سه شنبه, 02 خرداد 1396  

جدیدترین مطالب

انتخابات-لرستان-و-دنیایی-که-به-کام-پوپولیسم-شد-تحلیلی-بر-انتخابات-شورای-اسلامی-شهر-خرم-اباد
  ابراهیم خدایی / انتخاب های موج سالارانه و غیر قابل پیش بینی دارای ریسک...
برنامه،جهت-وهویت-مدرن-لر-گفتارچهارم-جغرافیای-سیاسی-وهارتلند-لرها
  شیح جهانگیر محمودی /مولفه هویتی دیگری که باید قومیت لر به آن توجه کند،...
اشتراکات-اعراب-خوزستان-و-مردم-لُر
   محسن خواجه گیری لیراوی /علاوه بر اشتراکات مذهبی بسیاری از طوایف عرب...
گزارش-تصویری-20-اردیبهشت-نکوداشت-خرم-آباد
   نشریه اینترنتی لور / سال گذشته هنگامی که سازمان گردشگری شهر خرم آباد...
شال-و-قبا-لباس-مشترک-سرزمین-لر
   محسن خواجه گیری لیراوی / آنچه تصاویر قبل از متحدالشکل کردن لباس در...
به-مناسبت-روز-خلیج-فارس-خلیج-واژه-ای-لُری-ست
   محسن خواجه گیری لیراوی /در زبان لُری مردم جنوب ایران به خم، " خل "...
اقوام-و-تمسخر-قومیتی-از-دیدگاه-قرآن-لری-لیراوی
    محسن خواجه گیری /خداوند مئن قرآن ایفرمایه :  ای مردم شمانه وه یه زن...
ایل-لری-کرمان
  احد رستگار فرد /ایل بزرگ لری از ایلات بزرگ استان کرمان و رابُر است، لری...
بهتر-است-اول-خودمان-را-نقد-کنیم
   ابوالفضل بابادی شوراب /در فضای مجازی خواندم و دیدم که یکی از مجریان...
تاثیر-سبد-رای-محسن-رضایی-بر-انتخابات-96
  غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه...
 

 
 

دبیر شورای فنی: اشکالات فنی موجود در پروژه سکوی تماشاگران ورزشگاه دورود باید اصلاح شود

 

اتصالات نامناسب تیر به ستون، استفاده از پروفیل بجای ورق در برخی از قسمت های سازه، کیفیت نامطلوب بتن اجرا شده، اجرای نامناسب خرپاها و عبور آن ها از روی ستون، زنگ زدگی پروفیل های اتصال، وضعیت نامطلوب چمن ورزشگاه و صندلی های رها شده در محوطه ورزشگاه از مشکلات این پروژه است.

 

دبیر شورای فنی لرستان گفت: اشکالات فنی موجود در اجرای پروژه سکوی تماشاگران ورزشگاه دورود باید اصلاح شود.

به گزارش لور به نقل از مهر، علیرضا خرمی صبح دوشنبه در جلسه شورای فنی استان لرستان به بررسی وضعیت اجرای پروژه های عمرانی شهرستان دورود پرداخت و اظهار داشت: بنا بر گزارش کمیته نظارت از احداث ساختمان آب و فاضلاب دورود، این پروژه دارای مشکلاتی است که از آن جمله می توان به اتصال نادرست نعل درگاه و اتصال دیوار آجری به تیر بتنی اشاره کرد.

وی با بیان این مطلب که راه پله این پروژه راه پله قابل قبولی نیست و مشکلات زیادی دارد عنوان کرد: شکم دادن سقف این ساختمان بر اثر اجرای نادرست و ایجاد قوس در سقف از دیگر مشکلات اجرایی آن است.

دبیر شورای فنی لرستان به بررسی مشکلات پروژه پایگاه امدادی شهرستان دورود پرداخت و اضافه کرد:  احداث این پروژه از سال 88 آغاز شده است و متولی آن اداره کل راه و شهرسازی استان است.

وی ادامه داد: اجرای نامناسب زیراساس و جدول گذاری نادرست از مشکلات اجرایی این پروژه بوده که بیشتر مشکلات مربوط به بحث زیراساس و استفاده از مصالح نامرغوب برای محوطه سازی آن است.

خرمی پروژه مصلای دورود را یکی دیگر از پروژه هایی دانست که با مشکلات اجرایی مواجه است و گفت: مبلغ اولیه این پروژه یک میلیارد و 700 میلیون تومان و سازه آن از نوع فولادی است که در جانمایی گنبد مصلی ایرادات فنی وجود دارد.

وی وضعیت نامناسب جوشکاری سازه، عدم رعایت بعد جوش، عدم استفاده از ضد زنگ برای پروفیل های سازه و آسیب دیدگی عایق رطوبتی را از دیگر مشکلات این پروژه دانست.

دبیر شورای فنی لرستان بیمارستان 160تختخوابی دورود را دارای مشکل جانمایی دانست و عنوان کرد: این بیمارستان به دلیل نبود اعتبارات نزدیک دو سال است که تعطیل شده و جاده دسترسی مناسبی نداشته و از شهر فاصله زیادی دارد.

خرمی پروژه سکوی تماشاگران دورود را از جمله پروژه هایی دانست که پر از ایراد اجرایی بوده و به برخی از مشکلات این پروژه اشاره کرد و افزود: اتصالات نامناسب تیر به ستون، استفاده از پروفیل بجای ورق در برخی از قسمت های سازه، کیفیت نامطلوب بتن اجرا شده، اجرای نامناسب خرپاها و عبور آن ها از روی ستون، زنگ زدگی پروفیل های اتصال، وضعیت نامطلوب چمن ورزشگاه و صندلی های رها شده در محوطه ورزشگاه از مشکلات این پروژه است.

وی ادامه داد: اجرای دیوار حائل بتنی بدون هیچگونه محاسبات و طراحی خاص و اتصال ستون به صفحه ستون بدون استفاده از بولت برای درگیری مناسب از دیگر مشکلات اجرایی این پروژه است.

دبیر شورای فنی لرستان اظهار داشت: کتابخانه عمومی درجه یک شهرستان دورود نیز دارای مشکلات اجرایی از قبیل وضعیت نامطلوب بتن، بیرون زدگی آرماتورهای انتظار ستون از سقف بدون خم کردن آن ها است.

خرمی اضافه کرد: مرکز آموزش کودکان دورود دارای مشکلاتی از قبیل کیفیت نامطلوب جوش، ترک خوردگی و شکستگی تیرچه ها، زنگ زدگی تیرچه ها و عبور لوله ها و تاسیسات برقی از کنار تیرچه فلزی است.

وی دبستان 18 کلاسه شهرستان دورود و پروژه زیرگذر این شهرستان را از پروژه هایی دانست که وضعیت مطلوبی دارند و گفت: راه پله ساختمان اداری علوم پزشکی دورود نیز با توجه به مشکلات اجرایی به طور کلی تخریب شده و عرض آن بیشتر شده است.

 

 

 

 

تازه ها

تاثیر-سبد-رای-محسن-رضایی-بر-انتخابات-96  غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه (نزدیکترین حزب به حسن روحانی) در یادداشتی با...
بیانیه-کمیته-صیانت-از-آب-چهارمحال-و-بختیاری-در-پاسداشت-۲۸-فروردین  کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری در پاسداشت ۲۸ فروردین 1393 بیانیه صادر کرد. متن کامل این بیانیه به...
هیچ؛-سهم-لرستان-و-قوم-لر-از-کتب-درسی  کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان چند سالی است که بدون کم و زیاد کردن مطالبی در بین دانش‌ آموزان سراسر کشور توزیع...
معرفی-کتاب-شهر-های-تاریخی-لُرستان-فیلی  معرفی اجمالی کتاب حاضر در سه فصل تنظیم شده است. در فصل نخست به کلیات موضوع دایره زمانی و مکانی پژوهش و مروری بر...
گزارش-شب-شعر-بهارونه-لیراوی    شب شعر بهارونه لیراوی شب هفتم فروردین در روستای بنه احمد لیراوی برگزار گردید، لازم به ذکر است قرار بود این...