سه شنبه, 03 مرداد 1396  

جدیدترین مطالب

ماسه،-نخل-و-برنو-از-سواحل-لرنشین-خلیج-فارس-می-گویند
   محسن خواجه گیری لیراوی /بلوکات پادریه به عنوان بخشی از جامعه لُر...
از-بوم-گرایی-و-هویت-قومی-تا-توسعه-ی-لرستانات
   اشکان خورشیدوند / نخبگان ما تا چه حد در خصوص مرگ شهرام محمدی ، آدرینا...
معرفي-جلگه-ی-چم-کلان
   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي...
آنچه-خوار-آید-روزی-به-کار-آید-نادیده-گرفتن-زبان-های-لری-در-ایران
   حسین زمانیان /مشاهدات بیانگر وسواسی ست که در کجا و چگونه نام بردن لر...
مروری-بر-اقوام-و-مردمان-لُر-جنوب
   محسن خواجه گیری لیراوی /  لرهای جنوبی به چندین گویش و لهجه های مختلف...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد
  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان
   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید
  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما...
قم-رود-چیست-؟-نکاتی-مهم-در-باب-پروژه-انتقال-آب-موسوم-به-قم-رود
   حمید لطفی / طرح موسوم به انتقال آب الیگودرز در شرق لرستان به قم در...
در-عصر-تشنگی-سیمره-نشین-ها؛-طرح-های-ملّی-به-کدام-سمت-جاری-می-شوند؟
   علی باجلان /طرح ملی چیست ؟و چرا فقط طرح هایی که مربوط به انتقال منابع...
 

 
 

قائدرحمت: از مقام معظم رهبری دعوت کرده‌ایم که سفر خود به استان لرستان را جلوتر بیندازند

  

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: اجرای سدها و طرح‌های آبی می‌تواند مشکلات آب را در استان لرستان حل کند.

قائدرحمت1به گزارش لور به نقل از فارس، عباس قائدرحمت امشب در جلسه توزیع اعتبارات خشکسالی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: در روزهایی که مردم غزه به دست رژیم سفاک و خون‌ریز صهیونیستی کشته می‌شدند، مردم آزادی‌خواه ایران اسلامی به خیابان‌ها آمدند، تا از مظلومان فلسطینی حمایت کنند.

وی افزود: در شرایطی که مجامع بین‌الملل و کشورهای عربی در سکوت به سر می‌بردند و به جای صدور قطعنامه بر علیه رژیم صهیونیستی تنها بیانیه می‌دهند، مردم آگاه ایران به خوبی در روز قدس جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند که جای تشکر دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در مجلس با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به لرستان بیان داشت: ابتدا قرار بود، این سفر ابتدای سال آینده برگزار شود که با پیگیری‌های به عمل آمده و درخواست‌های مکرر از شخص رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به خصوص شخص دکتر جهانگیری، این سفر که منشا خدمات خیری بود، انجام شد.

وی ادامه داد: برای سفر رئیس جمهور به استان لرستان همه اعم از نمایندگان استان در مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار یک صدا شدیم، تا شخص رئیس جمهور با سفر خود از نزدیک در جریان مشکلات و عقب افتادگی‌های منطقه قرار گیرد.

قائدرحمت ادامه داد: همچنین از مقام معظم رهبری دعوت کرده‌ایم که سفر خود به استان لرستان را جلوتر بیندازند و قدم بر دیدگان ما بگذارند تا بتوانیم با حضور ایشان که قطعاً منشأ خدمات خیری برای استان هستند، عقب‌افتادگی‌های موجود را از بین ببریم.

وی با اشاره اینکه استان لرستان 12 درصد آب مصرفی کشور را تامین می‌کند، عنوان داشت: از این میزان سهم مصرفی لرستان تنها 1,8 تا دو درصد است که تناسب درستی وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در مجلس با بیان اینکه استان لرستان به 1,6 درصد دیگر به سهم آب نیاز دارد، عنوان کرد: در سفر هیئت دولت پیگیری‌های زیادی به عمل آمد تا مقدار مورد نیاز آب در استان را در زمین‌های صنعت و کشاورزی به دست آوریم.

وی افزود: طبق توافقاتی که به عمل آمد میزان آب مورد نیاز استان یعنی همان 1,6 درصد دیگر در اختیار قرار می‌گیرد و با اجرای سدهایی که مطرح است، می‌توان مشکلات آب استان را حل کرد.

قائدرحمت اضافه کرد: یکی دیگر از مطالبات ما در سفر هیئت دولت تامین خوراک انرژی بود که خوشبختانه مورد موافقت هیئت دولت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تامین خوراک نفت و گاز در استان فرصت‌های احداث پتروشیمی و در پی آن اشتغال و رونق منطقه به وجود می‌آید.

این مسئول بیان داشت: 78 طرح در سفر هیئت دولت به استان لرستان تصویب و به بهره‌برداری می‌رسد که 52 طرح آن تا پایان سال جاری است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در پایان یادآور شد: بودجه عمرانی استان به سه برابر افزایش یافته که می‌تواند گامی مؤثر در توسعه استان لرستان باشد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

معرفي-جلگه-ی-چم-کلان   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي رودخانه سيمره و در پنج كيلومتري شمال وشمال...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه پراکندگی زبان‌ها در ایران منتشر کرده است و در...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن پاشا خان ابن مظفرخان فردی از تیره...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما قضیه به این سادگی‌ها هم نیست. استاندار...
تهرانی‌ها-پول‌دارترین-کُردها-و-لرها،‌بی‌پول‌ترین‌ها  تهرانی‌ها، اصفهانی‌ها، یزدی‌ها و اهالی فارس پول‌دارترین ها و سیستانی‌وبلوچستانی‌ها، کهکیلویه‌ای‌ها، لرستانی‌ها...