دوشنبه, 27 آذر 1396  

جدیدترین مطالب

کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
فوتبال؛-ابزاری-برای-هویت-خواهی-جامعه-لر
  ابوالفضل بابادی شوراب/  تیم هایی همچون نفت مسجدسلیمان ، گهر دورود ،...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

همایش بین المللی ژئوتوریسم در لرستان برگزار می شود/ خیز بلند گردشگری در سال 94

 

استاندار لرستان از خیز بلند صنعت گردشگری در این استان در سال 94 خبر داد و گفت: همایش بین المللی ژئوتوریسم در لرستان برگزار می شود.

 

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند صبح دوشنبه در جریان دیدار با سفیر اتریش با بیان اینکه شاید لرستان ظاهر فقیری داشته باشد ولی استان بسیار ثروتمندی است اظهار داشت: نعمت های فراوانی در لرستان وجود دارد که باید این ظرفیت ها را شکوفا کنیم.

وی با اشاره به ظرفیتهای لرستان در زمینه کشاورزی، صنعت و توریسم عنوان کرد: لرستان آمادگی دارد که در حوزه های مختلف پذیرای سرمایه گذاران خارجی باشد.

بازوند با بیان اینکه میل به سرمایه گذاری در کشور پس از انتخابات ریاست جمهوری یازدهم افزایش یافته است ادامه داد: شرکت های مختلف اروپایی در حال حاضر تمایل زیادی به سرمایه گذاری در ایران دارند.

وی با بیان اینکه تا حدود زیادی پایه های تحریم ها لرزان شده و در این زمینه جای نگرانی نیست عنوان کرد: امروز در استان لرستان شاهد حضور چندین سرمایه گذار خارجی هستیم.

استاندار لرستان همچنین به ظرفیتهای استان برای سرمایه گذاری در زمینه نفت و گاز اشاره کرد و یادآور شد: در حال حاضر دانشگاه لرستان به عنوان یکی از دانشگاههای معتبر دارای نزدیک به 70 رشته دکتری تخصصی است که ظرفیت خوبی برای مبادله دانشجو بین دو کشور محسوب می شود.

بازوند در ادامه سخنان خود با یادآوری اینکه در برنامه سال 94 یک خیز بلند و حرکت خوبی برای توسعه صنعت توریسم در لرستان برداشته می شود عنوان کرد: در این راستا برنامه ریزی خوبی برای توسعه زیرساختهای صنعت گردشگری از جمله ساخت هتلها و رستورانها در استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به قابلیتهای استان در زمینه ژئوتوریسم نیز گفت: نخستین همایش بین المللی ژئوتوریسم در اوایل سال 94 در لرستان برگزار می شود.

استاندار لرستان با اشاره به وجود دو هزار و 500 اثر تاریخی در استان گفت: این تعداد اثر تاریخی ظرفیت خوبی برای تبادل گردشگر با اتریش و در نتیجه تبادل فرهنگی میان دو کشور محسوب می شود.

بازوند با بیان اینکه استان لرستان در زمینه فرهنگ و هنر قابلیتهای زیادی برای توسعه روابط میان دو کشور دارد افزود: لرستان به مهد هنرمندان کشور معروف است و اگر این ارتباط برقرار شود هنرمندان لرستانی می توانند در اتریش اجرای برنامه داشته باشند.

استاندار لرستان با بیان اینکه بخش عمده صادرات اتریش به ایران مربوط به کارخانجات لرستان است عنوان کرد: استان لرستان قطب دارویی کشور محسوب می شود که در این زمینه ظرفیت سرمایه گذاری وجود دارد.

بازوند با بیان اینکه لرستان جزو سه استان برتر در زمینه جاذبه های توریسم است افزود: وجود ژئوپارکهای علمی در استان از جمله بزرگترین زمین لغزش دنیا با قدمت 11 هزار سال می توان ظرفیت خوبی در این زمینه باشد.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...