دوشنبه, 27 آذر 1396  

جدیدترین مطالب

کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
فوتبال؛-ابزاری-برای-هویت-خواهی-جامعه-لر
  ابوالفضل بابادی شوراب/  تیم هایی همچون نفت مسجدسلیمان ، گهر دورود ،...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

بخش پاپی لرستان به لحاظ وجود آبشارهای زیبا مستعد توسعه صنعت گردشگری است


استاندار لرستان گفت: وجود آبشارهای منحصر به فرد بخش پاپی لرستان مستعد توسعه صنعت گردشگری کرده است.


به گزارش لور به نقل از مهر، هوشنگ بازوند ظهر جمعه در حاشیه جلسه شورای توسعه و برنامه ریزی لرستان در محل بخش پاپی از توابع خرم آباد به خبرنگار مهر گفت: بخش پاپی از توابع شهرستان خرم آباد به مرکزیت شهر سپیددشت به لحاظ وجود آبشارهای منحصر به فرد و زیبا مستعد توسعه صنعت گردشگری است.

وی با اشاره به وجود آبشارهای بیشه، نوژیان و گریت در نزدیکی این بخش و شهر سپیددشت عنوان کرد: هر کدام از این جاذبه ها قابلیت تبدیل به یک قطب و منطقه گردشگری را دارند.

استاندار لرستان از آبشار بیشه به عنوان گردشگرپذیرترین آبشار استان یاد کرد و بیان داشت: طی تعطیلات عید فطر و همچنین فصل تابستان شاهد حضور کم نظیر گردشگران و همچنین رکوردشکنی در زمینه پذیرش گردشگران در محل این آبشار دیدنی بودیم.

بازوند با بیان اینکه توسعه صنعت گردشگری در این بخش زمینه ساز رونق اقتصادی و درآمدزایی برای مردم این منطقه خواهد بود یادآور شد: در صورت ایجاد زیرساختها شاهد شکوفایی هرچه بیشتر گردشگری در استان خواهیم بود.

وی تصرح کرد: در صورتیکه عواید حاصل از صنعت گردشگری نصیب مردم شود، خود اهالی منطقه نیز برای توسعه این صنعت با متولیان همکاری لازم را خواهند داشت.

استاندار لرستان با یادآوری اینکه لرستان در حوزه گردشگری آماده حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی است تصریح کرد: شکوفایی و رونق صنعت گردشگری لرستان در گرو رفع موانع برای حضور سرمایه گذاران است.

بازوند بر ضرورت تدوین و اجرای طرح گردشگری آبشارهای موجود در منطقه پاپی تاکید کرد و از اداره کل میراث فرهنگی استان خواست برای ساماندهی و احداث زیرساختها در محل این جاذبه های طبیعی پیگیریها و اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به قابلیتهای استان لرستان در حوزه طبیعت گردی افزود: به رغم ظرفیتهای موجود در این بخش طی سالهای گذشته سرمایه گذاری و اقدامات جدی در این زمینه صورت نگرفته است.

استاندار لرستان یکی از اولویتهای جدی برنامه کاری خود در استان را پیگیری برای شکوفایی صنعت گردشگری دانست و گفت: در صورت شکوفایی این صنعت شاهد تاثیر گذاری مثبت آن روی معیشت، اقتصاد و تولید استان خواهیم بود.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...