سه شنبه, 03 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

جزئیات مرگ دو مادر باردار در یکی از بیمارستان‌های یاسوج

 

منطقه جنوبی: رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج جزئیات مرگ دو مادر باردار دراین بیمارستان طی سال جاری را تشریح کرد.

 

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر فرزاد وفایی بعدازظهر چهارشنبه در نشستی با خبرنگاران گفت: در مرگ مادر باردار اول تا ۱۲:۳۰شب مشکلی وجود نداشت و پس از آن وضعیت وی رو به وخامت نهاد و به خون ریزی غیرقابل کنترل دچار شد که تلاش کادر درمانی برای کنترل آن بی نتیجه بود.

وی افزود: مورد دوم مرگ مادر باردار نیز خانمی ۴۴ ساله بود که پیش از آن چهار بار زایمان داشت و این شرایطی سنی از لحاظ پزشکی در قالب سن زایمان با ریسک بالا شناخته می شود.

وفایی بیان کرد: وقتی آن مرحومه به بیمارستان مراجعه کرد، بستری شد و روند زایمان طبیعی به خاطر شرایط خاص خود ایشان، سریع انجام گرفت و پس از تولد نوزاد، به بخش مربوطه انتقال داده شد. ضمن اینکه در تمام این مدت پزشک متخصص زنان و بیهوشی نیز حضور داشتند.

وی افزود: بعد از زایمان این مادر باردار دچار خونریزی شدید زایمانی شد که بلافاصله به اتاق عمل منتقل گردید و جراح عمومی و متخصص قلب و عروق هم به اتاق عمل فرا خوانده شدند.

رئیس این بیمارستان ادامه داد: بلافاصله درمان مناسب بیمار شروع شد و توانستند با تلاش فراوان خونریزی وی را کنترل کنند ولی متاسفانه با گذشت چند دقیقه از اتمام عمل جراحی بیمار دچار افزایش شدید ضربان قلب تا ۱۸۰ ضربه در دقیقه شد.

وفایی گفت: پس از این ضربان قلب به صورت ناگهانی کم شد و به حد کمتر از نرمال رسید و بیمار دچار ایست قلبی شده که به رغم تلاش متخصصین جراحی زنان، بیهوشی، جراحی عمومی و متخصص قلب که همزمان در اتاق عمل حضور داشتند، پس از ۴۵ دقیقه تلاش و انجام عملیات احیاء، متاسفانه این مادر باردار فوت کرد.

رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج ضمن ابراز همدردی با خانواده متوفی، تاکید کرد: این مورد نیز به صورت جدی تا حصول نتیجه نهایی از طریق مراجع مربوطه پیگیری و نتیجه اطلاع رسانی می شود.

وی اظهار داشت: برای هر دو مورد مرگ مادر باردار در سال جاری روند بررسی و پیگیری موضوع طی شده است و نتایج جمع بندی به نشست تخصصی معاونت درمان ارجاع داده می شود و در معاونت درمان نیز با برگزاری نشست دیگری موضوع حداکثر ظرف دو روز از اتفاق بررسی و نتایج به همراه موارد جمع بندی شده گروه تحقیق به پزشکی قانونی و سازمان نظام پزشکی ارجاع داده خواهد شد.

وی گفت: پس از آن بخش بررسی علمی موضوع با حضور رئیس دانشگاه برگزار می شود و در آن موضوع با حضور افراد دخیل در پرونده پزشکی و متخصصین امر، بررسی و نتیجه به دادگاه و سایر مراکز قانونی بالادستی برای صدور حکم نهایی ارسال می شود.

رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج با اشاره به مرگ یک مادر باردار در سال ۹۲ گفت: در خصوص این پرونده حکم دادگاه صادر شده است و درصد قصور پرسنل و پزشک مشخص و ابلاغ شده است

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...