جمعه, 29 دی 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

جنگل‌زدایی سبب تشدید ریزگردها در لرستان شده است


 فرماندار پلدختر گفت: یکی از عوامل ایجاد ریزگردها و گردوغبار در لرستان از بین رفتن منابع طبیعی و جنگل‌ها است که حق طبیعی مردم هستند و مسئولان باید با تمام توان خود از حقوق طبیعی مردم دفاع کنند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، قدرت‌الله ترابی‌نژاد ظهر امروز در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان پلدختر اظهار داشت: ‌باید با حمایت از تولید کالاهای داخلی و فرهنگ سازی در زمینه مصرف این نوع کالاها، قاچاق کالاهای خارجی را کاهش دهیم و به رونق اقتصاد کشور کمک کنیم.

وی ضمن تأکید بر این‌که باید از مباحث نرم‌افزاری استفاده کرد، تصریح کرد: در این راستا آموزش و پرورش باید در متن تعلیم و تربیت دانش‌آموزان این مسئله را وارد کند.

فرماندار پلدختر گفت: دشمن برای ضربه زدن به نظام اقتصادی کشور از این هجمه کالاهای خارجی استفاده می‌کند چرا‌که با وارد کردن کالای قاچاق به داخل کشور، تولیدات داخلی کشور دچار رکود می‌شود.

ترابی‌نژاد بر تلاش وحفظ جنگل‌ها تأکید و تصریح کرد: منابع طبیعی وحفاظت از جنگل‌ها امری ضروری است که این مهم از سرمایه‌های اصلی هستند و باید از آن‌ها محافظت شود که این امر نیز نیازمند فرهنگ سازی است.

وی به درختان بلوط شهرستان پلدختر اشاره و عنوان کرد: نباید به افراد سودجو اجازه قطع درختان بلوط را داد و این موضوع باید مد نظر مسئولان امر باشد.

فرماندار پلدختر بیان کرد: یکی از عوامل ایجاد ریزگردها و گردوغبار از بین رفتن منابع طبیعی و جنگل‌ها است که حق طبیعی مردم هستند و مسئولان باید با تمام توان خود از حقوق طبیعی مردم دفاع کنند.

وی افزود: رسانه‌های جمعی در فرهنگ سازی و آگاهی‌بخشی تلاش کنند و مردم را از عواقب ناخوشایند منابع طبیعی و خدادادی آگاه سازند.

ترابی‌نژاد به حفاظت هرچه بیشتر میراث فرهنگی تأکید و خاطر‌نشان کرد: میراث فرهنگی هر منطقه نشانه هویت آن منطقه است که باید آن را به طور جدی حفظ کرد و جلوی افراد سودجو را گرفت و بیشتر از گذشته آن‌ها را به عموم مردم معرفی کرد.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...