سه شنبه, 03 مرداد 1396  

جدیدترین مطالب

ماسه،-نخل-و-برنو-از-سواحل-لرنشین-خلیج-فارس-می-گویند
   محسن خواجه گیری لیراوی /بلوکات پادریه به عنوان بخشی از جامعه لُر...
از-بوم-گرایی-و-هویت-قومی-تا-توسعه-ی-لرستانات
   اشکان خورشیدوند / نخبگان ما تا چه حد در خصوص مرگ شهرام محمدی ، آدرینا...
معرفي-جلگه-ی-چم-کلان
   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي...
آنچه-خوار-آید-روزی-به-کار-آید-نادیده-گرفتن-زبان-های-لری-در-ایران
   حسین زمانیان /مشاهدات بیانگر وسواسی ست که در کجا و چگونه نام بردن لر...
مروری-بر-اقوام-و-مردمان-لُر-جنوب
   محسن خواجه گیری لیراوی /  لرهای جنوبی به چندین گویش و لهجه های مختلف...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد
  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان
   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید
  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما...
قم-رود-چیست-؟-نکاتی-مهم-در-باب-پروژه-انتقال-آب-موسوم-به-قم-رود
   حمید لطفی / طرح موسوم به انتقال آب الیگودرز در شرق لرستان به قم در...
در-عصر-تشنگی-سیمره-نشین-ها؛-طرح-های-ملّی-به-کدام-سمت-جاری-می-شوند؟
   علی باجلان /طرح ملی چیست ؟و چرا فقط طرح هایی که مربوط به انتقال منابع...
 

 
 

نشست خبری رئیس‌جمهور با خبرنگاران لرستان/ برای پاسخ‌گویی، وقت نداریم!

 

دولتی که حاضر نیست وقت و زمان کافی برای برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی با خبرنگاران استان لرستان بگذارد، چگونه خواهد توانست مشکلات عمیق‌تر این دیار هم‌چون بی‌کاری و محرومیت را برطرف کند؟!

 

به گزارش لور به نقل از هومیان نیوز، براساس اعلام برنامه‌های رئیس‌جمهور به اصحاب رسانه گفته شد ظهر پنج‌شنبه ۲۹ خردادماه در فرودگاه خرم‌آباد حاضر شوند تا یک برگزاری نشست خبری، حسن ختام سفر دو روزه‌ی رئیس‌جمهور به لرستان باشد.

مینی‌بوس‌های خبرنگاران استان به همراه اعضای تیم حفاظتی رئیس‌جمهور راهی فرودگاه خرم‌آباد شدند تا پرسش‌های خویش درباره‌ی موضوعات گوناگون استان را با رئیس‌جمهور تدبیر و امید در میان بگذارند.

آن‌هنگام که خبرنگاران رسانه‌های استان در سالن ویژه‌ی نشست خبری در فرودگاه خرم‌آباد حاضر شدند بانویی از اعضای تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور با لحنی تحکم‌آمیز خطاب به خبرنگاران گفت: «رئیس‌جمهور فرصت ندارد بنابراین چهار نفر به انتخاب خودتان انتخاب کنید و هر نفر نیز فقط و فقط باید یک سؤال از رئیس‌جمهور بپرسد.»

همین ابتدای نشست خبری بود که خبرنگاران شوکه شدند و دهان به دهان با هم گفت‌وگو می‌کردند که چرا رئیس‌جمهور برای مصاحبه با خبرنگاران استان وقت کافی اختصاص نداده است؟ مگر خبرنگاران استان ارزش و شایستگی این را ندارند که زمانی به اندازه‌ی لااقل یک ساعت درباره‌ی موضوعات گوناگون استان از رئیس‌جمهور پرسش کنند؟!

بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور خطاب به خبرنگاران استان ادامه داد: «این چهار نفری که خودتان انتخاب می‌کنید فقط هر کدام باید یک سؤال از رئیس‌جمهور جویا شوند.» چهار نفری که با چانه‌زنی‌های فراوان بالاخره به ۵ نفر ارتقا یافت.

جالب این‌که بیش از ۷۰ رسانه در لرستان داریم که طبیعی است برگزاری نشست خبری با رئیس‌جمهور می‌طلبید در بین برنامه‌های سفر جناب رئیس جمهور، فرصتی ۹۰ دقیقه‌ای نیز به نشست خبری با خبرنگاران استان اختصاص داده شود.

داستان قرعه‌کشی!

با تأکیدات تحکم‌آمیز بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور، بالاخره اصحاب رسانه به‌زحمت متقاعد شدند ۵ نفر از بین خویش به قید قرعه انتخاب کنند تا پرسش‌های خویش از رئیس‌جمهور  با دولتی را که شعار حمایت از رسانه‌ها می‌دهد در میان بگذازند.

متولی قرعه‌کشی که از اهالی رسانه‌های استان بود به همراه بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور قرعه‌کشی را انجام دادند و نام ۵ رسانه بیرون آمد.

اما نکته این است که این قرعه‌کشی با مخالفت برخی دیگر از اصحاب رسانه مواجه شد؛ زیرا معترضان اعتقاد داشتند در قرعه‌کشی اساساً نام رسانه‌ی آن‌ها در بین آن‌هایی که باید قرعه‌کشی می‌شدند نوشته نشده است!

روند امور نشان می‌داد تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور می خواهد هر طوری شده یک نشست خبری هر چند بی‌کیفیت در فرودگاه خرم‌آباد برگزار کند؛ نشستی که به‌صورت زنده از تلویزیون نیز پخش می‌شد.

به هر حال قرار شد دیگر خبرنگاران استان پرسش‌های خود را به ۵ خبرنگار به قید قرعه انتخاب شده بدهند (توجه به داستان قرعه‌کشی)؛ هنگامی که خبرنگار اول پشت میکروفن قرار گرفت همان بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور مدام بغل شانه‌های وی تکرار می‌کرد: فقط یک سؤال!

او به تداوم می‌گفت: رئیس‌جمهور می‌خواهد پرواز کند و فرصت مصاحبه ندارد! این جمله به این معناست که دراین سفر دو روزه کوچک‌ترین برنامه‌‌ریزی درست و حسابی  برای پاسخ‌گویی به دغدغه‌ها و پرسش‌های خبرنگاران رسانه‌های استان درنظر نگرفته شده بود؛ زیرا اگر این روند به‌درستی برنامه‌ریزی می‌شد اساساً چرا نشست خبری رئیس‌جمهور باید آن‌هنگام که رئیس‌جمهور می‌خواهد پرواز کند تنظیم شود و نه وقت مناسب دیگری که «وقت نشست» در شأن خبرنگاران لرستان باشد!

به هر ترتیب و با شتابزدگی ناشی از تحکم بانوی عضو تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور هر ۵ خبرنگاری که پشت میکروفن رفتند به‌سختی توانستند حتا یک پرسش خویش را به‌درستی مطرح کنند و شاید سخت‌تر از آن، دو پرسش را مطرح کنند و بسیاری از پرسش‌های خبرنگاران استان در رسیدن به پاسخ ناکام ماند و در نتیجه بسیاری از خبرنگاران استان، دست خالی از فرودگاه خرم‌آباد به محل کار خود بازگشتند.

با این رویداد تلخ، شاید مشخص شد دولتی که رسانه‌ها را ناظر می‌داند خود از برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی در سفر به لرستان ناتوان بوده است و همین موضوع البته که نارضایتی خبرنگاران استان را در پی داشت.

گفتنی این‌که صبح چهارشنبه ۲۸ خردادماه نیز خبرنگاران استان توسط اعضای تیم حفاظتی وی مطلع شدند که به فرودگاه خرم‌آباد نخواهند رفت! که این برخورد با خبرنگاران استان که همگی کارت معتبر دریافت کرده بودند با اعتراض دسته‌جمعی خبرنگاران استان روبه‌رو شد و نهایت کار، ترک مینی‌بوس ویژه‌ی خبرنگاران توسط آن‌ها و تجمع خبرنگاران مقابل استانداری لرستان، باعث تجدید نظر متولیان حفاظتی ستاد ریاست‌جمهوری شد.

پرسش این است: دولتی که حاضر نیست وقت و زمان کافی برای برگزاری یک نشست خبری درست و حسابی با خبرنگاران استان لرستان بگذارد، چگونه خواهد توانست مشکلات عمیق‌تر این دیار هم‌چون بی‌کاری و محرومیت را برطرف کند؟!

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

معرفي-جلگه-ی-چم-کلان   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي رودخانه سيمره و در پنج كيلومتري شمال وشمال...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه پراکندگی زبان‌ها در ایران منتشر کرده است و در...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن پاشا خان ابن مظفرخان فردی از تیره...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. استاندار...
تهرانی‌ها-پول‌دارترین-کُردها-و-لرها،‌بی‌پول‌ترین‌ها  تهرانی‌ها، اصفهانی‌ها، یزدی‌ها و اهالی فارس پول‌دارترین ها و سیستانی‌وبلوچستانی‌ها، کهکیلویه‌ای‌ها، لرستانی‌ها...