چهارشنبه, 02 اسفند 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

ساماندهی رودخانه دورود جزو مطالبات اساسی مردم است

 

فرماندار دورود گفت: ساماندهی رودخانه دورود و زیباسازی بستر و محدوده آن بسیار حائز اهمیت است و از درخواست های مطرح شده توسط مردم به شمار می‌رود.

به گزارش لور به نقل از تسنیم؛ ماشاء‌الله نعمتی شامگاه جمعه در دیدار با استاندار لرستان در دورود اظهار کرد: خوشبختانه مدیریت ارشد استان و همه مسئولان با تلاش و همکاری خود نسبت به برطرف کردن مشکلات موجود در شهرستان دورود اقدامات بسیار خوبی را انجام داده اند.

وی افزود: از جمله مشکلات شهرستان دورود که به مطالبات عمومی همه مردم تبدیل شده است و در زندگی روزمره مردم این شهرستان نیز بیشترین تأثیر را گذاشته است می توان به جاده کمربندی شهرستان دورود اشاره کرد که یکی از مهمترین طرح ها و خواسته های مردم است و اجرای این طرح در کاهش میزان تلفات و تصادفات این شهرستان تأثیر بسیار زیادی دارد.

نعمتی تصریح کرد: مردم با ارسال نامه های فراوان این درخواست را مطرح کرده اند  و در سال 85 ردیف بودجه ای این طرح به شهرستان الیگودرز داده شده است، که در دیدار  با استاندار لرستان این موضوع مطرح شده و دستورات لازم را برای اقدام از استاندار دریافت کرده ایم.

 فرماندار دورود با اشاره به مشکلات مرتبط با پارک بانوان دورود بیان کرد: از طرح های مطرح شده توسط مردم ایجاد پارک مخصوص بانوان است و در جلسات با بانوان این درخواست به طور مکرر از سوی مردم شهرستان مطرح شده است و با هماهنگی های به وجود آمده با شورای شهر و شهرداری  مکانی برای ایجاد این پارک اختصاص داده شده است ولی اعتبارات این طرح تاکنون تأمین نشده است.

وی اظهار کرد: ساماندهی رودخانه دورود  و زیبا سازی بستر و محدوده آن بسیار حائز اهمیت است و از درخواست های مطرح شده توسط مردم به شمار می رود که هم اکنون فاضلاب شهر به این رودخانه ریخته می شود و ضمن آلوده ساختن منابع آب، ضررهای جبران ناپذیری به محیط زیست وارد کرده است.

نعمتی افزود: چشم انداز نامناسب و آلوده فاضلاب و رودخانه جلوه نامناسبی به مناطقی از شهر بخشیده است و باید زیبا سازی این محیط انجام شود تا مردم بتوانند از این محیط طبیعی و پارک ها و فضای سبز اطراف آن استفاده کنند.

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...