سه شنبه, 03 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

کنایه سنگین آیت الله ملک حسینی به معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت درباره لرها

 

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های مختلف در استان‌های کشور، اظهار کرد: اگر استان‌های کشور را به ...

به گزارش لور به نقل از بویرنیوز، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی ظهر امروز در دیدار با معاونت توسعه مدیریت منابع و امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و جمعی از مدیران صنعتی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار کرد: دولت اگر توسعه یافتگی را در همه مناطق کشور می‌خواهد، باید الزاماً یک نگاه متفاوتی نسبت به استان‌های کمتر برخوردار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: عزم مردم برای همراهی با دولت بسیار بالا است و اگر مناطق مختلف آباد شود، زندگی مردم نیز آباد می‌شوند.

آیت‌الله ملک‌حسینی با بیان اینکه فرصت‌های زیادی برای توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد از دست رفت، بیان کرد: این عدم توسعه یافتگی در استان‌های همچون استان کهگیلویه و بویراحمد شاید ناشی از بکارگیری مسائلی مانند باندبازی، جناح‌بازی و اقلیم بازی در این مناطق باشد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های مختلف در استان‌های کشور، اظهار کرد: اگر استان‌های کشور را به دو بخش تقسیم کنیم، استان‌ کهگیلویه و بویراحمد را می‌توان در بخش دوم قرار داد و درست زمانی که استان کهگیلویه و بویراحمد به سرمایه‌گذاری دولت در آن نیاز دارد، سیاست‌های دولت در این زمینه تغییر کرد و مسئولان به فکر اجرای قانون اساسی افتادند.

آیت‌الله ملک‌حسینی با تاکید بر توسعه همه جانبه در مناطق مختلف کشور، بیان داشت: بخشی از استان‌های کشور دارای اندام فربه هستند و بخش دیگر اندام لاغری دارند که استان‌های با اندام فربه به استان‌های لاغراندام آسیب می‌زنند.

وی به موضوع معدن فسفات چرام اشاره کرد و افزود: همواره نمایندگان مجلس برای نام بردن از این معدن در مجلس و مدیران گذشته برای اینکه آن را به پای خود بنویسند تلاش‌های زیادی کردند ولی عملاً هیچ کاری در این خصوص انجام نگرفت.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای اینکه پول‌ها، اعتبارات و اقدامات توسعه‌ای به استان‌های دیگر برود، به راحتی و سهولت انجام این امر صورت می‌گیرد، ولی نوبت به لرها که می‌رسد شمشیر قانون گردن می‌زد و سخت‌گیرهای مفرط انجام می‌گیرد.

آیت‌الله ملک‌حسینی با بیان اینکه در خیلی از شهرها کالا و امکانات به راحتی انجام می‌گیرد، افزود: ولی در استان‌ کهگیلویه و بویراحمد اگر کالایی قرار است جابه‌جا شود، چوب تعزیرات، قانون و دادگاه بلند می‌شود و از آن طرف صدای نیروی انتظامی بالا می‌رود.

وی با اشاره به اینکه در یک سیستم معیوب همه آسیب می‌بینند، اظهار کرد: بطور مثال معدن فسفات چرام بعد از سال‌ها هنوز بلاتکلیف مانده است.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی از سخت‌گیری‌ها فقط مختص به این استان است در صورتی که در استان‌های دیگر خبری از این سخت‌گیری‌ها نیست.

آیت‌الله ملک‌حسینی استان کهگیلویه و بویراحمد را به یک طفل خردسال تشبیه کرد و افزود: طفل خردسالی اگر در راه بر زمین افتاد باید از او خرده نگرفت، ولی اگر یک جوانی افتاد او را باید نهیب زد.

وی تصریح کرد: استان‌های همانند کهگیلویه و بویراحمد نیاز به حمایت بیشتری دارند، شاید ظرفیت و فرهنگ کار در این استان پایین باشد، ولی مردم اصیل و با فرهنگ این استان اگر بدانند موانعی مانند باندبازی و جناح‌بازی بر سر راه آنها نیست، پیش‌قدم خواهند شد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری گفت: مدیریت‌هایی که با پول می‌خواهند کاری انجام بدهند، آن مدیریت دیگر مدیریت نیست، بلکه مدیریت باید بر اساس عقل، اندیشه و تدبیر صورت بگیرد.

آیت‌الله ملک حسینی ادامه داد: اگر پول فقط ملاک مدیریت‌ها باشد، پول را به من و چند طلبه هم بدهند، می‌توانیم همه مشکلات را برطرف کنیم.

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 a 1393-07-21 15:54
ماشاءالله و نوم خدا به اين سيد بزرگوار.ضمنا عرض کنم که مشکل لرها دو کلمه است:انتخاب صحيح.ما اگر بدور از طايفه گرايي و منافع شخصي به نمايندگان مجلس راي بدهيم و فردي صالح و کاآمدي را انتخاب کنيم،آنها از حقوقمان حمايت ميکند.به همين راحتي.
 
 
#2 سامان 1393-07-22 07:38
من باورم شده است که بسیاری از مسئولین تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور به نوعی به بحث باندبازی مسئولین محلی ما لرها دامن می زند و بدین طریق بخش بسیاری بزرگی از عدم توسعه و عقب ماندگی ها را متوجه ما می کنند.
 
 
#3 ن 1393-07-24 08:26
از نام لر و شجاعت لر می ترسند چون می دانند که اگر لر آگاه و پیشرفته باشد بنیادشان لرزان خواهد بود. مسئولین هم اکثرا ترک و اصفهانی هستند.