دوشنبه, 02 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

ورود سامانه جدید بارشی به استان بوشهر

00000000000000agsh-ir-9.jpg
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر از ورود سامانه بارشی به استان بوشهر خبر داد و گفت: خلیج فارس طی روزهای جمعه و شنبه مواج خواهد بود. 

به گزارش جنوب نیوز، پیام مساعدی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: از امروز یک سامانه بارشی فعال از سمت شمال غرب وارد کشور می شود و با نفوذ تدریجی امواج ناپایدار ناشی از این سامانه به استان بوشهر، ابتدا طی امروز تا روز جمعه آسمان استان ابری و گاهی (عمدتاً نقاط شمالی استان) همراه با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.  
 
وی خاطرنشان کرد: از عصر جمعه تا اوایل روز شنبه، با تقویت این سامانه بارش‌ها به‌صورت رگبار به همراه رعد و برق و گاهی وزش باد تبدیل وضعیت یافته و دامنه فعالیت آن تا مناطق مرکزی استان نیز گسترش می‌یابد. 
 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: با توجه به وزش تندباد همراه با فعالیت این سامانه، سواحل شمالی و مرکزی خلیج فارس در روز جمعه مواج خواهد بود. 
 
مساعدی افزود: همزمان با خروج سامانه از استان و وزش باد شدید شمال غربی، طی روزهای شنبه و یکشنبه آینده، سراسر خلیج فارس مواج و متلاطم پیش بینی می‌شود. 
 
وی در ارتباط با وضعیت جوی و دریایی استان بوشهر در ۲۴ ساعت آینده، گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده ورود تدریجی یک سامانه بارشی از قسمت‌های شمالی به استان است که به سبب آن از امروز و به‌ویژه طی روز جمعه تا شنبه، قسمت‌های شمالی تا مرکزی استان دستخوش تغییرات جوی از قبیل رگبار باران، رعد و برق و گاهی وزش تندباد خواهد شد. 
 
کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: طی این مدت آسمان استان نیمه ابری تا تمام ابری همراه با غبار محلی و با احتمال بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و جهت باد شمال غربی تا شمال با سرعت ۱۲ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از فردا متغیر با سرعت ۸ تا ۳۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. 
 
وی اظهار داشت: ارتفاع موج نیز بین ۶۰ تا۱۲۰ سانتیمتر و در جنوب استان گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر و از فردا در همه قسمت‌ها ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود. 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...