دوشنبه, 30 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...

پر بازدیدترین های ماه

 

 
 

افشاگری یک نماینده مجلس: مافیای انتقال آب مناطق لرنشین برنامه نود را هم به خدمت خود گرفته است

 

این نماینده مجلس خطاب به ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما گفت:  مردم خوزستان می پرسند آن از سریال موهن سرزمین کهن و این هم از برنامه نود ...

 

به گزارش لور به نقل از بونگ نیوز، نماینده مردم اهواز با اشاره به سابقه برنامه نود در هتک حرمت و تخریب شخصیت ها و سرمایه های این مرز و بوم گفت: فوتبال و ورزش عامل اتحاد و همبستگی ملی است؛ چرا با اهمال و ندانم کاری ساحت ورزش را در برنامه ای که خود مدعی پرچمداری مبارزه با حضور سیاسی ها در ورزش است را به سیاست آلوده می کنیم و یک طرفه قضاوت می کنیم.

سید شریف حسینی رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس نهم با اظهار تاسف شدید خود از پخش به اصطلاح شوی سیاسی در یک برنامه ورزشی، در واکنش به آیتم مربوط به خشکی زاینده رود و لزوم انتقال آب در برنامه نود گفت: برنامه نود در اقدامی خلاف قانون، اخلاق و عرف؛ همه اصول حرفه ای و پرنسیب های استاندارد رسانه ای را زیر پا گذاشت و با زشت ترین فرم ممکن آنتن خود را در اختیار تبلیغات سیاسی زشتی قرار داد که حاضر است مردم سرزمین تشنه خوزستان و چهارمحال در جهنمی سوزان و غیرقابل سکونت زندگی کنند اما آبی که امروز گنجی بی بدیل و نجات بخش است در کانال زاینده رود جاری شود و چند مرغابی در آن آبتنی کنند و مردم اصفهان در کنار آن تفریح کنند.

نماینده مردم اهواز خطاب به ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما گفت: در ماه های پایانی صدارت خود بر رسانه ملی باز هم دل هم استانی های خود را شکستید. مردم خوزستان می پرسند آن از سریال موهن سرزمین کهن و این هم از برنامه نود؛ در صدا و سیما مگر چه خبر است؟

حسینی ادامه داد: آقای مدیر رسانه ملی چرا اجازه می دهید رسانه ای که قرار بود دانشگاه شود میلی اداره شود. اگر از تحریک احساسات میلیون ها خوزستانی محروم و تشنه نمی ترسید کمی به عقوبت اخروی اعمال خود بیاندیشید. این چه دستگاه فرهنگی است که هیچ نظارتی بر آن وجود ندارد و برنامه سازانش هر کاری که دوست دارند انجام می دهند.

سیدشریف حسینی افزود: وقتی سانسور صدا و سیما در یک بازی والیبال کوچک ترین موردی را از دست نمی دهد و اعصاب و روان بینندگان خود را با سانسوری بدسلیقه و آهنین می آزارد چگونه یک آیتم سیاسی که در واقع رپرتاژ آگهی مافیای انتقال آب است اجازه پخش از یک برنامه تلویزیونی را می یابد.

نماینده مردم اهواز با اشاره به سابقه برنامه نود در هتک حرمت و تخریب شخصیت ها و سرمایه های این مرز و بوم گفت: فوتبال و ورزش عامل اتحاد و همبستگی ملی است؛ چرا با اهمال و ندانم کاری ساحت ورزش را در برنامه ای که خود مدعی پرچمداری مبارزه با حضور سیاسی ها در ورزش است را به سیاست آلوده می کنیم و یک طرفه قضاوت می کنیم.

حسینی اظهار داشت: خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما می پرسم که چرا تریبون یک برنامه ورزشی در اختیار مافیای انتقال ظالمانه آب قرار می گیرد.

سیدشریف حسینی خاطرنشان کرد: مردم ورزش دوست خوزستان که روزگاری چندین تیم ملی را به فوتبال کشور تقدیم کرده اند دیگر به صداقت برنامه نود اعتمادی ندارند. دیگر حتی برنامه نود را نخواهند دید. برنامه نود در خوزستان تحریم خواهد شد چرا که دیگر عادل فردوسی پور از عدالت ساقط و بازیچه دست افرادی شده است.

این نماینده مجلس، انتقال بین حوضه ای منابع آب در کشور را یک بحث کارشناسی و کاملاً فنی دانست که می بایست در وزارت نیرو، کمیسیون انرژی مجلس و محافل دانشگاهی و آکادمیک به بحث و گفت و گو گذاشته شود و نه در یک برنامه غیر تخصصی و آن هم در مورد فوتبال.

حسینی افزود: سوء استفاده از بازیکنان فوتبال برای القاء یک موضوع انحرافی که هدف آن مظلوم نمایی کاذب برای انتقال آب غیر مصارف شرب است، عین هرج و مرج رسانه ای و شانتاژ زردی است که نباید در برنامه نود اتفاق می افتاد.

رئیس کمیته فوتسال و فوتبال مجلس نهم خطاب به مدیران و بازیکنان سه تیم فوتبال خوزستانی حاضر در لیگ برتر کشور گفت: به عنوان قطره ای کوچک از اقیانوس شور و شعور جامعه خوزستانی از شما می خواهم که در واکنش به این توهین برنامه نود هر گونه گفت و گو با این برنامه را تا عذرخواهی دست اندرکارانش تحریم کنید تا بدین وسیله فریاد مظلومیت مردم خوزستان به برنامه ناعادلانه نود برسد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواهان تذکر، اخطار و حتی توقف پخش برنامه نود در صورت ادامه روند کنونی شد و اضافه کرد: سوء استفاده مافیای انتقال آب از یک برنامه ورزشی به جای حضور در برنامه های علمی، فنی و یا مجامع دانشگاهی نشان دهنده پیروزی منطق خوزستانی و نتیجه بخشی فعالیت های مشترک نمایندگان، مدیران و مهم تر از همه زنجیره های انسانی کارون در خوزستان است.

سید شریف حسینی در پایان خواستار عذرخواهی عادل فردوسی پور و ضرغامی از مردم خوزستان شد و گفت: امیدوار بودیم که شاهد توهین دیگری از سوی رسانه ملی به مردم خوزستان نباشیم که متاسفانه این اتفاق در یک برنامه ورزشی افتاد.

 

 

 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 ebrahim 1393-06-05 00:22
ما وقتی در شهرهای خودمان کار و امکانات نیست مهاجرت می کنیم به جایی که هست، قرار نیست که هر چیزی توی دنیاست بیاورند خدمت ما. اکنون اگر اصفهان هم دیگر توان پذیرایی از این همه کارخانه و جمعیت و... را ندارد مناطق پر آب لرنشین در بختیاری و لرستان کاملا آمادگی دارند ایشان را به عنوان مهاجر بپذیرند قدم شان روی تخم چشمان مان.
 
 
#2 نامدار 1393-06-05 18:10
الحق که این نماینده محترم حرف دل مردم چهارمحال وبختیاری وخوزستان را زده است.ازیکی پرسیدند که پل واسه چی درست کردند؟ گفت واسه اینکه آب از زیرش رد بشه !!! .............. این قوم(اصفهانی ها)حاضرند تمام ملت رابا هر ابزار(نفوذ در دولت ها،دفتر مقام معظم رهبری آنتن های صدای وسیماازجمله عمو پورنگ ،نود وتحریک وتشویش مردم به شورش، فدای منافع خود کنند. مردم سرچشمه که در فقر مطلق به سر می برندواز این آب محروم هستند کوچکترین مشکل را برای امنیت کشور ایجاد نکردند.
 
 
#3 تاوینا 1395-06-17 21:43
ذات کویر کم آبی است لابد مشیت و خواست خدا بوده که اینها کویری اند.لابد سهمشان از نزورات آسمانی همین مقدار بارندگی است.بجای بالاکشیدن منابع آب دیگراستانها اگر میتوانند آب بیشتری ازآسمان بیارند.بالاکشید ن آب دیگران که هنرنیست.آب باید درخدمت اقتصادکشاورزی وقوام اقتصادی مملکت باشد نه چمنکاری و وان پرکنی و استخر و جکوزی.اصفهان که مشکل کمبود آب دارد چرا باید هشت هزار واحدصنعتی وتولیدی داشته باشد؟درآلمان صنعت رابه منطقه پرآب روهر بردند که احتیاج به انتقال وپمپاژآب باصرف هزینه گزاف نداشته باشند ولی ما صنعت را بردیم دل کویر.شرق اصفهان همش برنجکاریه که باتوجه به طبیعت منطقه وتبخیربالا اصلا بصرفه نیست.چرازمینهای کشاورزی اصفهان از۴۵هزارهکتاربه ۲۵۰هزارهکتاررسی ده؟
 
 
#4 هامان 1395-06-17 21:59
خدا از دست زیاده خواهی اشکهان چکار کنیم؟
 
 
#5 کاکتوس 1395-06-22 11:06
لرستان بعنوان چهارمین استان پرآب ایران که دارای ۱۳ میلیارد مترمکعب آب درسال است و ۲۵۰۰ کیلومتر رودخانه داعمی دارد و ۴۴ درصد آب خوزستان را تامین میکند و ثانیه ای ۶۰ میلیون لیتر آب برای اراک و قم و ثانیه ای ۱۸۰ میلیون لیتر دیگر آب برای اصفهان و کاشان پمپاژ میکنند اما نود درصد از هشتصدهزار هکتار زمینهای کشاورزی لرستان از نوع دیم است.لرستان دوهزار و هشتصد روستا و دهستان دارد که هشتصد روستایش آب در خور نوشیدن ندارند.میانگین زمینهای آبی کشاورزی درکشور ۴۳ درصد است و در لرستان ۲۳ درصد.شهرهای کویری ازآب استانم سهم دارند اما من ندارم.فرهنگ شهرهای خشک کویری آنقدر بالا نیست که میزبان تحصیلکردههای بیکار ما باشند.
 
 
#6 موسوی 1395-06-22 11:41
فولاد و ذوب آهن متعلق به بندرعباس بود چون هم نیازمند آب زیاد بود و هم نزدیک خلیج و دریا بود و هم جهت صادرات سنگ آهن و صادرات شمس جایابی شده بود ولی با رانت و بدون کار کارشناسی از بندرعباس بردنش وسط کویر جاییکه ۸۰۰ کیلومتر از بندر دور بود و مشکل تأمین آب داشت.اینها منهای کویری بودنشان همه چیز را باهم میخان هم صنعت,هم کشاورزی و هم گردشگری…در کم بارش ترین منطقه کشور برنجکاری را توسعه دادند,باغهای رنگارنگ میوه درست کردند بدون توجه به گرما,تبخیربالا, خاک نامرغوب,آب شور.خداوکیلی آب کارون,تونلهای کوهرنگ وگلاب کافی نبود؟چقدرآب به اسم آشامیدنی ولی بکام صنعت میخاید انتقال بدید؟
 
 
#7 Lorman 1395-06-22 15:13
چرا ما باید تاوان خشکسالی و کویری بودن یک منطقه را بدهیم؟دستاورد تونلهای متعدد انتقال آب و توجه نکردن به هشدارهای محیط زیست جز تغییرات اقلیمی و اکوسیستمی و ایجاد پدیده گرد و غبار نتیجه مثبت دیگری را هم داشته؟تصمیمات باید مبتنی بر دانش باشد بزرگ کردن شهریکه مشکل کمبود آب دارد آیا عقلانی است؟
 
 
#8 تکسایه 1395-06-22 21:09
پروفسور پرویز کردوانی پدرکویرشناسی ایران درمصاحبه با هفته نامه امیدجوان شماره۷۷۷صفحه۱۵ن وشته؛آب دیگرنیست اینهمه آب ازغرب کشورگرفتند غرب را نابود کردند.چهارمحال سه تا رود ازش سرچشمه میگیره و پانزده درصدآب مملکت را تامین میکنه اما خودش فاضلاب را تصفیه کرده و دارد استفاده میکند چون آبش را میدهندجای دیگر.برای اصفهان نمیشود کاری کرد چون شهرش وسط کویر بدون سفره آب زیرزمینی باسرعت گسترش پیداکرده تا ۵۰ کیلومتری اش شهرک صنعتی درست کردند.هرکجا رامیخواهید نابودکنید به آن منطقه آب بدهید شما اگر یک بچه ای را بخواهید بد تربیت کنید راهش اینست که هرچه پول میخواهد به او بدهید.
 
 
#9 خارتیش 1395-06-23 10:18
باید واقعیت را پذیرفت و آرمانی فکر نکرد بالاخره کویر و بیابانی که هزاران سال آفتاب خورده و حتی حاصلخیزی خاکش هم از بین رفته با انتقال آب چندین باره گلستان نمیشه.اگر میشد که انتقال آب کارون و تونلهای کوهرنگ ۱ و ۲ و ۳ و تونلهای گلاب ۱ و ۲ و ۳ منتج به نتیجه ایده آل میشد.دکترعیسی کلانتری دبیرکل خانه کشاورز درگفتگو با روزنامه قانون گفتندکه؛درکویرا گربارش هم صورت گیرد ثمری ندارد چون سفره آب زیرزمینی خشک شده وآب درسطح میماند وتبخیرمیشود و انتقال آب کاملا غلط است چون با اینکار فقط مصرف را توسعه میدهیم وانتظارات شهروندان را بالا میبریم و یک یزدی واصفهانی میخواهد که زندگی شبیه شهروندان استانهای شمالی داشته باشد.با انتقال آب به شهرها,مردم روستاهها هم به شهر میروند و حاشیه نشین میشوند پس نباید تصمیمات احساسی گرفت وکشاورزی درمناطق خشک راتوسعه داد
 
 
#10 صهبا 1395-06-23 12:56
کرامت انسانی و عزت نفس مردم ما رو با تونلها و انتقالهای متعدد آب از بین بردن و فقر و بیکاری و مهاجرت و تنش را برای مردم روستاهای ما به ارمغان آوردند.تنها منبع معیشت مردم منطقه ما همین اقتصاد سنتی کشاورزیه همینم برای ما که دل خوشانکه روا ندارند پاشیم بیایم شهرتون عملگی؟آب تنها کالایی است که تولید نمیشه اما مصرفش روزافزونه.شما دلتونه ما آب نداشته باشیم و شما کنار رودخانه وسط شهر نون پرت کنید واسه مرغابیا و قلیون دود کنید!!!
 
 
#11 شهسواری 1395-06-24 20:04
باید مصارف صنعتی شان را کاهش بدن و الگوی کشت را هم تغییر بدهند خصوصأ محصولاتیکه آب زیاد مصرف میکنند.دولت هم نباید تمام تخم مرغهایش را در سبد اصفهان بگذارد و به استانهایی مثل لرستان,بویراحمد و بختیاری که پتانسیل بالایی درکشاورزی دارند توجه ویژه داشته باشد.
 
 
#12 سجاد از فریدن 1395-07-05 08:48
این دلم قصدنوا دارد تو شاهون گوش کن\حال نجوا با تو دارد باز شاهون کوش کن,کودکی از ملک کوهرنگ بغض کرد وساده گفت\گلبنم راآب تونل برد"باز شاهون گوش کن،گشته ام آواره و بیچاره و بی آشنا\گرگ هستی کردآواز"باز شاهون گوش کن,یک طرف شوری به پا وشهرک آبی بکار\یک طرف اندوه ودرداست باز شاهون گوش کن,آب حقم نیست حق اصفهان است"زور بالای سراست\روزگارم حسرت و درد و فغان است باز شاهون گوش کن,محرمی کو تا که گویم حال خونین جگر\ چون کسی پیدا نباشدباز شهون گوش کن,ناله ای کن تا رسد بر کوه دالون بلکه بغضم بشکند\نم نم اشکی بریزم باز شاهون گوش کن,
 
 
#13 طالبیان 1395-08-12 18:18
درکویر لنجان اصفهان پنج هزار هکتار زمین برنجکاری وجود دارد و میخواهند در لب زاینده رود هم خوش بگذرونند.حق چارمحال بختیاری از زاینده رود۵۰درصداست ولی دارد۸درصداستفاد ه میبرد.اصفهان باتوجه به نفوذی که در دولتهای گذشته داشته سهم بیشتری از حق خودش از منابع ملی راتصرف کرده.ذوب آهن اصفهان برای تولیدخود در شبانه روز بیش از۸۷هزارمترمکعب ازآب زاینده رود را برمیدارد.آب الیگودرزلرستان را هم برای یازده شهر و صد روستا بردند و در حوالی۳۰کیلومتری امامزاده عبدالله قم یک دریاچه۸هکتاری باآب شیرین لرستان درست کردند!کجای دنیا درکویر دریاچه با آب شیرین درست میکنند و برنج میکارند؟اصفهان سر سفره آب کوهرنگ بختیاری است که سالانه۹۰۰میلیون مترمکعب آب در۳تونل به اصفهان منتقل میکنند.خبرگزاری مهر۲۸فروردین۹۳؛ احداث تونل بهشت آباد باطول۶۸کیلومترد رعمق۳۰۰متری زمین چهارمحال بختیاری را به کویر تبدیل خواهدکرد.
 
 
#14 اسماعیلی 1395-08-14 10:00
مدیریت سدهای استان چهارمحال بختیاری در اختیار اصفهان است!!!مگر مردم این استان مدیر و افراد لایق و بادانش ندارند؟؟؟مدیریت آب این استان را در اختیار گرفتند تا منابع آبی استان را به اختیار خود و بدون درنظرگرفتن پیامدهای زیست محیطی و حقوق حقه مردم استان بختیاری به تاراج ببرند.رودخانه فصلی اصفهان باید با آب ما همیشه داعم باشد تا برنجکاری رونق بگیرد تا توریست جذب شود.چند سال دیگر با انتقالهای متعدد آب به کویرمرکزی ما باید برای گدایی به شهرهای حاشیه کویر بریم.
 
 
#15 احمدی 1395-08-14 15:36
ورزشگاه هشتادهزار نفری نقش جهان اصفهان با اون همه هزینه افتتاح شد.ورزشگاه۱۵هزا ر نفری خرم آباد پس از گذشت دوازده سال هنوز منتظر بودجه است و نیمه کاره رها شده است.