دوشنبه, 30 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

نمایشگاه دائمی صنایع دستی و سوغات لرستان افتتاح می‌شود

 

 

 

 

معاون صنایع دستی لرستان گفت: نمایشگاه دائمی صنایع دستی و سوغات لرستان اردیبهشت ۹۴ افتتاح می‌شود.به گزارش تسنیم؛ محمد رضا امانی ، اظهار داشت: ۲۵۰ کارگاه فعال صنایع دستی در سطح استان به شکل تعاونی و شرکت‌های پشتیبانی فعالیت می‌کنند.

وی افزود: در سطح استان پنج هزار و ۲۰۰ نفر از هنرمندان صنایع دستی در سایت ویستا ثبت نام کرده‌اند.

معاون صنایع دستی لرستان عنوان کرد: با توجه به نزدیک شدن ایام عید در سطح ۱۱ شهرستان بازارچه موقت نوروزی صنایع دستی و سوغات در ورودی شهرها راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره اینکه بازارچه موقت صنایع دستی شهر خرم آباد در حریم قلعه فلک الافلاک راه‌اندازی می‌شود، بیان کرد: بازارچه‌های صنایع دستی و سوغات از ۲۷ اسفند تا ۱۵ فروردین فعالیت خود را آغاز می‌شود.

امانی خاطر نشان کرد: در سطح بازارچه‌های استان محصولات ۵۰ رشته بومی و غیر بومی صنایع دستی به مردم عرضه می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به پیشینه تاریخی لرستان و زبانزد بودن دست نگاره‎های آن، جا دارد بازدیدکنندگان اماکن تاریخی، طبیعی و گردشگری صنایع دستی استان را مورد بازدید قرار داده و برای شناخت فرهنگ و آداب  و رسوم لرستان دست نگاره‌های آن را به ارمغان ببرند.

معاون صنایع دستی لرستان در رابطه با ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع دستی استان گفت: این نمایشگاه در زمینی به مساحت چهار هزار متر در حریم قلعه فلاک الافلاک خرم آباد راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه کارهای زیر ساختی نمایشگاه دائمی خرم آباد انجام شده، افزود: اردیبهشت سال ۹۴ نمایشگاه صنایع دستی وسوغات لرستان افتتاح می‌شود.

امانی اظهار داشت: سال ۹۴ نمایشگاه صنایع دستی لرستان در قالب ۳۰ تا ۳۵ غرفه فعالیت خود را آغاز می‌کند که در این زمینه متولیان میراث فرهنگی غرفه‌های نمایشگاه را با اجاره محدود به هنرمندان تحت پوشش واگذار می‌کند.

وی عنوان کرد: با افتتاح این نمایشگاه صنایع دستی رشته های مختلف مانند ورشو سازی، حجاری، حکاکی شیشه و سنگ، نازک‌کاری چوب، انواع دست بافت‌ها، قلم زنی و زیور الات به مردم عرضه می‌شود.

معاون صنایع دستی لرستان بیان کرد: برای راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی لرستان نزدیک یک میلیارد تومان سرمایه گذاری شده که ۵۰ درصد آن از محل اعتبارات ملی و مابقی آن از اعتبارات استانی تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی تکمیل این نمایشگاه نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است که در این رابطه استاندار و مدیر میراث فرهنگی لرستان قول مساعد داده تا با شروع کار هزینه آن را تأمین کنند.

امانی با اشاره به اینکه راه‌اندازی نمایشگاه دائمی صنایع دستی لرستان نقش بسزایی در اشتغال جوانان دارد، افزود: با عرضه صنایع دستی جوانان به نمایشگاه، جلوی سود جویان این حوزه نیز گرفته می‌شود.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...