دوشنبه, 02 بهمن 1396  

جدیدترین مطالب

«لک»-نام-مجموعه-طوایف-لُر-ساکن-در-همدان-و-مرکزی-و-قم-بوده-است
  عیسی قائدرحمت / منابع نشان می دهند که نام «لک» برای چند طایفه ساکن...
در-سفرنامه-های-ایرانیان،-تا-پیش-از-مشروطه،-از-نام-لک-برای-مردم-لرستان-استفاده-نشده-است
  عیسی قائدرحمت /  تا دوره مشروطه سیاحان ایرانی، همه ی مردم شمال و جنوب...
کورش-قانون-یکسان-و-فرهنگ-ثابتی-را-به-ملل-مختلف-تحمیل-نمی-کرد
  علی باجلان / در این روزگار که بیشترین تهاجمات نسبت به فرهنگ های بومی...
سامان-فرجی-بیرگانی-به-سوگ-پدر-نشست
  پدر محترم همکار عزیزمان، سامان فرجی بیرگانی، نویسنده و فعال فرهنگی و...
کریستف-کلمب-باشیم-اما-کشفیات-مان-در-حدّ-«شباهت-دو-کلمه»-نباشد-آیا-در-قفقاز،-پاکستان-و-اندونزی-لر-داریم؟
  ابراهیم خدایی / در تمام زبان های دنیا کمابیش همین حروفی که ما در فارسی...
پیشنهاد-مکان-یابی-مرکز-سیماشکی-عیلامی-در-خرم-آباد
  دکتر محمد بهرامی / احتمالا این دژ که شواهدی از آن در لایه های زیرین...
صدا-و-سیما،-صدای-مردم-لُر-را-بشنود
  لهراسب قلی پور لوایی / لُر قومی است که در طول تاریخ از ایران دفاع کرده...
لک-داغستان-با-لک-لرستان-ارتباطی-با-هم-ندارند-«اسم-های-مشابه»-میان-همه-فرهنگ-ها-و-مناطق-جهان-وجود-دارد
  عیسی قائدرحمت/ خطاهای ناشی از شباهت اسامی اخیرا در موارد متعددی مثل لک...
مخالفت-شوراى-علمى-بازبينى-با-پخش-سريال-«سرزمين-مادرى»-لزوم-اعاده-حیثیت-از-سردار-اسعد-بختیاری
  مصاحبه های غیرکارشناسانه برخی از مدیران و هم چنین کارگردان سریال نه...
سرزمین-کهن-و-امکان-گشودن-گره-ای-که-در-دست-صدا-وسیماست
  سامان فرجی بیرگانی / در ماجراهای سدّ گتوند، تونل کوهرنگ، سریال سرزمین...
 

 
 

کدام شیوه برگزاری لیگ یک به سود خیبر لرستان است؟

  

شاید خیبر لرستان با توجه به بضاعت مالی اندکش توان حضور مقتدرانه در کورس یک لیگ بیست تیمی را نداشته باشد زیرا در این صورت باید 38 بازی انجام دهد. اما اگر لیگ یک در دو گروه ده تیمی برگزار شود ...

 

به گزارش نشریه فرهنگی و اجتماعی لور، خیبر خرم آباد به لیگ دسته یکم صعود کرد تا لرستان بعد از یک فصل غیبت دوباره به لیگ یک برگردد. آخرین تیم لرستانی که در لیگ یک بازی کرد گهر دورود بود که با کوله باری از مشکلات مورثی از لیگ برتر، نتوانست نتایج درخشانی در لیگ یک بگیرد و از این لیگ نیز سقوط کرد.

سایت لیگ یک سه روایت گوناگون از شیوه برگزاری لیگ یک ارائه داده است، تیم های مختلف با توجه به شرایط متفاوتشان هر کدام روایت خاصی را می پسندند، به نظر می رسد خیبر لرستان با توجه به بضاعت مالی اندکش توان ماندن در کورس یک لیگ بیست تیمی را نداشته باشد زیرا در این صورت باید 38 بازی انجام دهد.

اما اگر لیگ یک در دو گروه ده تیمی برگزار شود، هزینه های شرکت در این رقابت ها برای تمی ها پایین می آید و این به سود نماینده لرستان است.

به گزارش لور، به نقل از سایت لیگ یک، سه ایده برای برگزاری این بازی ها وجود دارد. این ایده ها با مطالعه و پژوهش تدوین و در اختیار سازمان لیگ قرار گرفته و بزودی مهدی تاج و دیگر اعضای هیات رئیسه در این باره تصمیم گیری می کنند.

1-برگزاری بازی ها با حضور 20 تیم در یک گروه. در این صورت تیم های دسته اولی باید 38 بازی انجام دهند. 19 بازی در خانه و 19 بازی در خارج از خانه. بیشتر تیم های دسته اولی می گویند توانمندی برگزاری 19 بازی در خانه حریفان را ندارند! یعنی اینکه نمی توانند این تعداد بازی را ساپورت مالی کنند.

با همه اعتراضات واقعیت این است این شکل بهترین شکل برگزاری بازی ها است و معنی لیگ را متبلور می کند. سوال اینجاست تیمی که نمی تواند چند بازی بیشتر در لیگ یک را ساپورت  مالی کند چگونه می خواهد به لیگ برتر صعود و هزینه شرکت در این بازی ها را تامین نماید؟

2- در ایده دوم بازی ها در دو گروه ده تیمی برگزار می شود. در پایان مرحله گروهی سه تیم نخست بالای جدول به مرحله دوم صعود می کنند. در مرحله دوم تیم ها بصورت دوره ای و 10 هفته با هم مسابقه می دهند که در پایان تیم های اول و دوم بصورت مستقیم به لیگ برتر صعود می کنند و تیم سوم در مرحله پلی آف با تیم چهاردهم لیگ برتر رویارو خواهد شد. تیم برنده هم جواز صعود به مرحله بعدی پلی آف را به دست خواهد آورد...

از معضلات این ایده این است جزء سه تیم بالای جدول که 28 بازی در مجموع انجام می دهند دیگر تیم ها یعنی 14 تیم فقط  18 بازی انجام می دهند که این پائین تر از استانداردهای جهانی است.

3-در ایده سوم هم تیم ها به دو گروه ده تیمی تقسیم می شود اما به جای دو بار سه بار با هم بازی می کنند. یک بازی رفت، یک بازی برگشت، بازی سوم با قرعه کشی یا در خانه میزبان برگزار می شود یا در خانه میهمان. در این صورت تیم ها 27 بار با هم بازی می کنند... این رسوم در خیلی از لیگ ها حتی لیگ های آسیایی پیاده می شود. مثل استرالیا. لیگ هایی که با تعداد تیم های کمتری برگزاری می شود سه بار با هم بازی می کنند تا تعداد بازی ها افزایش یابد. 

 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 فرشید بختیاری 1394-03-12 15:56
اینا رو که شما گفتین همه درسته ولی هر که طاووس خواهد جور هندوستان کششششششششششششد