دوشنبه, 30 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

مدال‌آور بازي‌هاي آسيايي، غريبانه به بروجرد برگشت/ قدرنشناس هستيم!

 
آیا كسب مدال نقره بازي‌های آسیایی در میان 60 ركابزن برتر بزرگ‌ترین قاره جهان كار كوچكی است؟
 آروین معظمی‌گودرزی دوچرخه‌سوار موفق و محجوب بروجردی و به قول گويندگان شبكه افلاك كه اصرار دارند نامی از بروجرد نبرند و فقط بگویند دوچرخه‌سوار لرستانی، سالیان سال است كه در جاده‌های بسیار خطرناك بروجرد و به‌خصوص كمربندی نا‌امن این شهر روزانه ساعت‌ها ركاب می‌زند، بدون هیچ چشم‌داشتی و بدون حاشیه با یاری خداوند بزرگ و فقط با حمایت پدر و مادرش هر سال چند مدال رنگین از مسابقات داخلی و باشگاه‌های آسیا برای ورزش شهر، استان و كشورمان به ارمغان می‌آورد.
اما دریغ و درد كه این ورزشكار نخبه در استان و شهری به دنیا آمده است كه آن چیزی كه اصلاً و ابداً برای بعضی از مسوولان شهری و استانی‌اش مهم نیست، وجود جوانان موفق ورزشكار است!

مدال‌آور بازي‌هاي آسيايي، غريبانه به بروجرد برگشت/ قدرنشناسيم!
در مراسم استقبال از این دوچرخه‌سواری افتخارآفرين ایران كه با دست پر از بازی‌های آسیایی اینچئون برگشته بود به‌جز رئیس اداره ورزش و جوانان بروجرد و رئیس شورای شهر، هیچ مسوول دیگر شهری يا استاني دیده نشد! متاسفانه به‌جز دو خبرنگار ورزشی، مطلقاً هیچ نام و نشانی از خبرنگاران ديگر نيز يافت نشد.
آیا مهم بودن خبر موفقیت بین‌المللی آروین معظمی‌گودرزی از خبرهای بعضاً پیش پا افتاده و معمولی كه فقط برای پر كردن ستون‌های خبری، روی خروجی بعضی خبرگزاری‌ها  يا نشريات بروجرد و استان می‌رود كمتر است؟ خبرهایی مانند: فلانی عطسه كرد! باد یك درخت در فلان‌جا را شكست! فردا هم مثل امروز آسمان آفتابی است و امثالهم ... آیا ارزش خبری‌شان از افتخار‌آفرینی برای كشور عزیزمان ایران در عرصه بین‌المللی به منظور نشان دادن فرهنگ قدرداني ما بیش‌تر است؟!
آروین و آروین‌ها در عرصه ورزش این شهر و استان غریبه هستند. غریبه‌هایی كه فقط قیافه‌های‌شان برای ما آشنا است. غریبه‌هایی كه حالا دیگر حتی بسیاری از مسوولان بروجرد هم برای تشكر از افتخار‌آفرینی این ورزشكاران عزیزم، حتی به خود زحمت آمدن به مراسم استقبال از یك قهرمان تا میدان ورودی شهر را نیز نمی‌دهند.
قابل ذكر است در بازي‌هاي آسيايي اينچئون 7 ورزشكار لرستاني شركت داشتند كه بين آن‌ها فقط آروين معظمي‌گودرزي از بروجرد موفق به دريافت نشان نقره مسابقات دوچرخه‌سواري شد.(احسان روبهاني بروجردي‌الاصل نيز مدال برنز گرفت اما ساكن تهران است)
سعيد عادلي در رشته قايقراني از خرم‌آباد، احسان بهراميان در رشته جودو از خرم‌آباد، سعيد حيدري‌راد دروازه‌بان تيم ملي هندبال از الشتر، فرزين عرب در دوچرخه‌سواري از بروجرد و احسان روزبهاني و سجاد محرابي در بوكس از بروجرد ديگر ورزشكاران لرستاني حاضر در اين رقابت‌ها بودند.
همچنين آرش ميراسماعيلي دبير فدراسيون جود از خرم‌آباد به عنوان مدير تيم‌هاي ملي، عزت‌الله رزمگر مربي تيم ملي هندبال از خرم‌آباد و مهدي آقاجاني داور بسكتبال از خرم‌آباد ديگر حاضران در بازي‌هاي 2014 اينچئون كره جنوبي بودند.
حساب كنيد از يك مدال‌آور چنين استقبالي شده، واي به حال آن‌ها كه مدالي نياورند اما سال‌ها زحمت كشيدند تا در بالاترين سطح رقابت‌هاي قاره‌ي كهن حضور يابند كه آن هم افتخار كمي نيست اما چشم بينا و وجدان بيداري مي‌خواهد كه با يك شاخه‌ گل، خستگي را هنگام استقبال از تن آنان به در آورد...
 آيا "مسووليت" فقط پشت ميز نشستن است يا پذيرفتن مسووليت در قبال سرمايه‌ها و نخبه‌هاي يك شهر به اشكال مختلف؟
چطور عده‌اي براي پست و مقام گرفتن به هر دري مي‌زنند و به استقبال يا بدرقه‌ي بالادستي‌ها روي قله‌ي قاف هم مي‌روند، اما در معيار سنجش راستين مسووليت، از زير بار آن، شانه خالي مي‌كنند و حاضر نيستند دو قدم تا ورودي يك شهر به استقبال جواني زحمتكش و افتخارآفرين بيايند؟!
                          جلوه‌ها كردم و نشناخت مرا اهل دلي           منم آن سوسن وحشي كه به ويرانه دميد
فرهاد داودوندی
پايگاه خبري يافته/ بروجرد

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 بختیاری 1393-07-17 22:26
حرف هایی می زنی لور عزیز؟!مسئولین دنبال زد وبند سیاسی ،گرفتن وام و.. برای فرستادن در دانه هایشان به خارج از کشورو پاچی خواری وچاپلوسی جهت حفظ پست ومقام خود می باشند، آنوقت بیایند ازآروین معظمی‌گودرزی برنده مدال نقره آسیا استقبال کنند؟!!!!!
 
 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...