جمعه, 29 دی 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

پیست اسکی کوهرنگ رونق گرفت/ از سر گرفته شدن تمرین اسکی بازان

 

بارش برف در ابتدای ماه سوم زمستان درچهارمحال و بختیاری به ویژه منطقه کوهرنگ موجب باز شدن پیست اسکی چلگرد پس از ماه ها تعطیلی شدوهم اکنون تمرین اسکی بازان در این پیست اسکی از سر گرفته شده است.

 

به گزارش خبرنگار مهر، شهرستان کوهرنگ استان چهارمحال و بختیاری یکی از شهرستانهای برف خیز کشور است که هرساله شاهد بارشهای قابل توجه برف است.

این شهرستان به خاطر داشتن بارش برف مناسب در زمستان همیشه پوشیده از برف است و ارتفاع برف در کوهستانها و دره های آن به بیش از سه متر در فصل زمستان می رسد.

این شهرستان به خاطر دارابودن برف بسیار زیاد در حدود هشت درصد آب کشور را تامین می کند و مرکز تامین آب دو رودخانه بزرگ کشور کارون و زاینده رود است.

پیست اسکی این شهرستان یکی از معروف ترین پیست ها و با سابقه ترین پیست های کشور محسوب می شود که در سال 1354 افتتاح شده است.

این پیست اسکی چند سالی است که تعداد روز های فعالیت آن بسیار کم شده است و بارش های کم برف در این منطقه موجب شده است که فعالیت آن بیش از 25 روز نباشد.

امسال در حالی که در روز های مهم زمستان خبری از برف نبود و می رفت این پیست اسکی برای اولین بار در زمستان راه اندازی نشود، برف قابل توجه در ابتدای اسفند ماه در منطقه کوهرنگ موجب بازگشایی این پیست اسکی شد.

جام جهانی اسکی آلپاین

بارش قابل توجه برف در منطقه سایت این پیست اسکی موجب فعال شدن این پیست اسکی شده است و ورزشکاران و گردشگران از مناطق مختلف استان و استان های همجوار راهی کوهرنگ شده اند.

پیست اسکی کوهرنگ یکی از مهمترین پیست های اسکی زاگرس به شمار می رود که دارای امکاناتی مانند بالابرهای آموزشی، تجهیزات مناسب، راه دسترسی، نزدیکی به واحد های اقامتی و ...استرئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهرنگ در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعال سازی پیست اسکی کوهرنگ، عنوان کرد: بارش قابل توجه برف در منطقه کوهرنگ موجب بازگشایی دوباره پیست اسکی کوهرنگ شده است.

علی قاسم فرامرزی ادامه داد: هم اکنون پیست اسکی این منطقه فعال شده است و مسافران و ورزشکاران بسیاری به ابن منطقه آمده اند.

وی اظهار داشت: پیست اسکی کوهرنگ یکی از مهمترین پیست های اسکی زاگرس به شمار می رود که دارای امکاناتی مانند بالابرهای آموزشی، تجهیزات مناسب، راه دسترسی، نزدیکی به واحد های اقامتی و ...است.

وی اظهار داشت: این پیست اسکی نقش مهمی در رونق گردشگری منطقه دارد و مسافران و گردشگران بسیاری در فصل زمستان برای استفاده از امکانات این پیست اسکی به کوهرنگ سفر می کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان کوهرنگ ادامه داد: هم اکنون این پیست اسکی پذیرای مسافران و ورزشکاران است و تلاشمان این است که بتوانیم بهترین خدمات را در این پیست ارائه دهیم.

رئیس هیئت اسکی استان چهارمحال و بختیاری نیز در این خصوص با خوشحالی از بارش برف در کوهرنگ و بازگشایی این پیست اسکی به خبرنگار مهر گفت: بارش برف و فعال شدن پیست اسکی کوهرنگ موجب خوشحالی ورزشکاران این استان شده است.

جام جهانی اسکی آلپاین

رحمت الله خیرخواه اذعان داشت: هم اکنون تمرین ورزشکاران اسکی باز  این استان از سر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: پیست اسکی کوهرنگ باید توسعه یابد و سایت این پیست به ارتفاعات بالاتر زاگرس گسترش یابد تا بتوان مدت زمان بیشتری در فصل زمستان از این پیست اسکی بهره برد.

چهارمحال و بختیاری 375 ورزشکار اسکی باز دارد

رئیس هیئت اسکی استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در ارتفاعات بالایی این پیست اسکی برف قابل توجه وجود دارد و ماندگاری برف نیز بیشتر است که این مهم موجب می شود تعداد روز های فعال پیست بیشتر شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون در حدود 375 ورزشکار اسکی باز در این استان وجود دارد.

رحمت الله خیرخواه با اشاره به استقبال جوانان و نوجوانان به این رشته ورزشی، گفت: متاسفانه به علت بارش برف کم و فغال نشدن پیست های اسکی و همچنین نبود پیست اسکی چمنی بسیاری از جوانان مشتاق دلسرد شده و به رشته های ورزشی دیگر گرایش پیدا می کنند.

رئیس هیئت اسکی استان چهارمحال و بختیاری گفت: یکی از مهمترین راهکارها برای افزایش زمان فعالیت پیست اسکی کوهرنگ توسعه پیست به ارتفاعات بالاتر است.

پیست اسکی تاریک دره

بارش برف موجب خوشحالی مردم کوهرنگ شده است

بخشدار مرکزی کوهرنگ نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه فعال شدن پیست اسکی کوهرنگ موجب رونق گرفتن منطقه می شود، اظهار داشت: این پیست اسکی نقش مهمی در جذب مسافر و گردشگر به منطقه دارد ودر بالا رفتن در آمد مردم نقش مهمی ایفا می کند.

فرزاد محمد حسینی اذعان داشت: زیبایی کوهرنگ در زمستان وجود برف قابل توجه و مناظر یخی است که امسال در ماه های ابتدایی زمستان خبری از برف نبود.

وی ادامه داد: بارش برف در این منطقه موجب خوشحالی مردم شده است و پیش بینی ما این است در روز های پایانی هفته مسافران و گردشگران بسیاری وارد منطقه کوهرنگ شوند.

بخشدار مرکزی کوهرنگ گفت: تلاش ما این است که با ارائه خدمات مطلوب و مناسب خاطره خوبی برای مسافران و گردشگران این منطقه ایجاد شود.

پیست اسکی چلگرد کوهرنگ 800 متر طول و شیب بسیار مناسب 20 درصد دارد که هوای آفتابی آن در بیشتر روزهای زمستان، انباشت حجم بسیار زیاد برف و راه دسترسی آسان، این پیست را در منطقه زاگرس مشهور ساخته است.

این پیست یکی از شناخته شده ترین و معروف ترین پیستهای اسکی زاگرس است که در سال 1354 ساخته شده و در مجاورت تونل اول کوهرنگ و در قسمت شرقی کوه قرار دارد.
 
این پیست در حال حاضر دو دستگاه بالابر ویژه آقایان و خانمها و یک دستگاه بالابر آموزشی با طول 200 متر دارد و دارای سه محوطه تفکیک شده برای خانواده ها، آقایان و خانمهاست.

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...