یکشنبه, 01 مرداد 1396  

جدیدترین مطالب

از-بوم-گرایی-و-هویت-قومی-تا-توسعه-ی-لرستانات
   اشکان خورشیدوند / نخبگان ما تا چه حد در خصوص مرگ شهرام محمدی ، آدرینا...
معرفي-جلگه-ی-چم-کلان
   احمد لطفی /چم كلان نام جلگه اي سرسبز و خرم است كه در ساحل جنوبي...
آنچه-خوار-آید-روزی-به-کار-آید-نادیده-گرفتن-زبان-های-لری-در-ایران
   حسین زمانیان /مشاهدات بیانگر وسواسی ست که در کجا و چگونه نام بردن لر...
مروری-بر-اقوام-و-مردمان-لُر-جنوب
   محسن خواجه گیری لیراوی /  لرهای جنوبی به چندین گویش و لهجه های مختلف...
خبرگزاری-مهر-لرها-را-از-ایران-حذف-کرد
  به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، خبرگزاری مهر در اقدامی عجیب یک نقشه...
سردار-کیخاله-یا-کیقباد-خان
   احمد لطفی /سردار کیخاله یا کیقباد خان ابن سلیمان خان ابن عابد خان ابن...
چه-طور-شد-که-اصفهان-لرستان-و-چهارمحال-بختیاری-را-بلعید
  رضا ساکی: تغییر مرز میان لرستان، چهارمحال‌وبختیاری کار ساده‌ای نیست اما...
قم-رود-چیست-؟-نکاتی-مهم-در-باب-پروژه-انتقال-آب-موسوم-به-قم-رود
   حمید لطفی / طرح موسوم به انتقال آب الیگودرز در شرق لرستان به قم در...
در-عصر-تشنگی-سیمره-نشین-ها؛-طرح-های-ملّی-به-کدام-سمت-جاری-می-شوند؟
   علی باجلان /طرح ملی چیست ؟و چرا فقط طرح هایی که مربوط به انتقال منابع...
آمار-های-دولتی-و-حکایت-بچه-های-ناتنی
   حمید لطفی / در تازه ترین این آمارها که از سوی بانک مرکزی ارائه شده است...
 

 
 

نام‌گذاری بوستان‌های خرم‌آباد با اسامي کاسیت و شاپوری، نتیجه‌ي تهاجم فرهنگی دشمن است

 

مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی لرستان: در شهر خرم‌آباد از بوستانی به نام "کاسیت" وارد و از بوستانی به نام "شاپوری" که نام‌های قدیم این شهر محسوب می‌شوند خارج می‌شویم ..

  مدیر امور فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: نام‌گذاری بوستان‌های خرم‌آباد به نام‌های "کاسیت" و "شاپوری" نتیجه‌ي تهاجم فرهنگی دشمن است.

به گزارش پايگاه خبري يافته، "نورالله مریدی" در نشست با روسا، معاونین و مدیران فرهنگی دانشگاه‌های استان لرستان که در محل دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های این استان با موضوع تشریح جزئیات سومین همایش تبیین اندیشه‌های دفاعی رهبر معظم انقلاب برگزار شد، گفت: در شهر خرم‌آباد مشاهده می‌شود که از بوستانی به نام "کاسیت" وارد و از بوستانی به نام "شاپوری" که نام‌های قدیم این شهر محسوب می‌شوند خارج می‌شویم و من این را بیش از هر چیزی به عنوان یک تهاجم فرهنگی و علیه فرهنگ ایثار و مقاومت می‌دانم.
وی با بیان این که تهاجمی که ما با آن مواجه هستیم تهاجم فرهنگی است‌؛ افز‌ود: اگر بخواهیم با پرداختن به مسائل قومیتی از فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت غافل شویم تا چند سال آینده دیگر به نام شهید افتخار نمی‌کنیم.
مريدي بيان داشت: متاسفانه امروز شاهد اقداماتی هستیم که فرهنگ اسلامی را نمایندگی نمی‌کنند.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به این که ایثار و شهادت‌بخشی از اندیشه دفاعی کشورمان محسوب می‌شوند گفت: در مقطعی که به ما تهاجم فرهنگی شده است؛ باید نقاط ضعف و قوت فرهنگی را شناسایی کنیم.
خبر: احمد تلوري
 
:: در همین زمینه
 

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 علی 1394-10-14 07:58
این نظر اختلاف بر انگیز است ..همان کاسیتها و مردم شاپورخواست هم برای این آب خاک رشادت بخرج داده اند و مملکت با این اسم رسم را بدست بعد از خودشان سپرده اند ..آقای مدیر مثلا فرهنگی اگر شاپور ایران را از دست رومیان نجات نمی دادند آلان مملکت اسلامی برقرار بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 
 
#2 پرويز 1394-10-14 09:10
آقاي مریدی فكر ميكنم شما خودتان دچار تهاجم فرهنگي هستيد و از اسامي آباء و اجدادي خود فرار مي كنيد.
البته ممكن است شما ايراني نباشيد و هويت ايراني را تهاجم به هويت خود بدانيد. ولي برادر ! متاسفانه يا خوشبختانه ما ايراني و وارث فرهنگ كاسيت و شاپوري هستيم. ما نمي توانيم به دليل اينكه جنابعالي احساس تهاجم مي كنيد، نام جد و آباء خودمان را مدفون كنيم.
شما چرا ايرانيت را در مقابل اسلاميت قرار مي دهيد!؟ ميدانيد قوي ترين ، پايدار ترين و كلاسيك ترين علاق و تعصب «مليت» است؟
شما نميدانيد با دشمن تراشي براي اسلام، به اسلام ضربه مي زنيد!؟
اي كاش هر كس به اندازه ي دانشش سخن ميگفت نه به اندازه زبانش نه از سر دردهاي كوچك كه ريشه در آمال شخصي دارند.
 
 
#3 لرستان 1394-10-15 13:33
....کاسیت نام ریشه واسالت لر وشاپور نام پادشاه بزرگ ایران است اقای مدیر شما بهتره که خودت یه کم بیشتر مطالعه داشته باشی....
 
 
#4 سردیار 1394-10-15 21:37
متاسفم برای خودم چنین تفکراتی واقعا مایه تاسف و ماتم است.
 
 
#5 کاسیت 1394-10-16 13:22
متاسفم برای کسی که جنابعالی را مدیر فرهنگی دانشگاه کرده فقط
 
 
#6 لر 1394-10-20 00:13
مدیر فرهنگی؟!!!!خخخخ خخخخ
 
 
#7 ح. صفری 1394-10-20 23:41
ما باید توجه داشته باشیم که مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دارای راههای گوناگونی است که ابتدایی ترین آن نامگذاری اماکن با نام شهدا و ایمه است و از طرفی اگر توجه به قوم و قومیت و گذشته افراد ضربه ای به اعتقادات وارد نکند و آنها را در مقابل هم قرار ندهیم میتواند عامل همپوشان هم باشد پس در نتیجه میتوان گفت هیچ گونه تهاجم فرهنگی از این نام گذاری ها به چشم نمیخورد و این تنها تراوشات ذهن افراد خاص میتواند باشد که دچار توهم توطئه نه تنها امروز بلکه در طول سال های بعد از انقلاب بوده اند بنده متاسفم که شما با این رویکرد مدیر امور فرهنگی هستید
 
 
#8 ایرانی 1394-10-22 02:28
آقای مدیر فرهنگی از شما می خواهیم کمی مطالعه کنید .تهاجم فرهنگی یعنی تهاجم فکر و فرهنگی از بیرون یک جامعه به باورها و عقاید و هویت یک ملت، نه اینکه ما حق نداریم از قدمت و تاریخ و تمدن و ایرانی بودن خودمان فاصله بگیریم.
 
 
#9 یه بختیاری از کوهرنگ 1394-10-22 08:55
دم شهردار گرم خسته نباشسی .افرین به غیرتت کاش شهردارها همه قسمت های لرنشین یاد بگیرن که اصالت ما افتخار ماست اینم یه تزی داد زیاد ناراحت نباشین
 
 
#10 لر ناون 1394-10-28 17:48
آقای مدیر !
با این صحبت ها ترفیع نمیدن .
جنابعالی برای شناساندن فرهنگ قومت چه کاری کردی؟
 
 
#11 کوهدشتی 1394-10-29 23:24
فلک کردیه یه کار زوری. ار جا بازی نیشتیه عقرو کوری!
بله وقتی نوراله مریدی مالک فرهنگ باشد ما فرهنگ و هویت نداشته باشیم بهتر است!
 
 
#12 بیرانون 1394-11-01 11:50
چندسال پیش توی جلسه ای ایشون با بیان خاصی گفت ما لرها فرهنگمون فلانه بهمانه.یه نفر شدیدا"شدیدا" بهش اعتراض کردودرنتیجه اوتوی همون جلسه عذرخواهی کرد و گفت من خودم لراصیل بیرانوند هستم چرا باید به اصالتم توهین کنم؟؟؟؟بنظرم این شلوارها بپای امثال این اقا گشاده ولی چه فایده؟؟؟هزار نظارت ووزارت گذاشتن که ادم قابلی مدیرجایی نشه
 
 
#13 بابک 1394-11-08 19:35
جناب اقای مدیر فرهنگی دانشگاه لرستان عنایت بفرمایید در حوزه تخصص خودتان صحبت کنید این ریش پروفسوری شما در تصویر تهاجم فرهنگی نیست در کجای تاریخ اقوام لر چنین ریشی وجود داشته است چرا مدیران در سخنرانی ها بی مطالعه شرکت میکنند وهجویات ذهنی خود را از شهدای گرانقدر و مقام معظم رهبری مایه میگذارنداسامی اصیل لری در ورودی وخروجی یک شهر لر نشین کجا تهاجم فرهنگی است چرا توهمهای شخصی خودتان را چنان جلوه میدهید که شنونده گمان کندرهبری وشهدادرتقابل با فرهنگ لرستان هستند همه سخنان رهبری را درباره توصیف زیبای ایشان از نبرد لرهابخاطر داریم شهدا متعلق به این اب وخاک هستند و مطمئنم ازاینکه فرهنگمان راحفظ کرده ایم نگران نیستندشماازکجا شارژشده ایدکه چنین سخنانی بیان کرده ایدنکندازفرا مرزها خط میگیرید زودتر عذرخواهی کنیدازشهدا و رهبری و ملت لرتاشایدازتقصیر تان بگذرند
 
 
#14 بشیرویه 1395-06-24 14:24
کشوری که ۲۵۰۰ سال تاریخ مدون داره آیا میشه ۱۰۰۰ سالشو نادیده گرفت؟مثل انسان ۵۰ ساله ای که بگه من ۲۰ سال اول عمرم نبودم یا ۲۰ سال اول عمرم رو نمیخوام…تاریخ در ما جریان داره…تهاجم فرهنگیم بیشتر به کشورهای خارج نظر داره وگرنه اسامی که برآمده از فرهنگ بومی و باستانی منطقه ماست و در هیچ کجا نظیر نداره تهاجم فرهنگی محسوب نمیشه بلکه بهش میگن میراث فرهنگی…التماس تفکر بیشتر