یکشنبه, 01 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

آمپولی که دختر ۶ ساله لرستانی را فلج کرد

 

منطقه فیلی: کیانا دارابی دختر ۶ ساله خرم‌آبادی بر اثر تزریق آمپول پنی‌سیلین فلج شد و اکنون خانواده‌اش برای هزینه‌های درمان او با مشکلات مالی فراوانی مواجه شده‌اند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، گاهی بر اثر بعضی مشکلات و شاید سهل‌انگاری برخی افراد حوادثی رخ می‌دهد که ممکن است جبران آن امکان‌پذیر نباشد و افرادی ناخواسته قربانی شوند؛ بهمن‌ماه سال گذشته بود که "کیانا" دختر شش‌ساله لرستانی بر اثر سرماخوردگی روانه درمانگاه شد، کیانا برای بهبودی رفته بود اما درد بزرگ‌تری به دردش اضافه شد.

پزشک معالج پس از معاینه او نسخه‌ای نوشت که برای کیانا شش‌ساله سخت تمام شد، نسخه‌ای که قرار بود آمپول‌های آن به کیانا بهبودی ببخشد اما با تزریق آن کیانا برای همیشه خانه‌نشین شد.

اکنون پدر کیانا علاوه بر رنج بیماری تنها فرزندش بار هزینه‌های درمان او را نیز به دوش می‌کشد و با مشکلات زیادی روبه‌رو شده به طوری که تمام وسایل زندگی‌اش را با قیمت پایینی فروخته به این امید که کیانا روزی بهبود یابد.

ماجرای تزریق پنی‌سیلین فلج‌کننده

پدر کیانا در رابطه با وضعیت جسمی دختر شش‌ساله‌اش می‌گوید: آمپول پنی‌سیلینی که چند ماه پیش برای درمان سرماخوردگی کیانا تزریق شد او را در لحظه فلج کرد.

پس‌ازاین اتفاق برای درمان او دوندگی‌های زیادی کردم تا کیانا بهبود یابد اما متأسفانه پس از گذشت چند ماه کلیه‌های دخترم عفونت کرد و وضعیت جسمی‌اش بدتر شد.

وی با اظهار ناراحتی می‌افزاید: کیانا تاکنون ۱۵۰ روز در بیمارستان بستری بوده و از این مدت تنها یک ماه در آی سی یو بیمارستان مفید تهران تحت مراقبت بوده و هر بار هزینه‌های درمانش را به سختی تهیه‌کرده‌ام.

فرشاد دارابی می‌گوید: تاکنون ۱۸ میلیون تومان برای درمان کیانا هزینه کرده‌ام اما دیگر از پس هزینه‌هایش برنمی‌آیم چون برای درمانش تمام وسایل خانه‌ام از فرش گرفته تا کولر همه را فروختم‌ تا هزینه درمانش جور شود.

ناتوانی پدر برای پرداخت هزینه‌های درمان فرزندش

پدر کیانا گفت: ماساژ درمانی کیانا هر جلسه‌ای ۲۵ هزار تومان هزینه دارد که این هزینه برای من که کارگر ساختمانی ساده‌ای هستم سنگین است و با مشکلاتی که کیانا دارد بیشتر اوقات مجبورم در کنار همسرم از او پرستاری کنم.

وی بیان کرد: برای تأمین هزینه‌های درمان دخترم تاکنون از طریق ادارات مختلف ازجمله تأمین اجتماعی، فرمانداری، بهزیستی و کمیته امداد پیگیری‌های زیادی انجام داده‌ام اما هیچ‌کدام در این زمینه کمک خاصی نکردند.

دارابی عنوان کرد: از مجموع ادارات استان لرستان (تأمین اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی) تابه‌حال سه میلیون و ۸۸۰ هزار تومان برای کمک‌هزینه درمان کیانا به ما کمک کرده‌اند.

دارابی گفت: برای هزینه‌های درمان دخترم نامه‌ای به دفتر ریاست جمهوری ارسال کردم که پاسخ دفتر ریاست جمهوری این بود که درخواست‌ شما به فرمانداری خرم‌آباد ابلاغ‌شده تا موضوع بررسی و پاسخ آن متعاقباً به دفتر ریاست جمهوری ارسال شود.

نخاع "کیانا" در وضعیت تهدید

وی می‌افزاید: یک جلسه مسئولان فرمانداری برای بررسی وضعیت به منزلمان آمدند و از نزدیک شاهد وضعیت مالی‌ام شدند اما تابه‌حال در این زمینه کمک خاصی به ما نکرده‌اند و هر بار هم که از طریق دفتر ریاست جمهوری این موضوع را پیگیری می‌کنم پاسخ می‌دهند که فرمانداری باید این قضیه را پیگیری کند.

پدر کیانا اظهار داشت: وضعیت کیانا روزبه‌روز بدتر می‌شود به طوری که الآن نخاع کمرش کج شده و پزشک برای رفع این مشکل، کمربند مخصوص تجویز کرده است.

او می‌گوید: کیانا هرچند وقت یک‌بار با شکم درد شدیدی که می‌گیرد بی‌قراری‌اش برایمان عذاب‌آور می‌شود و بااین‌وجود هر بار سونوگرافی از او گرفتیم پزشک می‌گوید مشکلی نیست اما این ناراحتی هرچند وقت یک‌بار برایش اتفاق می‌افتد.

ایرج عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مدیر و حراست تأمین اجتماعی استان لرستان تأیید کردند که «کیانا دارابی» دختر بچه شش‌ساله خرم‌آبادی بر اثر تزریق آمپول فلج شده است.

پرداخت کمک‌هزینه ۳ میلیونی به "کیانا"

وی افزود: مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان قول دادند که از طریق تأمین اجتماعی هزینه‌های درمان و نگه‌داری این دختر بچه را پرداخت کنند.

نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس عنوان کرد: تأمین اجتماعی لرستان برای هزینه‌های درمان کیانا دارابی مبلغ سه میلیون تومان به خانواده او پرداخت می‌کند.

وی بابیان اینکه پرداخت هزینه‌های بیشتر از طریق مدیرعامل تأمین اجتماعی تهران انجام می‌شود، تصریح کرد: برای پرداخت کمک‌هزینه درمان کیانا دارابی پیگیری‌هایی در حال انجام است که در این زمینه فاکتورهای هزینه درمان او برای نوربخش، مدیرعامل تأمین اجتماعی ارسال می‌شود.

عبدی خاطرنشان کرد: بنا شد پدر کیانا دارابی برای دریافت دیه از طریق نظام پزشکی پیگیری‌های لازم را انجام دهد تا پس از طی کردن مراحل قانونی در صورت تعلق گرفتن دیه به او پرداخت شود.

محدود نبودن هزینه‌های درمان "کیانا"

امین بهاروند مدیر درمان تأمین اجتماعی لرستان در گفت‌وگو با تسنیم در رابطه کمک‌هزینه تأمین اجتماعی به کیانا دارابی، اظهار داشت: چون کیانا بیمه‌شده تأمین اجتماعی است بنابراین ماهانه کمک‌هزینه درمان، تجهیزات پزشکی و دارو به خانواده او پرداخت می‌شود و از این بابت هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

 

وی در رابطه با پرداخت دیه به کیانا دارابی، افزود: پیگیر این پرونده هستیم و پس از طی کردن مراحل قانونی هر چه حق این دختر بچه باشد به او پرداخت می‌شود.

حبیب اله خجسته پور فرماندار خرم‌آباد، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: در جهت درمان و بهبود کیانا دارابی از طریق تأمین اجتماعی و وزارت بهداشت و علوم پزشکی پیگیری‌هایی در حال انجام است.

پای کار آمدن بهزیستی برای کمک به "کیانا"

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برای حمایت از کیانا دارابی پای کار آمده است، افزود: برای کمک‌هزینه درمان این دختر بچه خرم‌آبادی از طریق دستگاه‌های حمایتی درخواست‌هایی مطرح‌شده است.

خبرگزاری تسنیم پیش از این در خبرهایی با عنوان «جزئیات فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی» و «"دارو" عامل فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی نیست» به موضوع فلج شدن دختر ۶ ساله لرستانی پرداخته بود.

پنج ماه از خانه‌نشین شدن «کیانا» ۶ ساله می‌گذرد اما هنوز اقدامی عملی برای رسیدگی به مشکلات این کودک نشده و هرچند اکنون هم خیلی دیر شده به طوری که خطری بزرگ نخاع و کلیه‌های وی را تهدید می‌کند.

برای جلوگیری از حاد شدن مشکلات نخاعی و کلیوی «کیانا» دختر ۶ ساله لرستان مسئولان باید هر چه سریع‌تر وارد عمل شده وگرنه خیلی زود دیر می‌شود.

«کیانا» دختر شش‌ساله لرستانی ۲۶ بهمن ۹۳ بر اثر تزریق آمپول پنی‌سیلین در لحظه دچار فلج شدن می‌شود و بعد از گذشت چهار ماه از این حادثه تاکنون مشخص نشده که علت این حادثه تزریق داروی فاسد یا تزریق نامناسب آمپول بوده است.

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...