یکشنبه, 01 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای دهلران افتتاح شد

 

در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت دولت تدبیر امید درمانگاه تخصصی بیمارستان شهدای دهلران افتتاح شد.

 به گزارش لور به نقل از مهر، امید علی سبزی فرماندار شهرستان دهلران صبح دوشنبه در حاشیه افتتاح این درمانگاه در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه امروز اقدام دولت در راستای نظام سلامت نشان دهنده توجه دولت مردان به سلامت جامعه وخدمت رسانی به اقشار مختلف الخصوص افراد آسیب پذیر جامعه است.

وی عنوان کرد: اجرای این طرح در شهرستان محروم و مرزی همانند دهلران باعث شده که مردم از برای درمان به شهرستان‌های همجوار برای درمان مراجعه نکنند.

سبزی اظهار داشت: خوشبختانه 90 درصد هزینه‌های بستری بیماران در اجرای طرح تحول نظام سلامت را دولت پرداخت می‌کند که این مقدار برای روستاییان و عشایر 95 درصد و برای اقشار محروم جامعه تا سقف 100 درصد خواهد بود.

وی افزود: ارتقا ویژگی های هتلینگ، ترویج زایمان طبیعی و کاهش دریافتی از بیماران بستری تا 10 درصد از جمله بندهای اجرایی طرح تحول سلامت در بیمارستان شهدای دهلران است.

فرماندار دهلران تاکید کرد: بخش‌های جراح عمومی، زنان و زایمان، بیهوشی، اطفال، اعصاب و روان، داخلی و قلب و عروق با بهره‌برداری از این درمانگاه تخصصی راه‌اندازی و در دو نوبت کاری به بیماران خدمات ارائه خواهند کرد.

سبزی بیان کرد: هفت پزشک متخصص در این واحدها برای ارائه خدمات مطلوب به بیماران در این بیمارستان مستقر شده اند که انشالله برای راه‌اندازی دسگاه اکو یک میلیاردو 580ریال هزینه می شود.

فرماندار عنوان کرد: امیدوارم برای خدمات دهی مناسب به بیماران متخصص چشم پزشکی و کارشناس شنوایی سنجی در این درمانگاه مسقر شوند تا مردم به راحتی امورات پزشکی خود را دنبال کنند.

وی گفت: سلامت جامعه یکی از موضوعات بسیار مهی است که همگان باید به آن توجه کنیم چرا که سلامت جامعه پویایی نشاط واز همه مهمتر پیشرفت در همه عرصه‌ها به دنبال خواهد داشت.

سبزی بیان داشت: مسئولان بیمارستان باید به گونه ای برای اجرای طرح سلامت برنامه ریزی کنند که علاوه بر اجرای این طرح رضایت مندی مردم را هم فراهم آورند.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...