یکشنبه, 01 مرداد 1396  

جدیدترین مطالب

از-بوم-گرایی-و-هویت-قومی-تا-توسعه-ی-لرستانات
   اشکان خورشیدوند / نخبگان ما تا چه حد در خصوص مرگ شهرام محمدی ، آدرینا...
معرفي-جلگه-ی-چم-کلان
   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي...
آنچه-خوار-آید-روزی-به-کار-آید-نادیده-گرفتن-زبان-های-لری-در-ایران
   حسین زمانیان /مشاهدات بیانگر وسواسی ست که در کجا و چگونه نام بردن لر...
مروری-بر-اقوام-و-مردمان-لُر-جنوب
   محسن خواجه گیری لیراوی /  لرهای جنوبی به چندین گویش و لهجه های مختلف...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد
  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان
   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید
  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما...
قم-رود-چیست-؟-نکاتی-مهم-در-باب-پروژه-انتقال-آب-موسوم-به-قم-رود
   حمید لطفی / طرح موسوم به انتقال آب الیگودرز در شرق لرستان به قم در...
در-عصر-تشنگی-سیمره-نشین-ها؛-طرح-های-ملّی-به-کدام-سمت-جاری-می-شوند؟
   علی باجلان /طرح ملی چیست ؟و چرا فقط طرح هایی که مربوط به انتقال منابع...
آمار-های-دولتی-و-حکایت-بچه-های-ناتنی
   حمید لطفی / در تازه ترین این آمارها که از سوی بانک مرکزی ارائه شده است...
 

 
 

دبیر شورای فنی: اشکالات فنی موجود در پروژه سکوی تماشاگران ورزشگاه دورود باید اصلاح شود

 

اتصالات نامناسب تیر به ستون، استفاده از پروفیل بجای ورق در برخی از قسمت های سازه، کیفیت نامطلوب بتن اجرا شده، اجرای نامناسب خرپاها و عبور آن ها از روی ستون، زنگ زدگی پروفیل های اتصال، وضعیت نامطلوب چمن ورزشگاه و صندلی های رها شده در محوطه ورزشگاه از مشکلات این پروژه است.

 

دبیر شورای فنی لرستان گفت: اشکالات فنی موجود در اجرای پروژه سکوی تماشاگران ورزشگاه دورود باید اصلاح شود.

به گزارش لور به نقل از مهر، علیرضا خرمی صبح دوشنبه در جلسه شورای فنی استان لرستان به بررسی وضعیت اجرای پروژه های عمرانی شهرستان دورود پرداخت و اظهار داشت: بنا بر گزارش کمیته نظارت از احداث ساختمان آب و فاضلاب دورود، این پروژه دارای مشکلاتی است که از آن جمله می توان به اتصال نادرست نعل درگاه و اتصال دیوار آجری به تیر بتنی اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب که راه پله این پروژه راه پله قابل قبولی نیست و مشکلات زیادی دارد عنوان کرد: شکم دادن سقف این ساختمان بر اثر اجرای نادرست و ایجاد قوس در سقف از دیگر مشکلات اجرایی آن است.

دبیر شورای فنی لرستان به بررسی مشکلات پروژه پایگاه امدادی شهرستان دورود پرداخت و اضافه کرد:  احداث این پروژه از سال 88 آغاز شده است و متولی آن اداره کل راه و شهرسازی استان است.

وی ادامه داد: اجرای نامناسب زیراساس و جدول گذاری نادرست از مشکلات اجرایی این پروژه بوده که بیشتر مشکلات مربوط به بحث زیراساس و استفاده از مصالح نامرغوب برای محوطه سازی آن است.

خرمی پروژه مصلای دورود را یکی دیگر از پروژه هایی دانست که با مشکلات اجرایی مواجه است و گفت: مبلغ اولیه این پروژه یک میلیارد و 700 میلیون تومان و سازه آن از نوع فولادی است که در جانمایی گنبد مصلی ایرادات فنی وجود دارد.

وی وضعیت نامناسب جوشکاری سازه، عدم رعایت بعد جوش، عدم استفاده از ضد زنگ برای پروفیل های سازه و آسیب دیدگی عایق رطوبتی را از دیگر مشکلات این پروژه دانست.

دبیر شورای فنی لرستان بیمارستان 160تختخوابی دورود را دارای مشکل جانمایی دانست و عنوان کرد: این بیمارستان به دلیل نبود اعتبارات نزدیک دو سال است که تعطیل شده و جاده دسترسی مناسبی نداشته و از شهر فاصله زیادی دارد.

خرمی پروژه سکوی تماشاگران دورود را از جمله پروژه هایی دانست که پر از ایراد اجرایی بوده و به برخی از مشکلات این پروژه اشاره کرد و افزود: اتصالات نامناسب تیر به ستون، استفاده از پروفیل بجای ورق در برخی از قسمت های سازه، کیفیت نامطلوب بتن اجرا شده، اجرای نامناسب خرپاها و عبور آن ها از روی ستون، زنگ زدگی پروفیل های اتصال، وضعیت نامطلوب چمن ورزشگاه و صندلی های رها شده در محوطه ورزشگاه از مشکلات این پروژه است.

وی ادامه داد: اجرای دیوار حائل بتنی بدون هیچگونه محاسبات و طراحی خاص و اتصال ستون به صفحه ستون بدون استفاده از بولت برای درگیری مناسب از دیگر مشکلات اجرایی این پروژه است.

دبیر شورای فنی لرستان اظهار داشت: کتابخانه عمومی درجه یک شهرستان دورود نیز دارای مشکلات اجرایی از قبیل وضعیت نامطلوب بتن، بیرون زدگی آرماتورهای انتظار ستون از سقف بدون خم کردن آن ها است.

خرمی اضافه کرد: مرکز آموزش کودکان دورود دارای مشکلاتی از قبیل کیفیت نامطلوب جوش، ترک خوردگی و شکستگی تیرچه ها، زنگ زدگی تیرچه ها و عبور لوله ها و تاسیسات برقی از کنار تیرچه فلزی است.

وی دبستان 18 کلاسه شهرستان دورود و پروژه زیرگذر این شهرستان را از پروژه هایی دانست که وضعیت مطلوبی دارند و گفت: راه پله ساختمان اداری علوم پزشکی دورود نیز با توجه به مشکلات اجرایی به طور کلی تخریب شده و عرض آن بیشتر شده است.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

معرفي-جلگه-ی-چم-کلان   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي رودخانه سيمره و در پنج كيلومتري شمال وشمال...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه پراکندگی زبان‌ها در ایران منتشر کرده است و در...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن پاشا خان ابن مظفرخان فردی از تیره...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. استاندار...
تهرانی‌ها-پول‌دارترین-کُردها-و-لرها،‌بی‌پول‌ترین‌ها  تهرانی‌ها، اصفهانی‌ها، یزدی‌ها و اهالی فارس پول‌دارترین ها و سیستانی‌وبلوچستانی‌ها، کهکیلویه‌ای‌ها، لرستانی‌ها...