دوشنبه, 02 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

بزرگراه 200 كيلومتری اهواز-ایذه ساخته می شود

 

بزرگراه اهواز به ايذه در چند قطعه ساخته مي‌شود، اين مسير حدود ۲۰۰ كيلومتر طول دارد، پيش‌بيني مي‌شود كه در ۴ تا ۵ قطعه ساخته مي‌شود و اين بستگي به اعتبارات تخصيص يافته دارد / قطعه بخش غيزانيه به سه راهي هفتکل مطالعاتش انجام شده و پيش بيني مي‌شود اين قطعه كه ۵۰ كيلومتر است تا پايان امسال به مناقصه گذاشته شود

به گزارش خوزنیوز، نصرالله دهقاني، در خصوص ساخت بزرگراه اهواز به ايذه اظهار داشت: با ساخت باند دوم جاده اهواز به ايذه اين بزرگراه 200 كيلومتري احداث مي‌شود.
وي با بيان اينكه بزرگراه اهواز به ايذه در چند قطعه ساخته مي‌شود، گفت: اين مسير حدود ۲۰۰ كيلومتر طول دارد، پيش‌بيني مي‌شود كه در ۴ تا ۵ قطعه ساخته مي‌شود و اين بستگي به اعتبارات تخصيص يافته دارد.
مديركل راه و شهرسازي خوزستان در ادامه از ساخت نخستين قطعه از بزرگراه اهواز به ايذه خبر داد و عنوان كرد: قطعه بخش غيزانيه به سه راهي هفتکل مطالعاتش انجام شده و پيش بيني مي‌شود اين قطعه كه ۵۰ كيلومتر است تا پايان امسال به مناقصه گذاشته شود.

وي اعتبار ساخت قطعه بخش غيزانيه به سه‌راهي هفتکل را يك‌صد ميليارد تومان اعلام كرد و گفت:مدت زمان ساخت بزرگراه بخش غيزانيه به سه‌راهي هفتگل سه ساله پيشنهاد شده است.
دهقاني ادامه داد: اگر اعتبارات لازم به موقع تخصيص داده شود در يك برنامه ۵ ساله همه قطعات بزرگراه اهواز به ايذه ساخته مي‌شود ولي تجربه نشان داده هميشه براي تأمين اعتبار مشكل داريم، بهترين حالت اين است كه كار ساخت قطعاتي كه تصويب مي‌شود و به آن اعتبار اختصاص مي‌يابد راه انجام دهيم.
وي در ادامه با اشاره به مزاياي ساخت بزرگراه اهواز به ايذه اظهار داشت: ساخت اين بزرگراه هم سرعت و هم ايمني رفت‌وآمد خودروها را بالا مي‌برد و تصادفات رانندگي را به حداقل مي‌رساند.
مديركل راه و شهرسازي خوزستان با بيان اينكه يكي ديگر از مزيت‌هاي ساخت بزرگراه اهواز به ايذه صرفه‌جويي در وقت هموطنان است، تصريح كرد: با ساخت اين بزرگراه راه طول مسير تغيير نمي‌كند زيرا باند دوم در كنار جاده موجود ساخته خواهد شد.
وي توضيح داد: با احداث اين بزرگراه در كاهش مصرف سوخت صرفه جويي شده و ضريب ايمني محور نيز افزايش مي يابد.
خوزستان با برخورداري از پنج هزار و 150 كيلومتر راه اصلي و فرعي و 11 هزار كيلومتر راه روستايي از نظر طول راه ها رتبه پنجم كشور را داراست.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...