یکشنبه, 01 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

دبیر شورای فنی: اشکالات فنی موجود در پروژه سکوی تماشاگران ورزشگاه دورود باید اصلاح شود

 

اتصالات نامناسب تیر به ستون، استفاده از پروفیل بجای ورق در برخی از قسمت های سازه، کیفیت نامطلوب بتن اجرا شده، اجرای نامناسب خرپاها و عبور آن ها از روی ستون، زنگ زدگی پروفیل های اتصال، وضعیت نامطلوب چمن ورزشگاه و صندلی های رها شده در محوطه ورزشگاه از مشکلات این پروژه است.

 

دبیر شورای فنی لرستان گفت: اشکالات فنی موجود در اجرای پروژه سکوی تماشاگران ورزشگاه دورود باید اصلاح شود.

به گزارش لور به نقل از مهر، علیرضا خرمی صبح دوشنبه در جلسه شورای فنی استان لرستان به بررسی وضعیت اجرای پروژه های عمرانی شهرستان دورود پرداخت و اظهار داشت: بنا بر گزارش کمیته نظارت از احداث ساختمان آب و فاضلاب دورود، این پروژه دارای مشکلاتی است که از آن جمله می توان به اتصال نادرست نعل درگاه و اتصال دیوار آجری به تیر بتنی اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب که راه پله این پروژه راه پله قابل قبولی نیست و مشکلات زیادی دارد عنوان کرد: شکم دادن سقف این ساختمان بر اثر اجرای نادرست و ایجاد قوس در سقف از دیگر مشکلات اجرایی آن است.

دبیر شورای فنی لرستان به بررسی مشکلات پروژه پایگاه امدادی شهرستان دورود پرداخت و اضافه کرد:  احداث این پروژه از سال 88 آغاز شده است و متولی آن اداره کل راه و شهرسازی استان است.

وی ادامه داد: اجرای نامناسب زیراساس و جدول گذاری نادرست از مشکلات اجرایی این پروژه بوده که بیشتر مشکلات مربوط به بحث زیراساس و استفاده از مصالح نامرغوب برای محوطه سازی آن است.

خرمی پروژه مصلای دورود را یکی دیگر از پروژه هایی دانست که با مشکلات اجرایی مواجه است و گفت: مبلغ اولیه این پروژه یک میلیارد و 700 میلیون تومان و سازه آن از نوع فولادی است که در جانمایی گنبد مصلی ایرادات فنی وجود دارد.

وی وضعیت نامناسب جوشکاری سازه، عدم رعایت بعد جوش، عدم استفاده از ضد زنگ برای پروفیل های سازه و آسیب دیدگی عایق رطوبتی را از دیگر مشکلات این پروژه دانست.

دبیر شورای فنی لرستان بیمارستان 160تختخوابی دورود را دارای مشکل جانمایی دانست و عنوان کرد: این بیمارستان به دلیل نبود اعتبارات نزدیک دو سال است که تعطیل شده و جاده دسترسی مناسبی نداشته و از شهر فاصله زیادی دارد.

خرمی پروژه سکوی تماشاگران دورود را از جمله پروژه هایی دانست که پر از ایراد اجرایی بوده و به برخی از مشکلات این پروژه اشاره کرد و افزود: اتصالات نامناسب تیر به ستون، استفاده از پروفیل بجای ورق در برخی از قسمت های سازه، کیفیت نامطلوب بتن اجرا شده، اجرای نامناسب خرپاها و عبور آن ها از روی ستون، زنگ زدگی پروفیل های اتصال، وضعیت نامطلوب چمن ورزشگاه و صندلی های رها شده در محوطه ورزشگاه از مشکلات این پروژه است.

وی ادامه داد: اجرای دیوار حائل بتنی بدون هیچگونه محاسبات و طراحی خاص و اتصال ستون به صفحه ستون بدون استفاده از بولت برای درگیری مناسب از دیگر مشکلات اجرایی این پروژه است.

دبیر شورای فنی لرستان اظهار داشت: کتابخانه عمومی درجه یک شهرستان دورود نیز دارای مشکلات اجرایی از قبیل وضعیت نامطلوب بتن، بیرون زدگی آرماتورهای انتظار ستون از سقف بدون خم کردن آن ها است.

خرمی اضافه کرد: مرکز آموزش کودکان دورود دارای مشکلاتی از قبیل کیفیت نامطلوب جوش، ترک خوردگی و شکستگی تیرچه ها، زنگ زدگی تیرچه ها و عبور لوله ها و تاسیسات برقی از کنار تیرچه فلزی است.

وی دبستان 18 کلاسه شهرستان دورود و پروژه زیرگذر این شهرستان را از پروژه هایی دانست که وضعیت مطلوبی دارند و گفت: راه پله ساختمان اداری علوم پزشکی دورود نیز با توجه به مشکلات اجرایی به طور کلی تخریب شده و عرض آن بیشتر شده است.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...