سه شنبه, 03 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

اجرای قانون خصوصی‌سازی بدون کار کارشناسی صنعت استان را زمین‌گیر کرده است

 

استاندار لرستان گفت: اجرای قانون خصوصی سازی بدون مطالعه وکار کارشناسی موجب زمینگیر شدن و تضعیف صنعت استان شده است.


به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند روز دوشنبه در جلسه یا صنعتگران شهرک صنعتی شماره دو خرم آباد افزود: همچنین موانع تنگ نظرانه ای در مقابل صنعت استان قرار گرفته که این موانع باید توسط بخش دولتی و بانکها برطرف شود.

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی و بخش دولتی باید در یک راستا و با هدف کاهش بیکاری استان تلاش کنند گفت: حرکت روبه جلوی هر یک از این بخش ها نباید مانع و یا عامل کندشدن حرکت بخش دیگر شود.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی نیز رویکرد نخست مدیریت ارشد استان حمایت از بخش خصوصی بوده و این در حالی است که با جدیت از اجرای هرگونه کار غیرکارشناسی در استان جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: بخش خصوصی در ایران سرمایه خود را جابجا و این سرمایه را در بخش هایی غیر از تولید از جمله در برخی فعالیت های غیرضروری هزینه می کند که این امر موجب تضعیف این بخش می شود.

استاندار لرستان همچنین با تاکید بر ایجاد زبان مشترک توسعه میان بانکها و بخش خصوصی گفت: توسعه در لرستان هزینه هایی دارد که این هزینه ها را مدیران دولتی باید پرداخت کنند.

بازوند با تاکید بر استفاده از تولیدات داخلی استان اضافه کرد: باید کمیته ای با نظارت معاونت برنامه ریزی استانداری لرستان تشکیل و نسبت به شناسایی کالاهای کیفی استان و ارائه راهکار برای ملزم کردن دستگاهها نسبت به این تولیدات اقدام شود.

وی همچنین با اشاره به مسایل و مشکلات و احدهای صنعتی استان افزود: وزارت صنعت معدن و تجارت نباید نسخه ای را که برای استانهای پیشرفته و برخوردار در نظر گرفته در خصوص لرستان نیز اعمال کند چراکه بسیاری از زیرساختها تاکنون در استان مهیا نشده است.

بازوند با اشاره به تلاش مجموعه مدیریت استان در فراهم کردن زیرساختها به منظور حضور بخش خصوصی تصریح کرد: تامین زیرساختها و نبود آن نباید به دغدغه سرمایه گذاران و صنعتگران تبدیل شود.

بازوند همچنین اضافه کرد: در حالی که در گذشته به هیچ عنوان از ظرفیت وتوانایی بنیاد برکت برای رفع مشکلات استان استفاده نشده، دو هزار میلیارد ریال تفاهم نامه بای سالجاری با این بنیاد در خصوص مسائل اقتصادی منعقد شده که این میزان در اسل آینده به سه هزار میلیارد ریال می رسد.

در این جلسه مسایل و مشکلات برخی واحدهای شهرک صنعتی شماره 2 خرم آباد به صورت ویژه بررسی و با همکاری بانکها در خصوص رفع این مشکلات تصمیم گیری شد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...