یکشنبه, 01 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

علیرضا بیرانوند بهترین گُلِر لیگ شانزدهم + جدول

 

گلر تازه بهبود یافته پرسپولیسی ها در پایان دور رفت بازی های لیگ شانزدهم موفق شد بهترین آمار را از خود به جا بگذارد و خود را به عنوان موفق ترین دروازه بان نیم فصل معرفی کند.

به گزارش "ورزش سه"، در دیدارهای دور رفت لیگ شانزدهم، 27 دروازه بان برای تیم های لیگ برتری به میدان رفتند و در این میان دو گلر ملی پوش موفق شدند بهترین آمار را از خود بر جا بگذارد. 


با بررسی بهترین دروازه بان های لیگ شانزدهم همراه "ورزش سه" باشید: 


اول – علیرضا بیرانوند، پرسپولیس


گلر تازه بهبود یافته پرسپولیسی ها که یکی از انتخاب های دائمی کی روش در یکی دو سال گذشته محسوب می شود توانسته بهترین آمار را بین سایر لیگ برتری ها به نام خود کند، بیرانوند که دور رفت در 10 بازی برای سرخ پوشان به میدان رفت توانست در 7 بازی دروازه خود را بسته نگه دارد و نام خود را به عنوان یکی از دو دروازه بانی که توانسته بیشترین کلین شیت را به دست بیاورد، مطرح کرد، بیرانوند در دور رفت رقابت های لیگ شانزدهم تنها 3 بار دروازه خود را باز شده دید و به طور میانگین بیرانوند هر 300 دقیقه یک بار مغلوب حریفان خود می شود. 

 


دوم – محمدرضا اخباری، تراکتورسازی 


دیگر دروازه بان ملی پوش فوتبال ایران که شریک بیرانوند در کسب بیشترین کلین شیت است یکی از شش دروازه بانی است که توانست در تمام بازی های لیگ به میدان برود. اخباری که در 7 دیدار دروازه خود را بسته نگه داشت، 10 بار مغلوب مهاجمان حریف شد و درآخرین بازی این تیم در پایان دور رفت، یک ضربه پنالتی را مهار کرد. از نظر میانگین زمانی، دروازه این دروازه بان هر 135 دقیقه یک بار باز می شود. 

 


سوم – وحید طالب لو، فولاد خوزستان


گلر سابقا آبی پوش فوتبال ایران چند هفته پس از آغاز لیگ شانزدهم به جمع فولادی ها پیوست و به همین دلیل تنها در 10 بازی برای این تیم به میدان رفت. طالب لو در طول این بازی ها نیز موفق شد آمار خوبی از خود به نمایش بگذارد، وی تاکنون توانسته در 5 بازی دروازه خود را بسته نگه دارد، دروازه بان باتجربه فولادی ها تاکنون 8 بار دروازه خود را باز شده دید و یک بار نیز در دیدار برابر سپاهان موفق به مهار پنالتی بازیکن حریف شد. میانگین زمانی باز شدن دروازه طالب لو 112.5 دقیقه است. 

 


چهارم – الساندرو فیلیپ، سایپا 


دروازه بان برزیلی خودروسازان که توانسته بود بازی های خوبی برای این تیم به انجام برساند با یک مصدومیت بدموقع ادامه حضور خود در فوتبال ایران را در هاله ای از ابهام فرو برد و از جمع نارنجی پوشان جدا شد، وی که در 9 بازی برای تیمش به میدان رفت 6 بار دروازه خود را باز شده دید و در 2 دیدار نیز کلین شیت کرد، البته الساندرو در دیدار سایپا برابر پدیده یک ضربه پنالتی نیز از حریف مهار کرد، میانگین زمانی بسته ماندن دروازه این دروازه بان 129.3 دقیقه است. 

 


پنجم – رشید مظاهری، ذوب آهن 


یکی از بهترین دروازه بان های فصل قبل در 13 بازی ذوبی ها در لیگ شانزدهم به میدان رفت، مظاهری که یکی از انتخاب های کی روش برای آخرین اردوی تیم ملی بود در بازی هایی که به بازی پرداخته 9 بار مغلوب بازیکنان حریف شد، وی در این میان در 6 بازی نیز موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شد، مظاهری در دور رفت بازی های لیگ فعلی هر 130 دقیقه یک بار دروازه خود را باز شده دید. 

 


پنجم – فرناندو ده خسوس، گسترش فولاد


بهترین گلر فصل قبل لیگ برتر در بازی های لیگ فعلی نتوانست آن طوری که از وی انتظار می رفت بدرخشد، ده خسوس در 13 بازی برای گسترشی ها به میدان رفت و در این میان در 6 بازی دروازه خود را بسته نگه داشت تا کماکان یکی از دروازه بان هایی باشد که در این آیتم مدعی است، خسوس 9 بار اسیر بازیکنان حریف شد و دروازه خود را باز شده دید. 

 


انتخاب ویژه – سیدحسین حسینی، استقلال


دروازه بان جوان آبی های پایتخت که در اولین و آخرین بازی این تیم در دور رفت لیگ شانزدهم به میدان رفت، نام خود را به عنوان یکی از بهترین های هفته پایانی دور رفت مطرح کرد، حسینی که در آخرین بازی استقلالی ها برابر سپاهان به میدان رفت توانست با بازی خوب و واکنش های مناسب، نجات بخش تیمش باشد و در صحنه های مختلفی نقش ناجی را برای منصوریان و استقلال ایفا کند. 

 


اخراجی های دور رفت – فرناندو ده خسوس، مرتضی قدیمی پور


دروازه بان برزیلی گسترشی را می توان تنها گلر اخراج شده در بازی های دور رفت دانست، وی در دیدار این تیم برابر استقلال از بازی اخراج شد و جای خود را به کوروش ملکی داد. 


در دیدار تیم های سیاه جامگان و پیکان نیز مرتضی قدیمی پور در دقیقه 90 از بازی اخراج شد و جای خود را به مدافع تیمش داد. 


تنها پاس گل مستقیم – حسن هوری

 

دروازه بان و کاپیتان صنعت نفتی های آبادان تنها گلری است که در دور رفت بازی های لیگ شانزدهم پاس گل مستقیم ارسال کرد، حسن هوری در دیدار برابر استقلال توانست با پاس خود راه را برای گلزنی نوروزی باز کند. 


اتفاق عجیب سه گلر در یک بازی – سیاه جامگان


تنها تیمی که در یک بازی از سه دروازه بان استفاده کرد تیم سیاه جامگان بود، در دیدار این تیم برابر پیکان پس از مصدومیت دروازه بان، گلر جانشین به میدان آمد و با اخراج او در دقیقه نود نیز محمدرضا خانزاده، مدافع سیاه جامگان درون دروازه ایستاد تا این تیم در این بازی از سه دروازه بان استفاده کرده باشد.


شش دروازه بان حاضر در تمام بازی ها


محمدرضا اخباری، حامد لک، رحمان احمدی، میلاد فراهانی، لی اولیویرا و حسن هوری تنها دروازه بان هایی بودند که در تمام بازی های نیم فصل اول به میدان رفتند. 


شرح جدول:


دروازه بان هایی که در بیش از شصت درصد بازی های تیمشان حضور پیدا کردند در جدول اصلی و باقی گلرها در جدول فرعی قرار گرفتند. 


گلرها بابت هر گل خورده نیم امتیاز منفی دریافت می کنند، در طرف مقابل با هر کلین شیت نیم امتیاز مثبت و در صورت مهار ضربه پنالتی و ارسال پاس گل مستقیم نیز یک امتیاز مثبت از آن خود می کنند.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...