دوشنبه, 03 مهر 1396  

جدیدترین مطالب

جایگاه-قوم-لُر-بختیاری-و-درخت-تنومند-و-ریشه-دار-هویت-لُریاتی
  ابوالفضل بابادی شوراب/ بختیاری ها سال هاست است که از هویت عشایری و...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز
  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر...
روز-پزشک-و-یادی-از-پزشک-افسانه-ای-لرستان
   رضا فرهادی / جریان زندگی، خصایص و مبارزات دکتر اعظمی شباهت کم نظیری با...
ایرج-خوانی،-نماد-درخشان-بومیابی-در-شعر-و-موسیقی-لرستان
   ابراهیم خدایی /نه فقط در مقام کلام و موسیقی که در بینش نیز ایرج شباهتی...
لرستان-و-شبح-امیر-احمدی
   دکتر روزبه کلانتری / چند روز پیش در خبرها آمده بود که لانۀ قدیمی...
حماسه-قلعه-گلاب-و-غریبانگی-دختران-لر
   حمید لطفی / در تاریخ همواره زنانی ستایش می شوند که پا به پای مردانشان...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت
   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به...
زاده-ی-تهران،-متولد-لرستان-گذری-کوتاه-بر-لرهای-هداوند-استان-تهران
   مهدی محرابی /تنها موردی که بین همه طوایف این ایل مشترک است، با افتخار...
از-رسمیت-بخشیدن-روی-کاغذ-تا-پاسداشت-واقعی-زبان-لکی
   علی باجلان / در جغرافیای لُر نشین از شمالی ترین نقاط آن یعنی کلهری و...
 

 
 

قائدرحمت: از مقام معظم رهبری دعوت کرده‌ایم که سفر خود به استان لرستان را جلوتر بیندازند

  

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس گفت: اجرای سدها و طرح‌های آبی می‌تواند مشکلات آب را در استان لرستان حل کند.

قائدرحمت1به گزارش لور به نقل از فارس، عباس قائدرحمت امشب در جلسه توزیع اعتبارات خشکسالی با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: در روزهایی که مردم غزه به دست رژیم سفاک و خون‌ریز صهیونیستی کشته می‌شدند، مردم آزادی‌خواه ایران اسلامی به خیابان‌ها آمدند، تا از مظلومان فلسطینی حمایت کنند.

وی افزود: در شرایطی که مجامع بین‌الملل و کشورهای عربی در سکوت به سر می‌بردند و به جای صدور قطعنامه بر علیه رژیم صهیونیستی تنها بیانیه می‌دهند، مردم آگاه ایران به خوبی در روز قدس جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم کردند که جای تشکر دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در مجلس با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به لرستان بیان داشت: ابتدا قرار بود، این سفر ابتدای سال آینده برگزار شود که با پیگیری‌های به عمل آمده و درخواست‌های مکرر از شخص رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به خصوص شخص دکتر جهانگیری، این سفر که منشا خدمات خیری بود، انجام شد.

وی ادامه داد: برای سفر رئیس جمهور به استان لرستان همه اعم از نمایندگان استان در مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار یک صدا شدیم، تا شخص رئیس جمهور با سفر خود از نزدیک در جریان مشکلات و عقب افتادگی‌های منطقه قرار گیرد.

قائدرحمت ادامه داد: همچنین از مقام معظم رهبری دعوت کرده‌ایم که سفر خود به استان لرستان را جلوتر بیندازند و قدم بر دیدگان ما بگذارند تا بتوانیم با حضور ایشان که قطعاً منشأ خدمات خیری برای استان هستند، عقب‌افتادگی‌های موجود را از بین ببریم.

وی با اشاره اینکه استان لرستان 12 درصد آب مصرفی کشور را تامین می‌کند، عنوان داشت: از این میزان سهم مصرفی لرستان تنها 1,8 تا دو درصد است که تناسب درستی وجود ندارد.

نماینده مردم شهرستان‌های دورود و ازنا در مجلس با بیان اینکه استان لرستان به 1,6 درصد دیگر به سهم آب نیاز دارد، عنوان کرد: در سفر هیئت دولت پیگیری‌های زیادی به عمل آمد تا مقدار مورد نیاز آب در استان را در زمین‌های صنعت و کشاورزی به دست آوریم.

وی افزود: طبق توافقاتی که به عمل آمد میزان آب مورد نیاز استان یعنی همان 1,6 درصد دیگر در اختیار قرار می‌گیرد و با اجرای سدهایی که مطرح است، می‌توان مشکلات آب استان را حل کرد.

قائدرحمت اضافه کرد: یکی دیگر از مطالبات ما در سفر هیئت دولت تامین خوراک انرژی بود که خوشبختانه مورد موافقت هیئت دولت قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با تامین خوراک نفت و گاز در استان فرصت‌های احداث پتروشیمی و در پی آن اشتغال و رونق منطقه به وجود می‌آید.

این مسئول بیان داشت: 78 طرح در سفر هیئت دولت به استان لرستان تصویب و به بهره‌برداری می‌رسد که 52 طرح آن تا پایان سال جاری است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس در پایان یادآور شد: بودجه عمرانی استان به سه برابر افزایش یافته که می‌تواند گامی مؤثر در توسعه استان لرستان باشد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...
امامزاده-سیف-الدین-محمد-بابا-سیف-الدین   احمد لطفی /امامزاده سیف الدین محمد معروف به امامزاده بابا سیف الدین، مرقد مطهرش در ضلع شرقی دهستان ارمو و...