جمعه, 02 تیر 1396  

جدیدترین مطالب

روستای-پران-پرویز
   احمد لطفی / پران پرویز یکی از روستاهای حال حاضر شهرستان پلدختر از...
در-کابینه-جدید-از-آقای-روحانی-وزرای-بختیاری-می-خواهیم
   علی منصوری / " این صدای نسل جوان وپیام روشن مردم بختیاری است "در...
مقدمه-ای-در-شناخت-لطفعلی-خان-زند
   دکتر نجم الدین گیلانی /فضل و فضیلت آنگاه ارزشمند است که بیگانگان نیز...
مطالبه-گری-فرزندان-لر-در-خون-نشست
   حمید لطفی / واقعه تروریستی دوازدهم رمضان ( 17 خرداد ) نه تنها تهران که...
«پیوستار-لُری»-و-جایگاه-آن-در-زبان-های-ایرانی-شمال-غربی-و-ایرانی-جنوب-غربی
  وهاب کریمی حسنوند، ابراهیم خدایی/ تاکنون نگاه فراگیر و تطبیقی به زبان...
اولین-کتاب-نثر-به-زبان-لُری-مینجایی
   توضیحاتی در خصوص کتاب متن های ادبی (فارسی_لری مینجایی)   سایز...
انتخابات-لرستان-و-دنیایی-که-به-کام-پوپولیسم-شد-تحلیلی-بر-انتخابات-شورای-اسلامی-شهر-خرم-اباد
  ابراهیم خدایی / انتخاب های موج سالارانه و غیر قابل پیش بینی دارای ریسک...
برنامه،جهت-وهویت-مدرن-لر-گفتارچهارم-جغرافیای-سیاسی-وهارتلند-لرها
  شیح جهانگیر محمودی /مولفه هویتی دیگری که باید قومیت لر به آن توجه کند،...
اشتراکات-اعراب-خوزستان-و-مردم-لُر
   محسن خواجه گیری لیراوی /علاوه بر اشتراکات مذهبی بسیاری از طوایف عرب...
گزارش-تصویری-20-اردیبهشت-نکوداشت-خرم-آباد
   نشریه اینترنتی لور / سال گذشته هنگامی که سازمان گردشگری شهر خرم آباد...
 

 
 

منطقه شکار ممنوع گرین الشتر پاسگاه محیط‎بانی ندارد

 

غلامرضا سلیمانی روز دوشنبه در گفت‎و‏‎گو با ایرنا با تاکید بر ضرورت احداث پاسگاه محیط بانی گرین، افزود: منطقه گرین یکی از مناطق بکر طبیعی شهرستان سلسله است که آخرین آثار حیات‎ وحش طبیعی را می‎توان در آن مشاهده کرد.


وی اظهار داشت: لرستان در مجموع 25 درصد گونه‎های جانوری کشور را دارد که منطقه گرین 15 درصد این گونه‎ها را به خود اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: با توجه به مشاهده تخلفات زیست محیطی در این منطقه به ویژه شکار غیرمجاز گونه‎های جانوری منطقه توسط شکارچیان استان‎های همجوار، ضرورت احداث پاسگاه محیط‎بانی و ارتقا آن به منطقه حفاظت‎شده بیش از پیش احساس می‎شود.

سلیمانی اظهار داشت: با توجه به از اعتبارات عمرانی شهرستان در سال 94 مبلغی برای ساخت پاسگاه محیط‎بانی در این منطقه تخصیص خواهد یافت.

منطقه 70 هزار هکتاری گرین واقع در شمال شهرستان سلسله از طرف سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان منطقه شکار و صید ممنوع اعلام شده که از شمال به شهرستان نهاوند، از شرق به شهرستان بروجرد و از غرب به شهرستان دلفان محدود است.

واژه گرین از واژه پهلوی 'گریوه' به معنای پشته و کوه غیرقابل نفوذ گرفته شده است، این کوه از شرق تا شمال شهرستان الشتر ادامه دارد و بین سه شهرستان سلسله، بروجرد و دلفان واقع شده و جزیی از زاگرس مرتفع است.

مرتفع‎ترین قله آن 'کلو' با ارتفاع سه هزار و 500 متر از سطح دریا است و دارای یخچال‎های طبیعی است و دومین قله مرتفع استان بعد از اشترانکوه به شمار می‎رود.

در این منطقه حیواناتی نظیر کل، بز، پلنگ، خرس، روباه، کبک و تیهو زیست کرده و گونه های گیاهی متنوعی مانند بلوط، زالزالک، گلابی ، پسته وحشی و گیاهان مرتعی شاخصی مانند موسیر در آن رشد می‎کنند.

شهرستان سلسله با 75 هزار نفر جمعیت و265 روستا در شمال استان لرستان قرار گرفته است.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

روستای-پران-پرویز   احمد لطفی / پران پرویز یکی از روستاهای حال حاضر شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان می باشد که در ده کیلومتری...
اولین-کتاب-نثر-به-زبان-لُری-مینجایی   توضیحاتی در خصوص کتاب متن های ادبی (فارسی_لری مینجایی)   سایز کتاب:جیبی تعداد صفحات:۲۰۰صفحه قیمت:۵هزار...
تاثیر-سبد-رای-محسن-رضایی-بر-انتخابات-96  غلامعلی دهقان عضو شورای مرکزی و سخنگوی حزب اعتدال و توسعه (نزدیکترین حزب به حسن روحانی) در یادداشتی با...
بیانیه-کمیته-صیانت-از-آب-چهارمحال-و-بختیاری-در-پاسداشت-۲۸-فروردین  کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری در پاسداشت ۲۸ فروردین 1393 بیانیه صادر کرد. متن کامل این بیانیه به...
هیچ؛-سهم-لرستان-و-قوم-لر-از-کتب-درسی  کتاب مطالعات اجتماعی ششم دبستان چند سالی است که بدون کم و زیاد کردن مطالبی در بین دانش‌ آموزان سراسر کشور توزیع...