دوشنبه, 30 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی توسط دوچرخه‌سوار لرستانی/ پاداش 3 هزار دلاري تقسيم‌ مي‌شود!

 
آروین معظمی گودرزی ركاب‌زن بروجردي موفق شد در  مسابقات دوچرخه‌سواری جاده مدال نقره را از آن خود کند.
به گزارش لور به نقل از یافته، مسابقات دوچرخه‌سواری بازی‌های آسیایی اینچئون در بخش جاده امروز یک‌شنبه برگزار شد و آروین معظمی‌گودرزی و مهدی سهرابی نمایندگان ایران در این ماده بودند که در پایان پس از 5 مرحله  معظمی گودرزی ركاب‌زن بروجردي موفق شد با ثبت رکورد 4 ساعت و 7 دقیقه و 52 ثانیه مقام دوم و مدال نقره این رقابت‌ها را از آن خود کند.
پیش از این، محمد دانشور دیگر دوچرخه‌سوار ایرانی یک مدال طلا برای اردوی ایران کسب کرده بود.


آروین معظمی گودرزی دوچرخه‌سوار لرستانی

معظمي‌گودرزي: دعاي مردم برايم دلگرمي بود

دوچرخه‌سوار استقامت جاده ايران گفت: با فشار زيادي مسابقه دادم ولي دعايي مردم براي من دلگرمي بود و موفق شدم به مدال برسم.

به گزارش يافته به نقل از تسنيم، آروین معظمي‌گودرزی در دوچرخه‌سواری استقامت جاده ایران توانست در میان 41 تیم حاضر به مقام دوم و مدال نقره بازی‌های آسیایی دست یابد تا هشتمین مدال نقره کاروان ایران به نام دوچرخه سواری ثبت شود. او در این مورد اظهار داشت: مسابقه بسیار سخت بود. با فشار زیادی مسابقه دادم ولی دعای مردم برای من دلگرمی بود.

وی ادامه داد: در دور پایانی فشار زیاد شده بود و دوچرخه‌سوار کره‌ای خوب کار می‌کرد و به همین دلیل تمام تلاشم را کردم اما در چند متر پایانی کم آوردم. ان‌شاءالله بعد از این به مسابقات باشگاهی اندونزی و چین و قهرمانی آسیا تایلند فکر می‌کنم و امیدوارم در این مسابقات نیز بتوانم به مدال برسم.

دوچرخه‌سوار لرستاني مدال‌آور کشورمان عنوان کرد: شرایط سختی بود 60 نفر رکاب زدند ولی همان‌طور که گفتم دعای مردم و کار خوب سهرابی به من کمک کرد. مهدی سهرابی دسته را کنترال می‌کرد و در واقع این مسابقه دو نفره بود که با کمک او موفق شدم به این موفقیت برسم. امسال شرایط خوب بود و نتیجه خوبی هم گرفتیم.

پاداش 3 هزار دلاري را بين گودرزي و سهرابي تقسيم مي‌کنيم

رئيس فدراسيون دوچرخه‌سواري مي گويد آروين معظمي گودرزي به تازگي از رده اميد به بزرگسالان آمده و آتيه خوبي پيش رو خواهد داشت.

به گزارش يافته به نقل از ایسنا، خسرو قمریدرباره نایب قهرمانی آروین گودرزی در بازی‌های آسیایی، اظهار کرد: در این رقابت‌ها بهترین دوچرخه‌سواران شرکت کردند. بنابراین یک دوچرخه‌سوار باید در تنظیم برنامه‌هایش با هوش باشد. آروین معظمی‌گودرزی مزد زحماتش را گرفت. او به تازگی از تیم امید آمده است و بنابراین آتیه خوبی دارد و امیدوارم شاهد موفقیت‌های او باشیم.

وی ادامه داد: مسابقه بسیار سنگین بود. هر کشوری می‌توانست دو نماینده داشته باشد و کار تیمی در این رقابت‌ها بسیار مهم بود. بنابراین نقش مهدی سهرابی در موفقیت آروین گودرزی بسیار مهم بود و او کمک زیادی کرد. در واقع سهرابی دقیقاً کارها را برای موفقیت گودرزی پیاده کرد. این مدال دومین مدال ما در استقامت جاده محسوب می‌شود که ان‌شاءالله شاهد موفقیت‌های بیشتر رکابزنان مان در مسابقات آتی خواهیم بود.

قمری در پاسخ به این پرسش که چه پاداشی برای گودرزی در نظر گرفته است؟ گفت: پاداش او 3 هزار دلار است که البته میان او و سهرابی تقسیم می‌شود. این پاداش به جز، پاداشی است که کمیته ملی المپیک در نظر گرفته است.

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در پاسخ به این پرسش که تعهد چند مدال به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان داده بود؟ گفت: ما هم در وزارت ورزش و جوانان و هم در کمیته ملی المپیک یک طلا، یک نقره و یک برنز امضا داده بودیم. یک مدال طلا را از دست دادیم که می‌توانستیم اول شویم.

وی در پایان گفت: وزارت ورزش و جوانان کمک زیادی به ما کرد و ما توانستیم دوچرخه‌های خوبی برای ملی‌پوشان تهیه کنیم. در پایان نیز باید از مدیر کل همدان به دلیل کمک کردن در برگزاری اردوی تیم جاده، مجید ناصری و قدرت داوودی، مربیان تیم ملی تشکر کنم.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...