یکشنبه, 01 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

واکنش وزیر بهداشت به خبر زایمان زن زائو در توالت بیمارستان کوهدشت

 

روزهای گذشته اخباری درباره پذیرش نشدن یک زن باردار در کوهدشت لرستان و زایمان او در دستشویی بیمارستان منتشر شد. به دنبال انتشار این خبر وزیر بهداشت به طور ویژه دستور بررسی موضوع و برخورد با خاطیان را داده است.

 

 

 

ماجرا از این قرار است که زنی به نام پروانه ساکن یکی از روستاهای کوهدشت شب۱۷ مرداد ماه، ساعت ۱۲ شب به بیمارستان امام خمینی(ره) کوهدشت رسانده می شود.  مسئولان حاضر در بیمارستان با دیدن وضعیت پروانه بیان می کنند که پزشک متخصص در بیمارستان حضور ندارد و بهتر است فردا برای زایمان بیاید.

همراهان پروانه بعد از ناامید شدن از بیمارستان و بیقراری کودک برای به دنیا آمدن به ناچار به توالت بیمارستان پناه برده و با روشنایی چراغ موبایل موفق به دنیا آوردن نوزاد دختر پروانه می شوند.صدای ناله‌های پروانه و تکاپوی همراهانش پرسنل را متوجه تولد بچه کرده و بالاخره یکی برای بریدن بند ناف می آمد.

جالب اینکه روز بعد بیمارستان از همراهان پروانه ۵۰۰ هزار تومان پول طلب می کند. بعد از اعتراض همراهان مبنی بر عدم پذیرش و تولد نوزاد در دستشویی و با وجود داشتن دفترچه بیمه روستایی مسئولان بیمارستان با اخذ ۲۷۰ هزار تومان پول مادر و نوزاد را مرخص می کنند.

دستور وزیر بهداشت برای پیگیری ماجرا

شواری محترم سردبیری خبرآنلاین؛
عطف به مطلب مندرج در تاریخ دوشنبه ۲۰ مرداد ماه با عنوان: «بیمارستان زن باردار را پذیرش نکرد نوزاد در راهرو توالت متولد شد» در این خبرگزاری به استحضار می رساند:

پیرو انعکاس این خبر آقای دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جهت رسیدگی به این موضوع و شناسایی عوامل قصور دستور فوری صادر کرد.

بنا به این دستور آقای دکتر آقاجانی معاون درمان این وزارتخانه موظف شد بازرسینی از معاونت درمان وزارتخانه برای رسیدگی فوری به این اتفاق و شناسایی عوامل قصور و برخورد قانونی با ایشان به بیمارستان اعزام نموده و گزارش کامل به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه کنند. همچنین آقای دکتر هاشمی تاکید کرده اند در صورتی که این بیمارستان به لحاظ نیروی تخصصی و امکانات دچار کمبودها و یا نواقصی است در جهت رفع کمبودهای این مرکز درمانی سریعا اقدام شود.

روایت مسئولان علوم پزشکی لرستان از ماجرا

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان در گفتگو با ایرنا گفت: پرونده مامای خاطی در خصوص این بیمار تشکیل و مراحل قانونی در حال پیگیری است.

وی اظهار کرد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز با اطلاع از موضوع، خواستار رسیدگی و برخورد قاطع با افراد متخلف شده است.

دکتر سیاوش بیرانوند افزود: وزیر بهداشت، معاون درمان وزارتخانه را موظف کرد برای رسیدگی فوری به این ماجرا، شناسایی عوامل قصور، برخورد قانونی با متخلفان و ارائه گزارش بازرسانی به بیمارستان اعزام کند.

وی با بیان اینکه این بانوی کوهدشتی در سرویس بهداشتی بیمارستان زایمان کرده است، گفت: به طور قطع در این زمینه قصوری روی داده که با متخلفان براساس نظر کارشناسان و ضوابط قانونی، برخورد خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: به طور قطع ماما توانایی توجیه کامل بیمار و همراه وی را نداشته و زمان دقیق زایمان را تشخیص نداده است.

به گفته وی، بر اساس اظهارات این ماما، با توجه به نبود پزشک متخصص زنان و زایمان در بیمارستان و احتمال هرگونه خطر جانی برای نوزاد و مادر، برگه رضایت نامه برای انجام زایمان در بیمارستان کوهدشت به فرد همراه زائو ارائه شده، اما در فاصله کوتاهی که ماما برای معاینه بیمار دیگری اقدام می کند، زمان زایمان فرا می رسد.

دکتر بیرانوند با اشاره به اینکه این ماما دارای مدرک کارشناسی مامایی و استخدام نظام پزشکی است، گفت: او اظهار داشته پس از انجام معاینه یک بیمار و بازگشت به اتاق، متوجه می شود که زائو به دلیل درد زایمان به سرویس بهداشتی بیمارستان مراجعه و در همان جا به طور طبیعی زایمان کرده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به وجود برخی مشکلات از جمله کمبود پزشک متخصص و نیروی انسانی درمانی کامل در این مرکز، افزود: وزیر بهداشت دستور لازم برای رسیدگی به این مشکلات و رفع آنها را صادر کرده است.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 علی 1393-05-24 10:36
این یک نمونه از هزاران مورد تخلف پرسنل بیمارستان کوهدشت است به حدی که مردم کوهدشت به این بیمارستان لقب کشتارگاه داده اند. اگر یک تیم بی طرف برای بازرسی تشکیل شود متوجه خواهند شد که در چند سال اخیر ده ها مورد مرگ مادر و یا نوزاد در اثر بی توجهی و بیسوادی پرسنل بیمارستان کوهدشت جان خود را از دست داده اند. این موضوع در مورد سایر قسمت های بیمارستان نیز صدق می کند.
 
 
#2 حامد نصیری 1393-05-25 07:41
بارها شنیده ام که در بیمارستان کوهدشت پرسنل کم کاری و کم لطفی دارند
 
 
#3 درد 1393-05-26 10:04
خجالت اور همچین توجیح احمقانه ای
 
 
#4 ترسقلوند 1393-06-19 14:51
ای هم تبار عزیزم تا کی رنج و بدبختی
 
 
#5 دیدبان 1393-09-01 17:52
اینم ماست مالی شد رفت پی کارش. کی به کیه!؟