پنج شنبه, 28 دی 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

طرح ایجاد ستاد ساماندهی متکدیان در اندیمشک


عضو کمیسیون محیط زیست شورای شهر اندیمشک از ارائه طرح تشکیل ستاد ساماندهی متکدیان اندیمشک به این شورا خبر داد.

مهدی قلی کیانی در این خصوص افزود: تکدی گری پدیده ای شوم است که چهره شهر به علت حضور تعدادی از این متکدیان نامناسب شده که موجب اعتراض مکرر شهروندان شده است.

برای جمع آوری و ساماندهی متکدیان و برای حل این مسئله اجتماعی به همگرایی، همکاری و همفکری تمام دستگاههای اجرایی به ویژه شهرداری نیاز است و مبارزه با این پدیده شوم اجتماعی وظیفه همه است.

متن این طرح به شرح ذیل است:

ریاست محترم شورای اسلامی شهر اندیمشک
جناب اسکندری
سلام علیکم
با احترام طرح تشکیل ستاد ساماندهی متکدیان شهرستان اندیمشک،مستند به بند ۲ ماده ۷۱ قانون تشکیلات وظایف انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب سال ۱۳۷۵ با اصلاحات بعدی و با عنایت به آیین نامه ساماندهی متکدیان مصوب ۷۸/۲/۱۵ شورای عالی اداری،به شرح ذیل تقدیم حضور میگردد.
امیداست پس از بررسی در صحن علنی شورا و با همفکری نخبگان شهرستان و همچنین همکاری ادارات و ارگان های ذیربط و با رعایت تبصره ۳ الحاقی ماده ۸۰  قانون شوراها این طرح مصوب و اجرایی شود.

تکدی گری پدیده ای منفی است که با اعتقادات مذهبی و عرفی جامعه ناسازگار بوده و سبب بروز آسیب های اجتماعی بسیاری از جمله سرقت،اعتیاد،کودک آزاری و … میشود.

شهرستان اندیمشک با توجه به موقعیت جغرافیایی خاص پایگاه عمده مهاجرانی شده که از شهرهای دیگر برای تکدی گری و کارتن خوابی مهاجرت میکنند.این موضوع سبب بروز چهره ای زشت از شهرستان شده و مزاحمت های بسیاری برای شهروندان ایجاد نموده است.
برای مبارزه با تکدی گری و ساماندهی متکدیان و کارتن خواب ها تاکنون مصوبات بسیاری به تصویب رسیده اما به مرحله اجرا درنیامده است.

اخیرا برخی شهرها باتوجه به بروز مشکلات فراوان ناشی از تکدی گری سعی در اجرایی کردن آنها داشته اند و شهرستان اندیمشک نیز با توجه به ضرورت هایی که از هرنظر احساس میشود لازمست از پیشگامان مبارزه با تکدی گری در استان و کشور باشد.
به همین منظور طرح تاسیس ستاد ساماندهی متکدیان جهت بررسی و اقدامات لازم ارائه میگردد.

ماده۱: به موجب این طرح مجتمع اردوگاهی در محلی که توسط شهرداری تامین و تجهیز اولیه میشود،زیر نظر فرمانداری تشکیل شده که مسئولیت نگهداری موقت،شناسایی وضعیت،گروه بندی و تعیین تکلیف افراد معلول و ناتوان(اعم از جسمی و ذهنی)بی سرپرست،مجهول الهویه،درراه مانده،متواری،گمشده،افراد نیازمند غیرحرفه ای، متکدیان و ولگردان حرفه ای را دارا میباشد.
ماده ۲: نهادها و ارگان های مسئول اعم از دادگستری،نیروی انتظامی،سازمان بهزیستی،کمیته امداد امام خمینی(ره)،تعاون، کار و رفاه و امور اجتماعی،سازمان بهداشت و درمان و شهرداری،نماینده تام الاختیار خود را جهت انجام وظایف دستگاه  متبوع به مجتمع اردوگاهی معرفی خواهند کرد.

ماده۳:تامین محل و تجهیرات و امکانات اولیه اردوگاه بوسیله  شهرداری صورت خواهد گرفت و اعتبارات موردنیاز آن درصورت لزوم و امکان از محل بودجه عمومی و اعتبارات استانی( با اخذ مجوزات لازم)و همچنین  کمکهای مردمی تامین خواهد شد.
تبصره:چنانچه استفاده از امکانات و اعتبارات استان به هردلیل امکان نداشته باشد،تامین تمامی هزینه ها بر عهده شهرداری میباشد.

ماده ۴:شهرداری موظف است نسبت به شناسایی و جمع آوری و تحویل  افراد موضوع ماده یک به مجتمع اردوگاهی با کمک و همکاری نیروی انتظامی اقدام نماید.

ماده ۵:مسئول مجتمع اردوگاهی توسط فرماندار تعیین میشود و اردوگاه  پس از تحویل گرفتن افراد موضوع این طرح نسبت به نگهداری موقت ، شناسایی وضعیت وطبقه بندی  آنها در یکی از گروههای زیر اقدام نماید:

الف:افراد متهم به ارتکاب جرم اعم از ولگردان و متکدیان حرفه ای
ب)افراد بی سرپرست و مجهول الهویه
ج)افراد ناتوان و معلول ذهنی و جسمی
د)افراد گمشده و در راه مانده و متواری
ه‍)افراد نیازمند غیرحرفه ای و مبتلایان به بیماری اعتیاد

ماده ۶:چنانچه صدور رای قضایی برای هریک از افراد موضوع این مصوبه ضرورت داشته باشد،مسئولیت امر با دادگستری میباشد.دادگستری استان میتواند جهت تسریع در رسیدگی به امور نسبت به تعیین قاضی مستقر در مجتمع اردوگاهی اقدام نماید

ماده ۷:سازمان بهزیستی موظف است افراد بی سرپرست معلول و ناتوان و سالمندان نیازمند  را تحویل گرفته و در مکان مناسب نگهداری نموده و آموزش دهد.همچنین پوششهای حمایتی لازم را تا ایجاد شرایط مناسب برای بازگشت به زندگی عادی ایجاد نماید.

ماده ۸:کمیته امداد امام خمینی (ره) موظف است ضمن هماهنگی با مسئول اردوگاه پوشش حمایتی جهت افراد نیازمند،بی سرپرست،گمشده ، در راه مانده و متواری ایجاد نموده و زمینه مناسب برای بازگشت آنان به زندگی عادی را فراهم نماید.

ماده ۹: اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی موظف است افراد مستعد و دارای توان کار موضوع طرح که از طرف اردوگاه معرفی میشوند را بصورت رایگان تحت پوشش آموزشهای فنی و حرفه ای قرار داده و جهت اشتغال متکدیانی که دوره های لازم را طی نموده اند برنامه ریزیهای اجرایی لازم را از طریق موسسات کاریابی به عمل آورد.

تبصره:مرکز علمی کاربردی شهرداری اندیمشک و مرکز آموزش فنی و حرفه ای مکلفند همکاری لازم را در این خصوص به عمل آورند.

ماده ۱۰: کمپ های ترک اعتیاد دارای مجوز از سازمان بهزیستی،مکلفند کارتن خوابهای مبتلا به بیماری اعتیاد، که مجتمع اردوگاهی معرفی میکند را با تخفیف ۵۰درصد نگهداری و درمان نمایند.
(سایر هزینه های مربوط به این ماده را مجتمع یا خیرین پرداخت خواهند کرد)

ماده ۱۱:افراد موضوع این طرح اگر پس از انجام اقدامات پیش بینی شده در ماده ۷،۸،۹ و ۱۰ این طرح،مجددا اقدام به تکدی گری نمایند،پس از بازداشت به عنوان متهم به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.
ماده ۱۲:شبکه بهداشت و درمان موظف است همکاری لازم را جهت برطرف نمودن نیازهای ضروری بهداشتی و درمان اولیه افرادی که از طریق اردوگاه معرفی میشوند را به عمل آورد

ارائه دهنده طرح : مهدی قلی کیانی عضو شورا

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...