دوشنبه, 02 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در استان بوشهر افتتاح می‌شود

متانول

استاندار بوشهر گفت: بزرگ‌ترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در شهرستان دیر استان بوشهر رو به تکمیل است که تاپایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مصطفی سالاری بعدازظهر امروز در نشست شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه محدودیت تخصیص اعتبارات تاثیری در روند اجرا و تکمیل پروژه‌ها در استان بوشهر نداشته است اظهار داشت: اجرای پروژه‌ها در استان بوشهر با تسریع در حال اجرا و تکمیل است که بخش اعظمی از آنها امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه 10 پروژه بزرگراهی در استان بوشهر در حال اجراست تصریح کرد:  تکمیل این پروژه‌ها میزان بزرگراه‌های استان بوشهر را  به 2 برابر  افزایش می‌دهد و با روندی که در پیش است امیدواریم 3 محور بزرگراهی تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

استاندار بوشهر از اجرای طرح‌های مهم آبرسانی در استان بوشهر خبرداد و گفت: تابستان گذشته در زمینه تامین آب آشامیدنی بر مردم استان سخت گذشت ولی با برنامه‌ریزی انجام شده طرح تامین آب آشامیدنی از طریق آب شیرین‌کن در حال اجرا است.

سالاری از صدور مجوز ساخت آب شیرین‌کن با ظرفیت 110 هزار متر مکعب در استان بوشهر خبرداد و افزود: مجوز احداث آب شیرین کن توسط بخش خصوصی و خرید تضمینی توسط دولت به میزان 110 هزار متر مکعب در 1.5 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با تاکید بر نوسازی و مرمت شبکه‌های آبرسانی استان بوشهر تصریح کرد: برای مرمت  شبکه آبرسانی فرسوده پیگیری‌های خوبی شده و امسال 2 برابر سال گذشته برای این  طرح اعتبار اختصاص یافته است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تمامی روستاهای بالای 500 خانوار جمعیت از زمین ورزشی مینی فوتبال بهره‌مند شده‌اند گفت: در حوزه ورزشی تمرکز بر توزیع عادلانه امکانات قرار داده شده بگونه‌ای که 137 روستای بالای 500 خانوار جمعیت از زمین ورزشی برخوردار شده‌اند.

سالاری با بیان اینکه ورزشگاه 15 هزار نفری بوشهر تا قبل از پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد گفت: با حضور وزیر ورزش و جوانان  این هفته مجتمع بزرگ ورزشی در کنگان و چندین طرح ورزشی دیگر در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم کمتر از 900 تخت بیمارستانی در استان وجود داشت افزود: در سه سال گذشته تعداد تخت‌های بیمارستانی به 1400 تخت رسیده و این در حالی است که در سفر  وزیر بهداشت و رئیس سازمان انرژی اتمی به استان بوشهر عملیات اجرایی 700 تخت بیمارستانی در استان آغاز شد.

استاندار بوشهرفعال سازی طرح‌های نیمه فعال و راکد را از اولویت‌های استان دانست و از افتتاح بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: بزرگترین مجتمع پتروشیمی متانول جهان در شهرستان دیر استان بوشهر رو به تکمیل است که تاپایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

سالاری با بیان اینکه  کارخانه سیمان دشتی رو به تکمیل است تصریح کرد: تا فروردین ماه سال آینده کارخانه سیمان مند دشتی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی وضعیت امنیتی استان بوشهر را بسیار مطلوب دانست و  گفت: با همدلی و وحدت اعضای شورای تأمین مشکلی در فضای امنیتی استان  وجود ندارد و گروه‌های سیاسی هم در چارچوب قانون آزادانه فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه تاکنون هیچ گردهمایی، مراسم اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و سخنرانی در استان بوشهر لغو نشده تاکید کرد: این امر نتیجه همدلی مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر بوده است.

سالاری از خدمات موثر فتح الله حقیقی معاون سیاسی امنیتی سابق استاندار بوشهر  قدردانی کرد و با تجلیل از خدمات عباس جمشیدی سرپرست معاونت سیاسی استانداری بوشهر  برای گراوند آرزوی موفقت کرد و  از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر خواست نهایت همکاری با عبدالکریم گراوند معاون جدید سیاسی امنیتی استاندار بوشهر داشته باشند.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

 

تازه ها

سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و اجتماعی لُر و مدیر سامانه 137 کلان شهر...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر باز کرد.متن خبر؛نخستین نیروگاه آبی کشور...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به یازدهمین جشنواره شعر منطقه ای «تمدار بیت» ویژه...
زبان-لکی-از-سوی-لرستان-ثبت-ملی-شد  زبان لکی در فهرست ملی میراث‌ ناملموس قرار گرفت. به‌گزارش میراث‌آریا، کمیته ثبت‌ملی میراث‌ناملموس دیروز...
دانلود-کتاب-متن-های-ادبی-لری-مینجایی  کتاب " متن های ادبی لری مینجایی " اولین کتاب به نثر روان لُری می باشد که توسط مصطفی باقرزاده نویسنده جوان...