سه شنبه, 26 دی 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

۱۰۰ میلیارد تومان برای بهره‌برداری از سد "آب سرده" نیاز است


مدیر آب منطقه‌ای لرستان گفت: اعتبار امسال سد آب سرده بروجرد ۱.۵ میلیارد تومان است اما متأسفانه این میزان اعتبار کافی نبوده و برای تکمیل آن نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر هستیم.


علی سیفی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار کرد: 4 سد ایوشان خرم آباد، مروک دورود، حوضیان الیگودرز، کمندان ازنا در سفر رئیس جمهور به لرستان مصوب شد در سال 93 و 94 به بهره برداری برسند.

وی افزود: بر این اساس در سفر رئیس جمهور به استان مقرر شد که دو سد ایوشان و مروک  درصورت تأمین اعتبار تا  هفته دولت در  سال 93 و دو سد حوضیان و کمندان تا ایام دهه فجر سال 94 به بهره برداری برسند.

مدیر آب منطقه ای لرستان تصریح کرد:  عملیات اجرایی سد حوضیان الیگودرز در سال 83 همزمان با 3 سد مروک، ایوشان، کمندان آغاز شد.

سیفی بیان کرد: سد حوضیان الیگودرز به منظور تأمین آب کشاورزی 3 هزار هکتار از اراضی این منطقه با اعتباری بیش از 40 میلیارد تومان آغاز به کار کرد، که در حال حاضر پیشرفت فیزیکی  آن 85 درصد است.
وی خاطر نشان کرد: همزمان با عملیات  جرایی سد حوضیان، شبکه پایاب این سد هم با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی در حال انجام است و حجم و ظرفیت سد حوضیان الیگودرز31.7  میلیون متر مکعب است.

سیفی گفت: اعتبار امسال سد حوضیان الگودرز 20 میلیارد تومان است  که در صورت تأمین اعتبار از سوی دولت در ایام دهه مبارک فجر سال 94 به بهره برداری می رسند.

وی افزود: از 6 میلیارد تومان اعتباری که قرار شده استانداری از محل اعتبارات استانی به نهایی شدن عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بخش آب استان کمک شود، یک میلیارد تومان به سد حوضیان الیگودرز اختصاص داده می شود.

مدیر آب منطقه ای لرستان اشاره ای به پروژه عمرانی سد کمندان ازنا داشت و اظهار کرد: عملیات اجرایی سد مخزنی کمندان ازنا هم  در سال 83، به منظور تأمین آب کشاورزی 6 هزار هکتار از اراضی زراعی منطقه و تأمین آب شرب دو شهر ازنا و الیگودرز آغاز شد.

سیفی افزود: میزان آب شربی که توسط سد کمندان در شهرستان ازنا تأمین می شود 6 میلیون متر مکعب در سال و در شهرستان الیگودرز 12 میلیون متر مکعب در سال است.

مدیر آب منطقه ای لرستان با بیان اینکه تا امروز حدود 50 میلیارد تومان برای سد کمندان ازنا هزینه شده گفت:  اعتبار امسال این سد 5.4 میلیارد تومان است که متأسفانه این میزان بسیار کم است و برای تکمیل آن به 80 میلیارد تومان اعتبار دیگر نیاز داریم.

وی تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی سد کمندان ازنا تا امروز 65 درصد است که در صورت تأمین اعتبار از سوی دولت در ایام دهه فجر سال 94 به بهره برداری می رسد.

سیفی  خاطر نشان کرد: از 6 میلیارد تومان اعتباری که قرار شده استانداری از محل اعتبارات استانی به نهایی شدن پروژه های عمرانی حوزه آب اختصاص داده شود، یک میلیارد تومان به سد کمندان ازنا تعلق می گیرد.

مدیر آب منطقه ای لرستان اظهار کرد:  طبق قولی که وزیر به ما داد در سال 94 عملیات اجرایی 4 سد ناتمام دیگر استان به نام  سرده، شهید بروجردی، زیبا محمد و تاج امیر هم آغاز می شود.

سیفی تصریح کرد: سد آب سرده بروجرد تاکنون برای آن 12 میلیارد تومان هزینه شده اما متأسفانه هنوز 28 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

مدیر آب منطقه ای لرستان گفت: اعتبار امسال سد آب سرده بروجرد 1.5 میلیارد تومان است اما متأسفانه این میزان اعتبار کافی نیست وبرای  تکمیل آن نیازمند 100 میلیارد تومان دیگر هستیم.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...