شنبه, 06 خرداد 1396  

جدیدترین مطالب

اولین-کتاب-نثر-به-زبان-لُری-مینجایی
   توضیحاتی در خصوص کتاب متن های ادبی (فارسی_لری مینجایی)   سایز...
انتخابات-لرستان-و-دنیایی-که-به-کام-پوپولیسم-شد-تحلیلی-بر-انتخابات-شورای-اسلامی-شهر-خرم-اباد
  ابراهیم خدایی / انتخاب های موج سالارانه و غیر قابل پیش بینی دارای ریسک...
برنامه،جهت-وهویت-مدرن-لر-گفتارچهارم-جغرافیای-سیاسی-وهارتلند-لرها
  شیح جهانگیر محمودی /مولفه هویتی دیگری که باید قومیت لر به آن توجه کند،...
اشتراکات-اعراب-خوزستان-و-مردم-لُر
   محسن خواجه گیری لیراوی /علاوه بر اشتراکات مذهبی بسیاری از طوایف عرب...
گزارش-تصویری-20-اردیبهشت-نکوداشت-خرم-آباد
   نشریه اینترنتی لور / سال گذشته هنگامی که سازمان گردشگری شهر خرم آباد...
شال-و-قبا-لباس-مشترک-سرزمین-لر
   محسن خواجه گیری لیراوی / آنچه تصاویر قبل از متحدالشکل کردن لباس در...
به-مناسبت-روز-خلیج-فارس-خلیج-واژه-ای-لُری-ست
   محسن خواجه گیری لیراوی /در زبان لُری مردم جنوب ایران به خم، " خل "...
اقوام-و-تمسخر-قومیتی-از-دیدگاه-قرآن-لری-لیراوی
    محسن خواجه گیری /خداوند مئن قرآن ایفرمایه :  ای مردم شمانه وه یه زن...
ایل-لری-کرمان
  احد رستگار فرد /ایل بزرگ لری از ایلات بزرگ استان کرمان و رابُر است، لری...
بهتر-است-اول-خودمان-را-نقد-کنیم
   ابوالفضل بابادی شوراب /در فضای مجازی خواندم و دیدم که یکی از مجریان...
 

 
 

قائدرحمت: از مقام معظم رهبری دعوت کرده‌ایم که سفر خود به استان لرستان را جلوتر بیندازند

  

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: اجرای سدها و طرح‌های آبی می‌تواند مشکلات آب را در استان لرستان حل کند.

قائدرحمت1به گزارش لور به نقل از فارس، عباس قائدرحمت امشب در جلسه توزیع اعتبارات خشکسالی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: در روزهایی که مردم غزه به دست رژیم سفاک و خون‌ریز صهیونیستی کشته می‌شدند، مردم آزادی‌خواه ایران اسلامی به خیابان‌ها آمدند، تا از مظلومان فلسطینی حمایت کنند.

وی افزود: در شرایطی که مجامع بین‌الملل و کشورهای عربی در سکوت به سر می‌بردند و به جای صدور قطعنامه بر علیه رژیم صهیونیستی تنها بیانیه می‌دهند، مردم آگاه ایران به خوبی در روز قدس جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند که جای تشکر دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در مجلس با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به لرستان بیان داشت: ابتدا قرار بود، این سفر ابتدای سال آینده برگزار شود که با پیگیری‌های به عمل آمده و درخواست‌های مکرر از شخص رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به خصوص شخص دکتر جهانگیری، این سفر که منشا خدمات خیری بود، انجام شد.

وی ادامه داد: برای سفر رئیس جمهور به استان لرستان همه اعم از نمایندگان استان در مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار یک صدا شدیم، تا شخص رئیس جمهور با سفر خود از نزدیک در جریان مشکلات و عقب افتادگی‌های منطقه قرار گیرد.

قائدرحمت ادامه داد: همچنین از مقام معظم رهبری دعوت کرده‌ایم که سفر خود به استان لرستان را جلوتر بیندازند و قدم بر دیدگان ما بگذارند تا بتوانیم با حضور ایشان که قطعاً منشأ خدمات خیری برای استان هستند، عقب‌افتادگی‌های موجود را از بین ببریم.

وی با اشاره اینکه استان لرستان 12 درصد آب مصرفی کشور را تامین می‌کند، عنوان داشت: از این میزان سهم مصرفی لرستان تنها 1,8 تا دو درصد است که تناسب درستی وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در مجلس با بیان اینکه استان لرستان به 1,6 درصد دیگر به سهم آب نیاز دارد، عنوان کرد: در سفر هیئت دولت پیگیری‌های زیادی به عمل آمد تا مقدار مورد نیاز آب در استان را در زمین‌های صنعت و کشاورزی به دست آوریم.

وی افزود: طبق توافقاتی که به عمل آمد میزان آب مورد نیاز استان یعنی همان 1,6 درصد دیگر در اختیار قرار می‌گیرد و با اجرای سدهایی که مطرح است، می‌توان مشکلات آب استان را حل کرد.

قائدرحمت اضافه کرد: یکی دیگر از مطالبات ما در سفر هیئت دولت تامین خوراک انرژی بود که خوشبختانه مورد موافقت هیئت دولت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تامین خوراک نفت و گاز در استان فرصت‌های احداث پتروشیمی و در پی آن اشتغال و رونق منطقه به وجود می‌آید.

این مسئول بیان داشت: 78 طرح در سفر هیئت دولت به استان لرستان تصویب و به بهره‌برداری می‌رسد که 52 طرح آن تا پایان سال جاری است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در پایان یادآور شد: بودجه عمرانی استان به سه برابر افزایش یافته که می‌تواند گامی مؤثر در توسعه استان لرستان باشد.

 

 

 

 

تازه ها

اولین-کتاب-نثر-به-زبان-لُری-مینجایی   توضیحاتی در خصوص کتاب متن های ادبی (فارسی_لری مینجایی)   سایز کتاب:جیبی تعداد صفحات:۲۰۰صفحه قیمت:۵هزار...
تاثیر-سبد-رای-محسن-رضایی-بر-انتخابات-96  غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه (نزدیکترین حزب به حسن روحانی) در یادداشتی با...
بیانیه-کمیته-صیانت-از-آب-چهارمحال-و-بختیاری-در-پاسداشت-۲۸-فروردین  کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری در پاسداشت ۲۸ فروردین 1393 بیانیه صادر کرد. متن کامل این بیانیه به...
هیچ؛-سهم-لرستان-و-قوم-لر-از-کتب-درسی  کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان چند سالی است که بدون کم و زیاد کردن مطالبی در بین دانش‌ آموزان سراسر کشور توزیع...
معرفی-کتاب-شهر-های-تاریخی-لُرستان-فیلی  معرفی اجمالی کتاب حاضر در سه فصل تنظیم شده است. در فصل نخست به کلیات موضوع دایره زمانی و مکانی پژوهش و مروری بر...