جمعه, 29 دی 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

محسن رضایی: قوم من قهرمان مظلوم تاریخ ایران است

 

رضایی گفت: قوم من قهرمان مظلوم ایران است که باید تاریخ آن را زنده و مراقبت کرد که آدم‌های احساساتی مسیر را به انحراف نکشانند چراکه ما به دنبال قوم‌گرایی نیستیم ما ایران را از خودمان می‌دانیم.

 

 

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: ایل من و قوم من افتخار این مدال را دارند که قهرمان مظلوم سرزمین ایران هستند.

به گزارش لور به نقل از ایبنانیوز؛ محسن رضایی در آیین رونمایی از تندیس سردار شهید علیمردان خان بختیاری افزود: این قوم در اوج سرداری و قهرمانی مظلوم و گمنام هستند.

وی تاکید کرد: لازم به یک تحرک در ایلمان بود تا سابقه خود را مرور کنیم و مسئله ای که در صدا و سیما به وجود آمد باعث شد که احساس کنیم دیگر مظلومیت و گمنامی کافی است. ایشان تصریح کرد: نویسندگان و شاعران با گفتن واقعیات سابقه پر افتخار قوم بختیاری را مکتوب کنند.

وی با بیان این که ما در زمان همه شاهان قاجار و پهلوی مبارز داشتیم اما در تاریخ ثبت نیست، ادامه داد: حسینقلی خان در زمان طوایف هفت لنگ و چهارلنگ را متحد کرد و این باعث هراس ناصرالدین شاه شد و ظل السلطان پسر ناصرالدین شاه با خوراندن سم حسینقلی خان را به شهادت رساند.

رضایی اظهار داشت: سردار اسعد بختیاری فرزند حسینقلی خان که انسان بزرگی بود و جز نادر سرداران ایرانی است که بسیار با سواد و به چند زبان زنده دنیا در صد سال قبل مسلط بود و چندین کتاب نوشته و ترجمه کرده و فردی استراتژیک بود.

ایشان با بیان این که در مورد سردار اسعد تبلیغات اشتباه کرده اند، تاکید کرد: سردار اسعد کسی است که فاتح تهران است و او علمای اصفهان و طوایف بختیاری را جمع کرد و بعد از فتح اصفهان رهبری لشکریان بختیاری را به سمت تهران شخصا بر عهده می گیرد.

رضایی بیان داشت: سردار اسعد با سردار تنکابنی به قزاق ها حمله کرد و آن ها را شکست داد و تهران را فتح کرد، وی با بیان اینکه سردار بی بی مریم لشکر تشکیل داد و با روس و انگلیس جنگید، تصریح کرد: در این بین سردار مریم بختیاری زودتر از سرداران بختیاری خود را به بهارستان می رساند و زودتر از سرداران به قزاق ها شلیک می کند.


(آیین رونمایی از تندیس سردار شهید علیمردان خان بختیاری در اردل)

رضایی با ذکر این موضوع که در جای جای تاریخ کم اقوامی را پیدا می کنید که در هر مقطعی یک سردار داشته باشد، ادامه داد: قوم بختیاری در هر مقطعی یک سردار قهرمان تقدیم وطن کرده ولی اسمش جایی نیست.
وی افزود: این قوم مردان بزرگی چون سردار شهید علیمردان خان بختیاری را در زمان رضاشاه دارد که مقابل ظلم ایستادگی کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قوم من قهرمان مظلوم ایران است که باید تاریخ آن را زنده کرد ولی باید مراقبت کرد که آدم های احساساتی مسیر را به انحراف نکشانند چرا که ما به دنبال قوم گرایی نیستیم ما ایران را از خودمان می دانیم ما ستون سرزمین ایران بودیم و هستیم.
وی در ادامه سخنان خود افزود: ما هیچ وقت به دنبال قوم گرایی نمی رویم اما می خواهیم هویت، تاریخ و سرزمین خود را بشناسیم.

ایشان بر این موضوع تاکید داشتند که خانه مشروطیت باید درست شود و همه سوایق و اسناد و مدارک در آن گذاشته شود و همه از داخل و خارج ایران خانه را ببینند و با مشروطه آشنا شوند.

رضایی اظهار داشت: کنگره سردار مریم در شهرکرد برگزار شود و نویسندگان و شاعران کتاب ها و سروده ها بنویسند تا بتوانیم با سابقه تاریخی خودمان پیوند برقرار کنیم و با میراث و هویت خود آشتی کنیم.
وی گفت: البته راه درازی در پیش داریم چون عده ای تخریب کرده اند مثلا طوری از سردار اسعد صحبت کردند که کسی جرات نمی کند از سردار حرف بزند در صورتی که قضیه عکس است و این طور نیست که گفته شده و سردار اسعد اول با روحانیون اصفهان مشورت می کند.

رضایی تاکید کرد: مارکسیست ها مخالف مطرح کردن و نوشتن تاریخ بختیاری هستند و روشنفکران مارکسیست گفتند که خدمات خوانین بختیاری را مطرح نکنید و حتی اگر مردان بزرگی باشند نباید مطرح شوند.وی ادامه داد: کار پایه ای و اصولی باید در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، تاریخی و اجتماعی انجام شود.

رضایی گفت: جمعی از سران بختیاری را در تهران از تمام جناح ها تشکیل دادیم تا دینی که مردم بر عهده ما دارند را بر طرف کنیم و بتوانیم مسئله پیشرفت اقتصادی استان چهارمحال بختیاری را بر طرف کنیم. وی افزود: آقایان یوسف پور، قنبری، تمدن، فروزنده، حسینی، حیدری و همه را ار تمام جناح ها جمع کردیم تا به استان رسیدگی شود و هویت و فرهنگ ایل پرافتخار بختیاری زنده شود.

رضایی گفت: برای اینکه با کمک همه اقشار استانی آسمانی در سرزمین ایران ایجاد شود باید همه "گوگری" کنیم و گوگری احیا شود تا آبادنی و اشتغال و پیشرفت و توسعه احیا گردد.(تندیس سردار شهید علیمردان خان بختیاری در اردل)

به گزارش ایبنانیوز استاندار چهارمحال بختیاری نیز گفت: چهارمحال بختیاری سرزمین دلاور مردان مشروطیت، لشکر قمر بنی هاشم (ع)، ادبا و شعرایی چون پژمان بختیاری، داراب افسر، عمان سامانی و غیره است.

قاسم سلیمانی دشتکی افزود: قوم بختیاری در طول تاریخ به سمت الهیت و شیعه بودن حرکت کرده است و در جنگ شیرعلیمردان و مشروطیت و تاریخ حرکت به سوی خدا در سرزمین بختیاری مشخص است. وی ادامه داد: ظلم ستیزی علیمردان خان نشات گرفته از اندیشه آزادی خواهی او بود که حرکتی الهی است.
سلیمانی دشتکی بیان داشت: تفرقه های ایلی یکی از نقاط ضعف بختیاری ها در طول تاریخ است که به اتحاد باید تبدیل شود و همچنین نداشتن مورخان باعث شد که تاریخ بختیاری کمرنگ جلوه داده شود.

وی اظهار داشت: قوم بختیاری در طول تاریخ نقاط قوت زیادی داشته اند و هم اکنون برای پیشرفت استان با نخبگان مختلف در سطح کلان به دور از قومیت گرایی و جناح گرایی نشست های ماهانه داریم تا چهارمحال بختیاری را توسعه یافته ببینیم.

 (تندیس سردار شهید علیمردان خان بختیاری در اردل)

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 خلیج تا ابد فارس 1393-06-30 18:56
محسن جان: میدانی چرا قوممان مظلوم واقع شده است؟؟ بذار من بگویم:
چون:هرچه برای کشورش( جنگید،جان داد،مال داد،پیروز شدو...) کرد،منت بر وطن نگذاشت وپتکش نکرد وبکوبش توی سر این وآن ومانند دیگران، خود را طلبکار نمی دانند.
چون:همه تبعیض ها،ناعدالتی ها،نامهربانی هاوتحقیر ها را به جان خریدند که مبادا گزندی به این کشور برسد.
چون:تمام منابع(نفت،گازوآ ب) سرزمین خود راسخاوتمندانه تقدیم اقوام دیگر کرد تا همه از این سفره بهره مند شوند وباتوجه به اینکهدر فقر مطلق است چشم داشتی نداردکه تاشاید مسئولین دولتی خجالت بکشندوبه معیشت مردم این خطه برسند که متاسفانه بغض هاوکینه توزی هاوعقده ی عده ای،مانع پیشرفت وتوسعه مناطق لرنشین شده است و...
 
 
#2 ...لوند 1393-06-31 13:58
درود بر سردار رضایی افتخار بختیاری و بویری و خرمابادی.
------------------------
قبلا علت عدم درج نام خانوادگی شریف تان را پرسیده بودید، ما نیز عرض کردیم لطفا برای شندیدن توضیحات ما شماره تلفن تان را برای مان بگذارید تا تماس بگیریم.
 
 
#3 ...لوند 1393-07-01 10:06
بزرگان خود را پاس بداریم.
-------------------------
قبلا علت عدم درج نام خانوادگی شریف تان را پرسیده بودید، ما نیز عرض کردیم لطفا برای شندیدن توضیحات ما شماره تلفن تان را برای مان بگذارید تا تماس بگیریم.
 
 
#4 محمد 1393-07-01 19:26
محسن رضایی هم در پیامی درگذشت آیت الله آدینه وند را به مردم لرستان تسلیت گفت
maslahat.ir/MainPage.aspx
 
 
#5 بختیاری 1393-07-01 21:42
مرحوم علیمردان خان آدم شجاع و جوانمردی بود . اما اگر به تاریخ رجوع شود خواهید که حرکت ایشان در آن برهه تاریخی درست نبوده . احساساتی نشوید . هر کسی از این نام نان خودش را میخورد .
 
 
#6 باغملک 1393-07-02 03:07
محسن رضایی انگار یادش رفته بود که برا رونمایی از تندیس علی مردان خان بختیییییییاری رفته بود نه سردار اسد!!!
 
 
#7 خلیج تا ابد فارس 1393-07-02 16:30
باغملکی جان: دو قهرمان .تاریخ ایران زمین یعنی سردار اسعد وعلیمردان خان مایه افتخار ماهستند به سخره گرفتن این گرامیداشت ها وشخص دکتر رضائی زیبنده نیست.اشکال کار کجاست که در گرامیداشت شهید علیمردان خان بختیاری، یادرهبر انقلاب مشروطه ایران سردار اسعد بختیاری راهم گرامی بدارند؟!ریشه ی همه ی مشکلات ما بختیاری ها به تمسخرگرفتن قهرمانانمان است وهر ایل وطایفه خود را بهتر وبرتر از قوم دیگر می داند وبا تحقیر کردن طوایف دیگر درصدد بزرگ نمودن ایل خود می باشد که سیاه بختی های ما از همین جا نشات گرفته است.اگر زحمتی نیست در راستای آرمان های ایل وتبارمان در افکارتان تجدید نظر فرمائید.متشکرم
 
 
#8 ن 1393-07-02 18:12
رضایی تاکید کرد: مارکسیست ها مخالف مطرح کردن و نوشتن تاریخ بختیاری هستند و روشنفکران مارکسیست گفتند که خدمات خوانین بختیاری را مطرح نکنید و حتی اگر مردان بزرگی باشند نباید مطرح شوند.این هم جمله معناداری است.
 
 
#9 باغملک 1393-07-04 13:19
محسن رضایی در مراسم رونمایی ازتندیس علی مردان خان نود درصد از صحبتهاش تجلیل از سردار اسعدی بود که همسفره رضاخانی بود که علی مردان خان بختیاری رو اعدام کرد .خیلی جالبه!!
 
 
#10 نریمانی مینجایی 1393-07-04 19:18
جناب باغملک شما که فرق علی قلی خان سردار اسعد و جعفر قلی خان سردار اسعد را نمی فهمی بیخود نظر نده...
 
 
#11 باغملک 1393-07-05 02:24
اولا جناب نریمانی تربیت چیز خوبیه فکر کنم اگه هم از فقر تربیت رنج میبری من بهت کمک میکنم.دوما مگه این اسد ها که برامن ردیف میکنی مگه پدر وپسر واز یه خوانواده نیستن!!؟؟ اینقدر از واقعیت تاریخی دردت اومد که توهین میکنی؟؟خوب اونا که سریال سرزمین کهن روساختن خیلی هم بیجا نمیگفتن !! رضا خان عامل ونوکر انگلیس بود واین اسدها هم نوکر رضا خان.نوکری که افتخار نداره برادر.رضا خان کیس بود که نافش رو با دشمنی لرها( لرستانی وبختیاری وبویراحمدی)برید ن واین فامیلای شما هم نوکروهمدست جنایتهای این قلدر فاشیست از خدا بی خبر بودند .اگه میخوای بقیه داستان رو هم براتون بگم؟؟!!
 
 
#12 مینجایی 1393-07-05 07:51
باغملک جان، حالا دیگه نشان دادی واقعا چیزی از تاریخ لر نمی دانی و بنابراین لازم است قبل از اظهار نظر مقداری مطالعه کنی، چه بسا اساسا باغملکی نباشی و از همان ترکانی باشی که سرزمین کهن را ساختند. بله عزیزم علی قلی خان و سردار اسعد پدر و پسر بودند و علی مردان خان هم خواهرزاده شان بود. توی یک خانواده هم آدمی هست که باعث افتخار باشد و هم آدمی که باعث ننگ. در تفاخر های بختیاری هیچگاه از جعفر قلی به نیکی یاد نشده است، اما علی قلی خان سردار اسعد و خواهرزاده اش علی مردان خان چهارلنگ باعث افتخار بختیاری و لر و ایرانند. زندگی هر دوی شان را زیر و رو کنی می بینی در هیچ مقوله ای از ستارخان و باقر خان و امثالهم عقب نیستند تنها عیب شان این است که در تاریخ معاصر بی کس افتاده اند. اهل قلم لر بیشتر به خودزندی علاقه دارند تا شناخت واقعیت های تاریخ خودشان.
 
 
#13 باغملک 1393-07-06 03:32
تا ریخ لر رو امثال شما تاریک ومبهم نگه میدارید با این تعصبات بیجا ونا به حقتو ن جناب مینجایی.خوب همه باید بدونن تاریخ واقعی گذشته مون رو تا اشتباهات گذشته وخیانتهای گذشته دیگه تکرار نشه.ما اگه میخوایم آینده روشنی داشته باشیم وحداقل فرزندانمون با افتخار وازت به عنوان لر درایران زندگی کنن خیلی باید خودمون رو اصلاح بکنیم .ضمنا علیمردان خان رو با سردار خیانتکار خودتون مقایسه نکنید.تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها!! این سردار اسد هم آبرو برامون نذاشت به خدا .آخه لر وکاسه لیسی رضا خان وانگلیسیا ؟؟!! چشم علی مردان خان ورعیس علی دلواری و...روشن!! به قول مهران مدیری بههه بههه
 
 
#14 بختیاری 1393-07-06 22:06
آقا جان بجای این کار ها دنبال عمران و آبادی باشید . سالها خودت و برادر محترمتان دست اندر کارید . بروید جاده میانبر اهواز مسجدسلیمان را دنبال کنید . نسل بعدی نمی گوید کی در کدام همایش شرکت کرد . می گویند کی کجا را آباد کرد .
 
 
#15 لوريوتي 1393-07-08 15:19
جناب خليج تا ابد فارس ميشود عنايت بفرماييد ربط خودتان را به ملت لر توضيح دهيد،شما كه با اين همه فشار وتاكيد ميفرماييد:خليج تا ابد فاررررررررس!!!!
 
 
#16 خلیج تا ابد فارس 1393-07-09 15:55
لوریوتی عزیزم: حقیر باکمال افتخار لر بختیاری هستم من یک آریایی ام که قوم پارس هم یکی از اقوام آریایی می باشد.در مقابل تلاش همه جانبه اعراب نو کیسه برای تغییر این نام تاریخی که تا ابد با همین نام باید باقی بماند،اینجانب به همین نام خدمت سروران ارجمندم کامنت می گذارم.مابختیاری ها صادقانه ورک حرفمان را می زنیم چرا ما دیدگاهمان تا نوک بینی مان است؟!)(ادمه دارد)
 
 
#17 خلیج تا ابد فارس 1393-07-09 15:58
)مگردرمدت اعتراض لر تبارهای عزیزم به سریال مضحک وتحریف شده ی" سرزمین کهن"بیشتر اقوام ایرانی این توهین را محکوم نکردند وتعداد زیادی از این عزیزان همدل وهمصدا با ... ادامه نظر:ما اعتراض شدیدالحن به پخش آن نداشتند؟!لور یوتی بزگوار:تازمانی که تصور کنیم از همه بهتر وسرتریم،مغرور واز خود راضی می شویم ومورد تنفروتمسخر اقوام دیگرقرارمی گیریم.لرتبارهای عزیزم باید با توانایی شایسته خودملت را از خدمات ارزنده وعادلانه خود بهره مند سازندتاقلب اقوام دیگرتسخیر خود سازند.آنوقت است نیاز به زور وهزینه کردن جهت شناساندن قوممان نیست!
 
 
#18 لوريوتي 1393-07-15 13:59
جناب خليج تا ابد فارس يعني منظور شما اين است كه تا ابد به نوكري ادامه دهيم؟!!!!!
 
 
#19 خلیج تاابد فارس 1393-07-15 20:16
لور یوتی بزرگوار:فکرکنم حضرتعالی احترام متقابل وبه رسمیت شناختن حق وحقوق اقوام ایرانی نسبت به همدیگر را با "نوکری" اشتباه گرفتی؟!!قوم من تا حال نوکری کسی را نکرده که من وتو آخرینش باشیم!هرچند حق کشی ها وتبعیض ها وناملایمت ها وجود دارد، ولی در ایران زمین هیچ شاهی به گدا سرورنیست .
 
 
#20 لوریوتی 1393-07-16 21:00
جناب خلیج تا ابد فارس چرا این حرفها را به همان شوونیست ها نمیزنید.چرا فقط مارا نصیحت میکنید!!!
پس این اگر نوکری نیست اسمش را چه میگذارید؟!سروری؟!!
عدم تدریس زبان لوری نوکری نیست؟!!!اینکه من باید به زبان بچه سوسولهای شمال تهران باید حرف بزنم تا جایی داشته باشم وگرنه باید تاابد ....تابد...تا ابد همان چیزی که شما میخواهید باشم ...یا اگر هم به زبان خودم حرف زدم سوژه خنده تاابد فارسها شوم...
همان بهتر که تا ابد فارس بمانید جناب تا ابد فارس...بگذارید ما هم تا ابد لور بمانیم بدون نوکری...
 
 
#21 باغملک 1393-07-17 02:59
دوست خلیجیمون!! میفرمایند :درایران زمین هیچ شاهی به گدا سرور نیست!!؟؟ دوست عزیزم که بنده ادبیاتتون رو هم خیلی دوست دارم ولی عزیزم از خواب بیدار شو البته اگه خودتون رو به خواب نزده باشین!! شما که میفرمایین تو ایران عدالت حکم فرماست!! مثلا همین مسجد سلیمان یا گچساران یا...که نصف نفت وگاز ایران رو داره وصادر میکنه چرااوضاعشون اینطوریه؟؟؟ یا مسجدسلیمات که صد سال پیش فرودگاه داشت چرا الان نداره!!؟؟ حتی بعضی از جاهاش آب آشامیدنیشون مشکل داره و...دست رو دلم نزار که خووووووونه
 
 
#22 خلیج تا ابد فارس 1393-07-17 21:06
باغملک عزیزم:در کدام جمله من گفته باشم، توایران عدالت است؟!به نظر شمابی عدالتی ها ،حق خوری ها گرفتن داشته هایشان در فقر ومحرومیت نگه داشتن مناطق لرنشین، خواب خوش به چشم هر انسان آگاه وبا وجدان خواهد گذاشت ؟!وقتی که متحد ویکدل نباشیم دیگران متحد ویکدل آب ،نفت وگاز سرزمین ما را غارت می کنند.جان دلم:مشکل ما تفرقه است،تفرقه!
 
 
#23 خلیج تا ابد فارس 1393-07-17 21:30
سرورم لوریوتی:وقتی خودمان در خانه با بچه هایمان با ناز کرشمه فارسی صحبت می کنیم و اگه بچه بیچاره یک کلمه لری گفت اورا به صلابه می کشیم ، وقتی که پوشیدن لباس زیبا لری که هویت ماست ننگ می دانیم، از دیگران انتظار داریم برایمان کتاب تالیف کنند تا زبان لری زنده بماند؟! وقتی خودمان جشنواره های بی برنامه وبی هدف، تئاتر،پیامک لری که سراسرتوهین ومسخره است،می سازیم،باید هم حرف زدن مان سوژه خنده دیگران ازجمله تهرانی ها باشد!در ضمن حقیربه امید طلوع عدالت و با افتخار تاابد"لر" می مانم
 
 
#24 بختیاری 1393-07-22 20:02
ما را هم از این نمد کلاهی .
 
 
#25 لريوتي 1393-07-30 12:34
آقاي خليج فارس شما فعلا شوونيست فارس را تبليغ ميكنيد چطور ميخواهيد لور بمانيد؟!!!
حتي آب خدا را به نام فارسها زديد..همه چيزمان براي فارسها،عزتمان غرورمان زمينمان نفتمان...واي برما...
 
 
#26 خلیج تا ابد لر 1393-07-30 23:17
لوریوتی ارجمند:یکی از آرمان ها وآرزو های من این است که اسامی لری در جغرافیای کشور باشد. ولی دریایی که قرن ها به اسم خلیج فارس در مراودات تجاری ،اقتصادی و... در مجامع بین المللی بدین نام شناخته شده است،شایسته است که من تو آنرا "خلیج لر" بنامیم؟!ازین به بعد من با عنوان"خلیج تاابد لر"خدمتتان عرض ادب می کنم! تا که شاید نام این پهنه دریایی تغییر کند!می دانی چرا فارسها،عزتمان غرورمان زمينمان نفتمان.. را غارت می کنند؟ چون آنها متحدند وما شدیدا به بیماری لا علاج تفرقه گرفتار شده ایم!
 
 
#27 لرممسنی 1394-05-30 01:22
اقای محسن رضایی هیچ کمکی به قوم لر و ایل بختیاری نمیکنه فقط وقتی طبق معمول کاندید میشه تبارش یادش میاد و تو این صحبتاش ایل بختیاری رو قوم گفته اونم 10 بار!!!ایا قوم خوندن ایل بختیاری توسط محسن رضایی در اینده نزدیک باعث ابهام و سردرگمی نمیشه و فرصت رو برای خائنان و فرصت طلبان از بیرون باز نمیکنه؟همین کلمه کوچک قوم که بار معنایی زیادی پشتش هست...اقای خلیج فارس اول که خوشحالم که به تبارت و لریت و وطنت اهمیت میدی ولی خدمتت عرض کنم که لر پارس نیست و لر عیلامی و کاسی هست که حتی اثر زبانی رو هخامنشی ها گذاشته...ما کهن تر و اصیل تریم و هویت جداگانه ای داریم...برای توضیح و اطلاعات بیشتر به واتساپ و گروههای اقای حسین عیسوند اسدی که بختیاریم هستن پیام بدید تا بهتون بگن...ولی هویت جدای ما از پارس و فارس دلیل نمیشه با وطنمون ضدیت داشته باشیم موفق باشی
 
 
#28 iran lor TV 1394-07-13 21:34
زمانی که تونستی شبکه ملی لری که حق مسلم ماست را راه بیاندازی بفهم که دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام حرفش ارزش و حکمرانی دارد.
 
 
#29 سیا 1395-04-31 03:40
اینایی که پارس ستیزی می کنند ، یک سری تجزیه طلب هستن که دارن به خاطر یک تاریخ ، تمدتی رو حذف می کنند و به یه سری پخمه واگذار می کنند .
اونقد تو سر و کله هم میزنید که هر کسی از راه میرسه یکه هویت ازمون غارت میکنه .
شمایی که پارس ستیزی میکنی وقتی نسل های بعدی تو فارس امروزی رو یاد گرفتن اونوقت نتنها فارس(کلمه عربی )نیستی ، بلکه نسل های بعد لُر ستیزی خواهند کرد .
 
 
#30 پارسا کریمیان 1396-06-24 02:19
سلام من لر بویراحمدی هستم واقعا ازاینچنین سیاستی که برای پیشرفت هم زبانان می بینم خوشحالی قوم بختیاری رد طول تاریخ افرادی مثل شهید علیمردان خان بختیاری وبی بی مریم محسن رضایی وغیره... کم ندارند درود خدا برکویلم