شنبه, 06 خرداد 1396  

جدیدترین مطالب

اولین-کتاب-نثر-به-زبان-لُری-مینجایی
   توضیحاتی در خصوص کتاب متن های ادبی (فارسی_لری مینجایی)   سایز...
انتخابات-لرستان-و-دنیایی-که-به-کام-پوپولیسم-شد-تحلیلی-بر-انتخابات-شورای-اسلامی-شهر-خرم-اباد
  ابراهیم خدایی / انتخاب های موج سالارانه و غیر قابل پیش بینی دارای ریسک...
برنامه،جهت-وهویت-مدرن-لر-گفتارچهارم-جغرافیای-سیاسی-وهارتلند-لرها
  شیح جهانگیر محمودی /مولفه هویتی دیگری که باید قومیت لر به آن توجه کند،...
اشتراکات-اعراب-خوزستان-و-مردم-لُر
   محسن خواجه گیری لیراوی /علاوه بر اشتراکات مذهبی بسیاری از طوایف عرب...
گزارش-تصویری-20-اردیبهشت-نکوداشت-خرم-آباد
   نشریه اینترنتی لور / سال گذشته هنگامی که سازمان گردشگری شهر خرم آباد...
شال-و-قبا-لباس-مشترک-سرزمین-لر
   محسن خواجه گیری لیراوی / آنچه تصاویر قبل از متحدالشکل کردن لباس در...
به-مناسبت-روز-خلیج-فارس-خلیج-واژه-ای-لُری-ست
   محسن خواجه گیری لیراوی /در زبان لُری مردم جنوب ایران به خم، " خل "...
اقوام-و-تمسخر-قومیتی-از-دیدگاه-قرآن-لری-لیراوی
    محسن خواجه گیری /خداوند مئن قرآن ایفرمایه :  ای مردم شمانه وه یه زن...
ایل-لری-کرمان
  احد رستگار فرد /ایل بزرگ لری از ایلات بزرگ استان کرمان و رابُر است، لری...
بهتر-است-اول-خودمان-را-نقد-کنیم
   ابوالفضل بابادی شوراب /در فضای مجازی خواندم و دیدم که یکی از مجریان...
 

 
 

حجت الاسلام ترابی: لزوم همکاری دستگاهها در برنامه روز خبرنگار

 

 حجت الاسلام ترابی صبح دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان در حسینیه اهل بیت(ره) بروجرد با اشاره به فرا رسیدن عید سعید فطر و فضیلت ماه رمضان اظهار داشت: ماه رمضان فرصت بسیار مغتنمی است که فقط کسانی از آن بهره می گیرند که بیدار و هوشیارند و متوجه ارزش و فضیلت این ماه هستند.

 

به گزارش لور به نقل از مهر، وی افزود: ماه رمضان فرصت خوبی برای تحصیل تقوا، آمرزش گناهان، جبران مافات، تضمین آینده و خودسازی است.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: شب عید فطر شب گرفتن جوایز است و پروردگار در این شب دستمزد بندگان سالک را می پردازد.

حجت الاسلام ترابی افزود: خدمت مدیران در ماه رمضان باید بیشتر و روان تر از دیگر ماهها باشد و حرمت این ماه باید بیشتر از دیگر ماهها نگه داشته شود.

وی تصریح کرد: آمار جرائم در این ماه پایین می آید زیرا مجرمین نیز حرمت این ماه را نگه می دارند.

شرکت مردم در راهپیمایی روز قدس یک حضور بی نظیر بود

امام جمعه بروجرد در بخشی دیگر از سخنانش از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس قدردانی کرد و افزود: همانگونه که پیش بینی می شد حضور مردم در راهپیمایی امسال یک حضور بی نظیر بود و مردم با حضور خود مشت محکمی بر دهان دشمنان زدند.

وی در ادامه با اشاره به پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران اظهار داشت: احیای فریضه نماز جمعه از برکات بیشمار انقلاب اسلامی برای ملت ایران است.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه برگزاری نماز جمعه ها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: این فریضه امروز در 770 شهر کشور اقامه می شود.

وی بیان داشت: در طول سی و پنج سال پس از پیروزی انقلاب مردم مومن و مسلمان ایران به اهمیت و صلابت نماز جمعه به عنوان مظهر و مبنای قدرت و عظمت مسلمانان واقف بوده اند که دلیل این آگاهی حضور گسترده در این مراسم عبادی سیاسی و وحدت بخش و روشنگرانه است.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه نماز جمعه یک اجتماع عظیم هفتگی است، افزود: اقامه روزانه نماز جماعات، نماز جمعه به طور هفتگی و کنگره سالانه حج عظیم ترین اجتماعات اسلامی محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: نقش نماز جمعه در وحدت اسلامی بسیار مهم است به طوریکه باید تمام اقشار جامعه به آن تعلق خاطر داشته باشند.

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: نقش نماز جمعه در تنویر افکار عمومی مهم بوده و بهترین جایگاه در بیان مسائل سیاسی و مشکلات مردم محسوب می شود.

امام جمعه بروجرد افزود: نماز جمعه مظهر اقتدار امت اسلامی است و برگزاری آن موجبات یاس دشمنان و امیدواری دوستان امت اسلامی است.

خبرنگاران از عناصر سازنده فرهنگی در بیان مشکلات

وی همچنین در ادامه با اشاره به 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار بیان داشت: خبرنگاران از عناصر سازنده فرهنگی در بیان مشکلات و انتقال آنها به مسئولان هستند.

حجت الاسلام ترابی افزود: انتظار می رود که تمام مدیران دستگاهها در روز تجلیل از خبرنگاران حضور داشته باشند.

امام جمعه بروجرد در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به رعایت حقوق مردم از سوی مسئولین تصریح کرد: پیگیری مطالبات مردم، اجرای پروژه های عمرانی و احقاق حقوق مردم از مسائلی است که باید مسئولان نسبت به انجام آنها اقدام کنند.

وی گفت: در طول سی و پنج سال گذشته توزیع ناعادلانه اعتبارات در استان لرستان یک واقعیت است که باید افکار عمومی را نسبت به آن روشن کنیم.

حجت الاسلم ترابی یادآور شد: این تنگ نظریها و مشکلات موجود باید با تلاش مدیران شهرستانی و گرفتن اعتبارات کافی برای اجرای پروژه های عمرانی از بین برود تا مردم نیز بهره مند شوند.

نماز جمعه جایگاهی برای بیان مسائل سیاسی، فرهنگی و مشکلات مردم است

رضا آریایی سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد گفت: در روز جهانی قدس مردم با حضور با شکوه خود به خیابانها آمدند و با ملت فلسطین همبستگی خود را نشان دادند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مردم غزه زیر فشار ظلم رژیم صهیونیستی روزهای بدی را میگذرانند و امسال رمضان خونینی را پشت سر گذاشتند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد تصریح کرد: کسانیکه در مقابل یک حکم قضایی علیه فردی صادر میشود گوش فلک را کر میکنند در مقابل جسد هزاران نفر سکوت اختیار کردهاند.

آریایی افزود: کسانیکه مدعی حقوق بشر هستند در مقابل جسد هزاران نفر سکوت اختیار کرده و انگار بشری کشته نشده است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی پرشور و با شکوه روز قدس، ابراز همدردی با مردم فلسطین و اعلام انزجار از جنایات صهیونیستها بود، اظهار داشت:  این روزها در غزه شاهد به خاک و خون کشیده شدن زنان و کودکان بیدفاع و معصومی هستیم که در مظلومیت کامل به سر میبرند و این دنیای بزرگ فریاد مظلومیت آنان را نمیشنود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد یادآور شد: مردم ایران در روز جهانی قدس یک صدا ندای حمایت از مردم غزه را سر دادند.

وی در بخش دیگر از سخنانش با شاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در روز پنجم مرداد ماه 58 به فرمان امام راحل اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد.

آریایی با بیان اینکه نماز جمعه به نماد وحدت اسلامی در جامعه تبدیل شده و محلی برای بیان و تشریح مسائل و مشکلات مردم است، ادامه داد: نماز جمعه محلی برای بیان مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نشر فرهنگ اسلامی در کشور است.

وی افزود: نماز جمعه از جایگاه خاصی برخوردار است و به همین خاطر مدیران تمام دستگاههای اجرایی شهرستان باید برای باشکوه برگزار شدن این فریضه تلاش کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

تازه ها

اولین-کتاب-نثر-به-زبان-لُری-مینجایی   توضیحاتی در خصوص کتاب متن های ادبی (فارسی_لری مینجایی)   سایز کتاب:جیبی تعداد صفحات:۲۰۰صفحه قیمت:۵هزار...
تاثیر-سبد-رای-محسن-رضایی-بر-انتخابات-96  غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه (نزدیکترین حزب به حسن روحانی) در یادداشتی با...
بیانیه-کمیته-صیانت-از-آب-چهارمحال-و-بختیاری-در-پاسداشت-۲۸-فروردین  کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری در پاسداشت ۲۸ فروردین 1393 بیانیه صادر کرد. متن کامل این بیانیه به...
هیچ؛-سهم-لرستان-و-قوم-لر-از-کتب-درسی  کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان چند سالی است که بدون کم و زیاد کردن مطالبی در بین دانش‌ آموزان سراسر کشور توزیع...
معرفی-کتاب-شهر-های-تاریخی-لُرستان-فیلی  معرفی اجمالی کتاب حاضر در سه فصل تنظیم شده است. در فصل نخست به کلیات موضوع دایره زمانی و مکانی پژوهش و مروری بر...