پنج شنبه, 02 آذر 1396  

جدیدترین مطالب

کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
فوتبال؛-ابزاری-برای-هویت-خواهی-جامعه-لر
  ابوالفضل بابادی شوراب/  تیم هایی همچون نفت مسجدسلیمان ، گهر دورود ،...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...
 

 
 

حجت الاسلام ترابی: لزوم همکاری دستگاهها در برنامه روز خبرنگار

 

 حجت الاسلام ترابی صبح دوشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان در حسینیه اهل بیت(ره) بروجرد با اشاره به فرا رسیدن عید سعید فطر و فضیلت ماه رمضان اظهار داشت: ماه رمضان فرصت بسیار مغتنمی است که فقط کسانی از آن بهره می گیرند که بیدار و هوشیارند و متوجه ارزش و فضیلت این ماه هستند.

 

به گزارش لور به نقل از مهر، وی افزود: ماه رمضان فرصت خوبی برای تحصیل تقوا، آمرزش گناهان، جبران مافات، تضمین آینده و خودسازی است.

امام جمعه بروجرد ادامه داد: شب عید فطر شب گرفتن جوایز است و پروردگار در این شب دستمزد بندگان سالک را می پردازد.

حجت الاسلام ترابی افزود: خدمت مدیران در ماه رمضان باید بیشتر و روان تر از دیگر ماهها باشد و حرمت این ماه باید بیشتر از دیگر ماهها نگه داشته شود.

وی تصریح کرد: آمار جرائم در این ماه پایین می آید زیرا مجرمین نیز حرمت این ماه را نگه می دارند.

شرکت مردم در راهپیمایی روز قدس یک حضور بی نظیر بود

امام جمعه بروجرد در بخشی دیگر از سخنانش از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس قدردانی کرد و افزود: همانگونه که پیش بینی می شد حضور مردم در راهپیمایی امسال یک حضور بی نظیر بود و مردم با حضور خود مشت محکمی بر دهان دشمنان زدند.

وی در ادامه با اشاره به پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران اظهار داشت: احیای فریضه نماز جمعه از برکات بیشمار انقلاب اسلامی برای ملت ایران است.

حجت الاسلام ترابی با بیان اینکه برگزاری نماز جمعه ها از دستاوردهای انقلاب اسلامی است، ادامه داد: این فریضه امروز در 770 شهر کشور اقامه می شود.

وی بیان داشت: در طول سی و پنج سال پس از پیروزی انقلاب مردم مومن و مسلمان ایران به اهمیت و صلابت نماز جمعه به عنوان مظهر و مبنای قدرت و عظمت مسلمانان واقف بوده اند که دلیل این آگاهی حضور گسترده در این مراسم عبادی سیاسی و وحدت بخش و روشنگرانه است.

امام جمعه بروجرد با بیان اینکه نماز جمعه یک اجتماع عظیم هفتگی است، افزود: اقامه روزانه نماز جماعات، نماز جمعه به طور هفتگی و کنگره سالانه حج عظیم ترین اجتماعات اسلامی محسوب می شوند.

وی تصریح کرد: نقش نماز جمعه در وحدت اسلامی بسیار مهم است به طوریکه باید تمام اقشار جامعه به آن تعلق خاطر داشته باشند.

حجت الاسلام ترابی اظهار داشت: نقش نماز جمعه در تنویر افکار عمومی مهم بوده و بهترین جایگاه در بیان مسائل سیاسی و مشکلات مردم محسوب می شود.

امام جمعه بروجرد افزود: نماز جمعه مظهر اقتدار امت اسلامی است و برگزاری آن موجبات یاس دشمنان و امیدواری دوستان امت اسلامی است.

خبرنگاران از عناصر سازنده فرهنگی در بیان مشکلات

وی همچنین در ادامه با اشاره به 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار بیان داشت: خبرنگاران از عناصر سازنده فرهنگی در بیان مشکلات و انتقال آنها به مسئولان هستند.

حجت الاسلام ترابی افزود: انتظار می رود که تمام مدیران دستگاهها در روز تجلیل از خبرنگاران حضور داشته باشند.

امام جمعه بروجرد در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به رعایت حقوق مردم از سوی مسئولین تصریح کرد: پیگیری مطالبات مردم، اجرای پروژه های عمرانی و احقاق حقوق مردم از مسائلی است که باید مسئولان نسبت به انجام آنها اقدام کنند.

وی گفت: در طول سی و پنج سال گذشته توزیع ناعادلانه اعتبارات در استان لرستان یک واقعیت است که باید افکار عمومی را نسبت به آن روشن کنیم.

حجت الاسلم ترابی یادآور شد: این تنگ نظریها و مشکلات موجود باید با تلاش مدیران شهرستانی و گرفتن اعتبارات کافی برای اجرای پروژه های عمرانی از بین برود تا مردم نیز بهره مند شوند.

نماز جمعه جایگاهی برای بیان مسائل سیاسی، فرهنگی و مشکلات مردم است

رضا آریایی سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد گفت: در روز جهانی قدس مردم با حضور با شکوه خود به خیابانها آمدند و با ملت فلسطین همبستگی خود را نشان دادند.

وی ادامه داد: در حال حاضر مردم غزه زیر فشار ظلم رژیم صهیونیستی روزهای بدی را میگذرانند و امسال رمضان خونینی را پشت سر گذاشتند.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان بروجرد تصریح کرد: کسانیکه در مقابل یک حکم قضایی علیه فردی صادر میشود گوش فلک را کر میکنند در مقابل جسد هزاران نفر سکوت اختیار کردهاند.

آریایی افزود: کسانیکه مدعی حقوق بشر هستند در مقابل جسد هزاران نفر سکوت اختیار کرده و انگار بشری کشته نشده است.

وی با بیان اینکه راهپیمایی پرشور و با شکوه روز قدس، ابراز همدردی با مردم فلسطین و اعلام انزجار از جنایات صهیونیستها بود، اظهار داشت:  این روزها در غزه شاهد به خاک و خون کشیده شدن زنان و کودکان بیدفاع و معصومی هستیم که در مظلومیت کامل به سر میبرند و این دنیای بزرگ فریاد مظلومیت آنان را نمیشنود.

سرپرست فرمانداری شهرستان بروجرد یادآور شد: مردم ایران در روز جهانی قدس یک صدا ندای حمایت از مردم غزه را سر دادند.

وی در بخش دیگر از سخنانش با شاره به سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در روز پنجم مرداد ماه 58 به فرمان امام راحل اولین نماز جمعه به امامت آیت الله طالقانی برگزار شد.

آریایی با بیان اینکه نماز جمعه به نماد وحدت اسلامی در جامعه تبدیل شده و محلی برای بیان و تشریح مسائل و مشکلات مردم است، ادامه داد: نماز جمعه محلی برای بیان مسائل اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و نشر فرهنگ اسلامی در کشور است.

وی افزود: نماز جمعه از جایگاه خاصی برخوردار است و به همین خاطر مدیران تمام دستگاههای اجرایی شهرستان باید برای باشکوه برگزار شدن این فریضه تلاش کنند.

 

 

 

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...