجدید نظر متولیان حفاظتی ستاد ریاست‌جمهوری شد.

پرسش این است: دولتی که حاضر نیست وقت و زمان کافی برای برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی با خبرنگاران استان لرستان بگذارد، چگونه خواهد توانست مشکلات عمیق‌تر این دیار هم‌چون بی‌کاری و محرومیت را برطرف کند؟!

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...