مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان از راه‌اندازي بزرگ‌ترین آموزشکده محیط‌بانی کشور در لرستان ظرف آينده‌اي نزديك خبر داد.

 

به گزارش لور به نقل از یافته؛ مهرداد فتحي‌بيرانوند در اين خصوص گفت: مجموعه مذکور در قلب زاگرس در زیستگاه اصلی سمندر لرستانی واقع شده است.

وی افزود: فاصله زمانی این مجتمع تا فرودگاه خرم‌آباد یک ساعت، تا شهر و فرودگاه دزفول کم‌تر از یک ساعت و نيز تا شهر و فرودگاه کرمانشاه 3 ساعت و از شهر ایلام هم 3ساعت می‌باشد‌.

فتحی ظرفیت این آموزشکده را حداقل برای 300 محیط‌بان برشمرد و گفت: آن‌ها می‌توانند در کنار آموزش‌های تئوری، آموزش‌های رزمی و آمادگی جسمانی‌، کنترل خشم و ... را در این مجموعه كه در دل طبيعت بكر لرستان قرار دارد فرا گیرند.

در این راستا، دکتر مهناز مظاهری معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست به همراه مهندس درویش مدیر کل آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان‌، دکتر سعید‌پور و دکتر یوسفی معاونین دانشگاه محیط زیست، در سفر هفته گذشته از این مجموعه بازدید نمودند.

مظاهری در این بازدید با ابراز خرسندی از قرار گرفتن این مجموعه در اختیار محیط زیست لرستان، بیان داشت: با وجود این مرکز با وضعیت موجود حداقل 30 میلیارد ریال در هزینه‌ها و 2 سال از نظر زمانی صرفه‌جویی شده است.

وی همچنین بر دغدغه‌های رییس سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص آموزش محیط‌بانان و راه‌اندازی هر چه سریع‌تر آموزشکده محیط‌بانان در کشور تأکید نمود.