دوشنبه, 30 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

بیمارستان الیگودرز نیازمند اعتبار ۴۵ میلیارد تومانی است

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: بیمارستان الیگودرز دارای پیشرفت بسیار خوبی است و تقریبا آماده شده است که برای تکمیل و خرید تجهیزات بیمارستانی برای آن درخواست ۴۵ میلیارد تومان را ارائه کرده‌ایم.


به گزارش لور به نقل از خبرگزاری تسنیم، کوروش ساکی شامگاه شنبه در جلسه اعتبارات ملی استان لرستان در خرم آباد اظهار کرد: در لرستان 5 بیمارستان در حال ساخت و احداث داریم که مجری ساخت آن ها بنیاد مسکن لرستان است که این بیمارستان ها شامل، شهید رحیمی خرم آباد، الیگودرز، دورود، بروجرد و بیمارستان جایگزین بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد است.

وی افزود: خوشبختانه توانسته‌ایم برای ساخت بیمارستان 100 تخت خوابی در لرستان مجوزهای لازم را اخذ کنیم.

ساکی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی در راستای خدمت رسانی به مردم استان طرح هایی را در دستور کار خود قرار داده است که به دنبال اخذ مجوز برای اجرای این طرح ها است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: این طرح ها شامل احداث بیمارستان دندانپزشکی، مرکز بهداشت در کوهدشت، دانشکده پرستاری در پلدختر، دانشکده پرستاری در بروجرد، دانشکده داروسازی در خرم آباد و ساخت خوابگاه دانشجویی برای دانشجویا دانشکده پرستاری الیگودرز اشاره کرد.

وی اظهار کرد: در بحث ردیف طرح های وزارت بهداشت طرح هایی ارائه شده است که هم اکنون برای لرستان 13 طرح را در دست اجرا داریم که شامل تجهیز اورژانس، تأمین آمبولانس، گسترش خدمات استانی، تجهیزات ورزشی پزشکی، توسعه و تجهیز اورژانس ها و تأمین تخت مورد نیاز برای بیمارستان های شهید رحیمی و الیگودرز اشاره کرد.

ساکی گفت: از محل اعتبارات ملی برای پرداخت اضافه حقوق و هزینه های اعضای دانشگاه های علوم پزشکی کشور که 500 میلیارد تومان است حدود 13 میلیارد تومان به لرستان اختصاص یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهار کرد: بودجه هزینه‌ای دانشگاه علوم پزشکی در سال 93 حدود 183 میلیارد تومان است که در مقایسه با میزان اعتبار سال 93 چیزی حدود 36 درصد افزایش اعتبار داشته‌ایم.

وی با اشاره به درآمدهای اختصاصی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: درآمدهای اختصاصی این دانشگاه نیز 136 میلیارد تومان برای سال 93 پیش بینی شده است که در این صورت با افزایش 36 درصدی مواجه هستیم.

ساکی تصریح کرد: ساخت و تکمیل بیمارستان شهید رحیمی خرم آباد بیش از 30 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و همچنین برای ساخت بیمارستان الیگودرز تقاضای 45 میلیارد تومان برای خرید تجهیزات بیمارستانی را کرده ایم.

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...