چهارشنبه, 29 شهریور 1396  

جدیدترین مطالب

دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز
  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر...
روز-پزشک-و-یادی-از-پزشک-افسانه-ای-لرستان
   رضا فرهادی / جریان زندگی، خصایص و مبارزات دکتر اعظمی شباهت کم نظیری با...
ایرج-خوانی،-نماد-درخشان-بومیابی-در-شعر-و-موسیقی-لرستان
   ابراهیم خدایی /نه فقط در مقام کلام و موسیقی که در بینش نیز ایرج شباهتی...
لرستان-و-شبح-امیر-احمدی
   دکتر روزبه کلانتری / چند روز پیش در خبرها آمده بود که لانۀ قدیمی...
حماسه-قلعه-گلاب-و-غریبانگی-دختران-لر
   حمید لطفی / در تاریخ همواره زنانی ستایش می شوند که پا به پای مردانشان...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت
   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به...
زاده-ی-تهران،-متولد-لرستان-گذری-کوتاه-بر-لرهای-هداوند-استان-تهران
   مهدی محرابی /تنها موردی که بین همه طوایف این ایل مشترک است، با افتخار...
از-رسمیت-بخشیدن-روی-کاغذ-تا-پاسداشت-واقعی-زبان-لکی
   علی باجلان / در جغرافیای لُر نشین از شمالی ترین نقاط آن یعنی کلهری و...
  مادر زليخا از نوادگان عارف واصل و مروج تفكر تشيع، سيد علي سياهپوش در...
 

 
 

نمایشگاه دائمی صنایع دستی و سوغات لرستان افتتاح می‌شود

 

 

 

 

معاون صنایع دستی لرستان گفت: نمایشگاه دائمی صنایع دستی و سوغات لرستان اردیبهشت ۹۴ افتتاح می‌شود.به گزارش تسنیم؛ محمد رضا امانی ، اظهار داشت: ۲۵۰ کارگاه فعال صنایع دستی در سطح استان به شکل تعاونی و شرکت‌های پشتیبانی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در سطح استان پنج هزار و ۲۰۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی در سایت ویستا ثبت نام کرده‌اند.

معاون صنایع دستی لرستان عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام عید در سطح ۱۱ شهرستان بازارچه موقت نوروزی صنایع دستی و سوغات در ورودی شهرها راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره اینکه بازارچه موقت صنایع دستی شهر خرم آباد در حریم قلعه فلک الافلاک راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات از ۲۷ اسفند تا ۱۵ فروردین فعالیت خود را آغاز می‌شود.

امانی خاطر نشان کرد: در سطح بازارچه‌های استان محصولات ۵۰ رشته بومی و غیر بومی صنایع دستی به مردم عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به پیشینه تاریخی لرستان و زبانزد بودن دست نگاره‎های آن، جا دارد بازدیدکنندگان اماکن تاریخی، طبیعی و گردشگری صنایع دستی استان را مورد بازدید قرار داده و برای شناخت فرهنگ و آداب  و رسوم لرستان دست نگاره‌های آن را به ارمغان ببرند.

معاون صنایع دستی لرستان در رابطه با ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی استان گفت: این نمایشگاه در زمینی به مساحت چهار هزار متر در حریم قلعه فلاک الافلاک خرم آباد راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارهای زیر ساختی نمایشگاه دائمی خرم آباد انجام شده، افزود: اردیبهشت سال ۹۴ نمایشگاه صنایع دستی وسوغات لرستان افتتاح می‌شود.

امانی اظهار داشت: سال ۹۴ نمایشگاه صنایع دستی لرستان در قالب ۳۰ تا ۳۵ غرفه فعالیت خود را آغاز می‌کند که در این زمینه متولیان میراث فرهنگی غرفه‌های نمایشگاه را با اجاره محدود به هنرمندان تحت پوشش واگذار می‌کند.

وی عنوان کرد: با افتتاح این نمایشگاه صنایع دستی رشته های مختلف مانند ورشو سازی، حجاری، حکاکی شیشه و سنگ، نازک‌کاری چوب، انواع دست بافت‌ها، قلم زنی و زیور الات به مردم عرضه می‌شود.

معاون صنایع دستی لرستان بیان کرد: برای راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی لرستان نزدیک یک میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که ۵۰ درصد آن از محل اعتبارات ملی و مابقی آن از اعتبارات استانی تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی تکمیل این نمایشگاه نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است که در این رابطه استاندار و مدیر میراث فرهنگی لرستان قول مساعد داده تا با شروع کار هزینه آن را تأمین کنند.

امانی با اشاره به اینکه راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی لرستان نقش بسزایی در اشتغال جوانان دارد، افزود: با عرضه صنایع دستی جوانان به نمایشگاه، جلوی سود جویان این حوزه نیز گرفته می‌شود.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...
امامزاده-سیف-الدین-محمد-بابا-سیف-الدین   احمد لطفی /امامزاده سیف الدین محمد معروف به امامزاده بابا سیف الدین، مرقد مطهرش در ضلع شرقی دهستان ارمو و...