دوشنبه, 02 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

نماد صنعتی استان بوشهر احیا می شودشرکت صنعتی دریایی ایران به نوعی نماد صنعت استان بوشهر شناخته می‌شود و این روزها با افزایش فعالیت‌ها، نیروهای جدید را به‌کارگیری می‌کند که باید توجه خاصی به نیروهای بومی شود.

به گزارش جنوب نیوز، شرکت صدرا با سابقه ۴۷ سال فعالیت به‌عنوان نماد صنعت استان بوشهر شناخته می‌شود که در سال‌های اخیر با رکود مواجه بوده و بنا بر ‌وعده مسئولان، این شرکت بار دیگر رونق گذشته را خواهد یافت.

روزگاری کلمه شرکت در هر جای استان بوشهر یادآور شرکت صدرا بود و در دورانی که تعداد اشتغال مردم استان بوشهر در مشاغل صنعتی بسیار کم بود، صدرا برای خود نامی در سطح کشور داشت و به عنوان یک برند معتبر شناخته می‌شود.

انجام فعالیت‌های مرتبط با بنادر و دریانوردی از قبیل ساخت و تعمیر و نوسازی کشتی‌ها و شناورهای مختلف، ساخت اسکله، ساخت سکوهای نفتی و گازی، ارائه خدمات بندری و . . . از جمله خدمات این شرکت بود که نقش مهمی نیز در اشتغال استان بوشهر داشت.

صدرا که در سال‌های قبل با افول مواجه شده بود و بسیاری از نیروهای این شرکت از کار بیکار شده بودند، حالا بار دیگر در حال افزایش فعالیت‌ها و به‌کارگیری نیروهای جدید است که باید توجه خاصی به نیروهای بومی صورت گیرد.

به منظور رفع مشکلات این شرکت و بهبود فعالیت‌های شرکت صدرا، نشست اقتصاد مقاومتی استان بوشهر با محوریت رفع مشکلات این شرکت برگزار شد.

حل مشکلات بدهی‌های صدرا

حکمت الله نوذری مشاور و نماینده مدیر عامل صدرا در استان در نشست اقتصاد مقاومتی با استاندار بوشهر گفت: از هشت مصوبه جلسه تیرماه سال جاری شش مورد عملیاتی شده است و طی این مدت در بندهای سه و چهار مشکلاتی وجود داشته که طی جلساتی مشکلات به قرار گاه خاتم الانبیا، از آنجا به دولت و از طریق دولت به شورای عالی امنیت ملی اعلام شده است.

وی افزود: دولت مجوز قانونی داده است که دستگاه‌های ذیربط طی دوسال فرصت بدهند تا شرکت صدرا مشکلات محاکم قضایی را حل و بدهی های خود را قطعی کند.

نوذری تصریح کرد: در پایان مدت و پس از قطعی شدن بدهی‌ها، آن‌ها را تقسیط کرده که در تاریخ ۲۰ مرداد سال جاری قطعی شد اما دستگاه‌ها از جمله تامین اجتماعی گفتند ابلاغیه دولت باید مستقیم به سازمان مربوطه ابلاغ شود.

وی با اشاره به لزوم همکاری سازمان های ذیربط افزود: تعدادی از کالاهای ضروری در مبادی ورودی است و برخی شامل ماده هفت شده است که با درخواست تعامل از گمرک حاضریم جرایم مورد نظر را نیز پرداخت کنیم تا کالاها به دست ما برسد زیرا نیاز مبرم به آنها وجود دارد.

اولویت جذب با نیروی بومی است

به گزارش مهر؛ علی زارعی مدیر منطقه شرکت صدرا در نشست اقتصاد مقاومتی با استاندار با محوریت بررسی مشکلات شرکت صدرا گفت تا به امروز حقوق کارکنان شرکت صدرا پرداخت و تمام بدهی ها به روز شده است.

وی با اشاره به جذب نیروهای بومی در صدرا افزود: از فروردین سال جاری ۶۱ نفر نیرو به پرسنل شرکت اضافه شده است که از این تعداد ۵۱ نفر بومی و ۱۰ نفر غیر بومی هستند که این تعداد غیر بومی ۶ نفر ساکن بوشهر هستند.

زارعی همچنین تصریح کرد: دو سکو را به یک شرکت جدید واگذار کرده ایم که ۶۸ نفر مجموعه این شرکت است و تنها یک پیمانکار غیر بومی با ۱۶۰ نفر پرسنل داریم.

مدیر منطقه شرکت صدرا با بیان اینکه ما در بحث پیمانکاری با مشکل مواجهیم و با تامین نیروی بومی محدودیت داریم خاطرنشان کرد: به علت نبود برخی نیروهای مورد نیاز در استان ناگزیریم از نیروهای غیربومی استفاده کنیم.

وی افزود: همچنین در کشتیرانی ۴۴ نفر جذب نیرو داشتیم که از این تعداد ۳۲ نفر بومی و ۱۲ نفر غیر بومی ساکن بوشهر هستند.

زارعی گفت: نیروهای پیمانکاری شرکت صدرا از ۴۰۰ نفر به ۲ هزار و ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرده‌اند و از نیروهای اخراجی قبل کسانی که تمایل به برگشت داشتند و موارد قضایی و حراستی نداشته اند باز جذب شده اند.

وی با بیان اینکه فاز ۲۲ و ۲۴ تا پایان سال راه‌اندازی می‌شود تصریح کرد: این فازها تا کنون ۷۹ درصد پیشرفت داشته‌اند و از ۱۰ سکو چهار سکو مربوط به فاز ۲۲ و ۲۴، چهار سکو مربوط به ۱۳ و دو سکو مربوط به فازهای ۱۷ و ۱۸ است.

لزوم ورود صدرا به مسئولیت‌های اجتماعی

استاندار بوشهر در نشست اقتصادی مقاومتی با مدیران استانی و مدیران شرکت صدرا و سیمان دشتستان با بیان اینکه نام صدرا با بوشهر و مردم این استان پیوند خورده است گفت: سربلندی صدرا سربلندی بوشهر است.

مصطفی سالاری یادآور شد: نام صدرا کنار مردم است و در صورت ورود صدرا در فوتبال و ورزش و وارد شدن در ابعاد مختلف زندگی مردم می‌شود ارتباط عمیق تری با مردم برقرار کرد.

استاندار بوشهر در خصوص اشتغال نیروهای بومی در صدرا و جذب نیروهای متخصص بومی تصریح کرد: در این موارد به ستاد مقاومتی و معاونت کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده و هر نوع نیرویی مورد نظر شماست در قراردادهایتان قید کنید به این طریق در جذب نیروهای بومی و حرفه ای موفق تر خواهید بود.

سالاری همچنین در ارتباط با حساب‌های شرکت صدرا در بانک‌های استان خاطرنشان کرد: این حساب‌ها محدود به جاری و درگردش نیست و این عمل با هدف تقویت بانک های ما است و با تقویت بانک‌ها به واحدهای تولیدی کوچکتر کمک بیشتری می‌شود.

لزوم ساماندهی مسائل زیست‌محیطی صدرا

مدیر کل محیط زیست استان بوشهر در نشست اقتصاد مقاومتی در رابطه با مشکلات زیست محیطی شرکت صدرا گفت: شرکت صدرا با وجود موقعیت های مناسب و فعالیت های اقتصادی قابل تقدیر، هنوز سیستم تصفیه فاضلاب احداث نکرده و پسماند و فاضلاب به‌صورت غیر صحیح در طبیعت دفع می شود.

حسین دلشب افزود: دفع نادرست پسماند صنعتی و انسانی در منطقه سبب ایجاد آلودگی میکروبی شده است. همچنین روغن سوخته و بقایای تعمیرات کشتی‌ها در ساحل به جا مانده و سبب صدمات جبران ناپذیری به محیط می شود.

دلشب با درخواست از شرکت صدرا ادامه داد: خواهش من این است که برنامه‌ای تنظیم شده و با اتصال به شبکه فاضلاب شهری و تصفیه خانه، از آلودگی هر چه بیشتر محیط زیست جلوگیری شود.

احداث تصفیه خانه فاضلاب

علی زارعی مدیر منطقه شرکت صدرا در ارتباط با این مشکل اظهار داشت: با شرکتی در تهران برای تصفیه خانه فاضلاب قرارداد بسته ایم که تا هفته آینده مستقر خواهند شد اما درمورد جمع آوری روغن ها اطلاعی ندارم.

وی اضافه کرد: شرکت صدرا بخاطر اینکه فرآوری ندارد، اصلا پسماند صنعتی ندارد و تنها بحث دفع فضولات انسانی است که گفتند سیستم نباید جذبی باشد که ما هم اقدام کرده ایم.

زارعی  ادامه داد: همچنین با یک شرکت در تهران قرارداد بستیم برای سیستم تصفیه و احداث حوضچه ها که به زودی محقق می شود.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...