سه شنبه, 04 مهر 1396  

جدیدترین مطالب

جایگاه-قوم-لُر-بختیاری-و-درخت-تنومند-و-ریشه-دار-هویت-لُریاتی
  ابوالفضل بابادی شوراب/ بختیاری ها سال هاست است که از هویت عشایری و...
دالالا-اثری-نو-از-حسین-حسین-زاده-رهدار
   حسین حسین زاده رهدار /دالالا برای آموزش لالایی لری به مادران است تا...
توسعه-استان-قم-در-سایه-مظلومیت-الیگودرز
  نویدی خوش برای مردم استان قم که با شنیدنش بار دیگر زخم کهنه لرستان سر...
روز-پزشک-و-یادی-از-پزشک-افسانه-ای-لرستان
   رضا فرهادی / جریان زندگی، خصایص و مبارزات دکتر اعظمی شباهت کم نظیری با...
ایرج-خوانی،-نماد-درخشان-بومیابی-در-شعر-و-موسیقی-لرستان
   ابراهیم خدایی /نه فقط در مقام کلام و موسیقی که در بینش نیز ایرج شباهتی...
لرستان-و-شبح-امیر-احمدی
   دکتر روزبه کلانتری / چند روز پیش در خبرها آمده بود که لانۀ قدیمی...
حماسه-قلعه-گلاب-و-غریبانگی-دختران-لر
   حمید لطفی / در تاریخ همواره زنانی ستایش می شوند که پا به پای مردانشان...
پیام-معاون-پژوهش-مجمع-تشخیص-به-جشنواره-لری-تمدار-بیت
   علی رضایی میرقائد /عاون پژوهش مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی به...
زاده-ی-تهران،-متولد-لرستان-گذری-کوتاه-بر-لرهای-هداوند-استان-تهران
   مهدی محرابی /تنها موردی که بین همه طوایف این ایل مشترک است، با افتخار...
از-رسمیت-بخشیدن-روی-کاغذ-تا-پاسداشت-واقعی-زبان-لکی
   علی باجلان / در جغرافیای لُر نشین از شمالی ترین نقاط آن یعنی کلهری و...
 

 
 

دومین طلای کاروان ایران بر گردن سهراب مرادی بهداروندسهراب مرادی بهداروند شیرمرد لر بختیاری دومین گردن آویز طلای ایران در المپیک ریو را برای کاروان کشورمان به ارمغان آورد.

 

 به گزارش نشریه اینترنتی لور؛ با کسب مدال طلای سهراب مرادی کاروان ایران تا رده بیست و یکم صعود کرد و شادی زاید الوصفی سراسر ایران را فراگرفت.

 سهراب مرادی متولد ۳۱ شهریور ۱۳۶۷ در منطقه بختیاری نشین لنجان زرین‌شهر اصفهان است، قهرمان وزن ۹۴ المپیک ریو پیش از این در مسابقات قهرمانی آسیا در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۲ نیز به مدال طلا دست یافته بود.

او همچنین به عنوان نماینده ایران در رقابت‌های المپیک لندن در وزن هشتادو پنج کیلو حضور داشت و در میان کاروان ورزشی ایران به عنوان یکی از با اخلاق ترین ورزشکاران  مشهور می باشد.

به گزارش "ورزش سه"، سهراب مرادی پس از کسب این موفقیت گفت: آرزوی من این است که وزنه‌برداری ایران 3 مدال طلا در المپیک بگیرد و بهداد سلیمی هم مدال طلا بگیرد. من بعد از المپیک لندن مشکلاتی داشتم، اما ناامید شدم و به خانه رفتنم. بعد تصمیم گرفتم تنها تمرین کنم. همه به من می خندیدند که در سرما تمرین می‌کنم. حتی بعدش مشکل بازنشستگی اجباری داشتم.

او در ادامه افزود: تمام تلاشم را کردم چون شاید آخرین حضورم باشد. کسی از 4 سال بعد خبر ندارد. مردم به من می گفتند چرا تلاش می‌کنی، اما من سخت کار کردم و طلا گرفت

اضافه کردن نظر

نظرات خود را، حداکثر در 800 کاراکتر، به خط فارسی بنویسید. نظرات حداکثر ظرف 72 ساعت بازبینی می شوند و در صورت تایید و صلاح دید مدیریت سایت به نمایش در می آید.

کد امنیتی
تازه کردن

نظرات  

 
#1 سهراب 1395-05-24 12:07
درود بر شیرمردبختیاری
 
 
#2 لر اصیل 1395-05-24 19:19
ضمن تبریک به دلاور بختیاری و ارزوی سلامتی برای ایشان ولی باز هم افتخار لر ها نصیب اصفهان شد کاش مرادی در تیم بویر احمد یا لرستان در مسابقات شرکت می کرد
 
 
#3 mojtaba 1395-05-26 00:06
خدا رو شکر
تبریک به همه همتباران
 
 
#4 uotab 1395-06-14 13:47
اصفهونیا ایشون رو فرزند دیار سپاهان معرفی کردند.عادت به دزدی مشاهیر,ورزشکارا ن و نخبه گان تحصیلکرده دیگر اقوام دارند و جالب اینکه اون ماجرای اسیدپاشی که درشهر اصفهان اتفاق افتاد رو به مهاجرانی که در اصفهان هستند نسبت دادند و نماینده شون تو مجلس(حسن کامران)عرض کردند شعور اصفهانیا بالاتر از این کارهاست ولی هرکسی معاشرت کرده با مردم استانهای حاشیه کویر میدونه که کانون تحجرات مذهبیه,ذاتأ مذهبی ومحافظه کارند.فقرطبیعی مناطق خشک روی افکار تاثیرگذاره و مردم رو خشک و خشن بار میاره.
 
 
#5 شول 1395-06-23 11:30
مثل کوهرنگ,مثل زاینده رود,مثل گلاب اکنون مجاهدات و مبارزات ایل جلیل لر بختیاری در انقلاب مشروطه بنام شهری معرفی میشه که بیشترین تعارض با مشروطه خواهان را داشتند نمیدانم اسم میرزامحموداصفها نی روشنیدید؟اولین کسیکه قانون کاپیتولاسیون رالغوکرد نجفعلی خان صمصام السلطنه بختیاری رییس الوزرای وقت بود که درمقابله با بیگانگان در دفاع ازهجوم و دسیسه برای بازگرداندن محمدعلیشاه صدهزارتومان از دارایی شخصی خودش راصرف کرد.خدایا شکرت واسه این چرخ گردونت
 
 
#6 هداوند 1395-07-15 13:39
وقتی کسی تو اصفهان جرمی مرتکب میشه از خودشون سلب مسؤلیت,میکنند میگن اصفهان شهرستانی زیاد داره کار اونا بوده ولی وقتی کسی مثل سهراب مرادی افتخار آفرینی میکنه میگن بچه ته اصفهونه…